Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SÜKUT ALTIN DEĞİLDİR ÖZELLİKLE DE YATAKTA

-

 

Kadınlar konuşmayı sever, erkeklerse susmayı. Ancak, bazen susmak işleri çözümü olmayan bir noktaya götürebilir: Bu nedenle oyunu kadınların kurallarına göre oynayın ve onunla konuşun. Özellikle de yatakta! İşte size bilmeniz gereken 10 sihirli yatak cümlesi…

10) Ona, kontrolün sizde olduğunu göstermek için:
“Şimdi, üzerindekileri yavaşça çıkaracağım!”

Nedeni: “Üzerindekileri çıkarabilir miyim?” ya da “çıkarır mısın?”dan çok daha işe yarayan ve kontrolün sizde olduğunu belli eden bu cümle, karşınızdaki kadının kendini güvende hissetmesini sağlar. Kadınlar yatakta kontrolü elinde tutan ve ne yaptığı bilen erkekleri tercih eder.

9) Ona, bencil olmadığınızı göstermek için:
“Biraz yavaştan alalım.”

Nedeni: “Kadınlar her şeyi hızlı tüketmek, yani hemen sonuca ulaşmak isteyen erkeklerden hoşlanmazlar. Çünkü onlar için tam olarak ne anlama geldiklerinden emin olamayıp bundan rahatsızlık duyarlar. Aceleci davranmayın; özellikle de yeni bir ilişki söz konusu ise birlikteyatağa ilk girişinizin seks ile sonuçlanması için ısrarcı olmayın.

8) Onun, kendini çok özel hissetmesini sağlamak için:
“Belindeki kıvrıma ve gamzelere bayılıyorum.”

Nedeni: “Her kadın beğenilmek ister. Bu nedenle iltifat ederek onların kalbini kazanmak kolaydır; fakat burada dikkat edilecek nokta, karşınızdaki kadının o iltifatı ondan önce pek çok kadına daha söylemiş olduğunuzu düşünmemesini sağlamaktır. Yaratıcı olun ve ona özel bir iltifat üretin. Gülümserken beliren gamzelerinden ya da kalçasındaki beninden bahsedin. Edeceğiniz iltifat ne kadar ona özel olursa geri dönüşümü de o kadar kuvvetli olur.

7) Onu, tek bir kelime ile büyülemek için:
“Sen.”

Nedeni: Kulağa basit gelse de inanın yataktaki en büyülü kelime “sen”dir. Bu kelimeyi ne kadar sık kullanırsınız o kadar iyi olur. Partneriniz, seks ile ilgili düşüncelerinizin sadece onunla ilgili olduğunu düşünürse yatağa kendini “özel” hissederek girer.

6) Ona, doğru yolda ilerlediğini belirtmek için:
“İşte bu yaptığın harika!”

Nedeni: Yatakta yaptığınız şeyin işe yarayıp yaramadığını ya da eşinizin kendini nasıl hissettiğini merak eder, tepkileri için ona bakarsınız. Aynı şey kadınlar için de geçerlidir. Yaptığı şeyin hoşunuza gittiğini (bilimsel olarak kanıtlanmış bile olsa) görmek onun için önemlidir. Eşinizi motive edin; böylece kendine güvenini artırır ve daha cesur davranmasını sağlarsınız.

5) Onu, yaramaz bir kıza dönüştürmek için:
“Aklıma sen gelince, muzır şeyler düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.”

Nedeni: Belki önceki kız arkadaşınız yatakta küfür etmekten ve sizin de etmenizden hoşlanıyordu. Ancak, ondan ayrıldığınızı unutmayın. Yeni kız arkadaşınızın küfürlü konuşmalar hakkında ne düşündüğünden emin olmadan o “bozuk” ağzınızı açmayın. En iyisi yaramaz, ahlâksız ve hınzır gibi kelimelerle başlamak ve tepkisine göre ilerlemek.

4) Söz konusu orgazm olunca, elinizden geleni ardınıza koymayacağınızı belli etmek için:
“Kendini iyi hissetmeni istiyorum.”

Nedeni: Eşinizin de orgazm olmasını istiyorsanız, bunu ona belli edin. Belki size yardımcı olmak isteyebilir. Kadınlar, erkeklerin onların orgazmı için vakit harcamasına pek de alışık değildir. Kendinizi ona iyice anlatabilirseniz aldığınız zevki karşılıklı olarak artırırsınız.

3) Sevgilinizin kendini Pamela Anderson kadar seksi hissetmesi için:
“Bir dahaki sefer, eve kadar bekleyebileceğimi sanmıyorum!”

Nedeni: Karşınızdaki kadına onu ne kadar çok arzuladığınızı söylemekten çekinmeyin. Bu, onu tahmin ettiğinizden çok daha fazla tahrik eder. Böyle ateşli cümleler ile bir dahaki sefere ilk adımı onun atmasını da sağlayabilirsiniz.

2) Ona 10 üzerinden en az 9 verdiğinizi belli etmek için:
“Olağanüstüsün.”

Nedeni: “Çok iyiydin” kulağa ucuz gelen ve o anın büyüsünü yok eden bir cümledir. Sakın kullanmayın. Ancak, karşınızdaki kadının,onun performansını nasılbulduğunuzu en az sizin kadar merak ettiğini de unutmayın. O nedenle ‘di’li geçmiş zaman’ yerine ‘geniş zaman’ kullanarak, ona yaşanan seksin ne kadar harika olduğunu anlatmaya çalışın. ”Mükemmelsin, harikasın gibi…” diyerek sevgilinizin yatakta kendine güvenmesini de sağlayabilirsiniz.

1) Ona yalan söyleyip, uyanınca kötü duruma düşmemek için:
“Bu konuyu daha sonra konuşsak?”

Nedeni: “Kendinizi korumayı unutmayın. Çıplak bir kadının karşısında vereceğiniz kararlara fazla güvenmeyin. Unutmayın ki bu zaafınızdan karşı tarafında haberi var. En iyisi hayati konuları yatakta ya da yatağa girmeden önce konuşmamaktır. Böylece yatakta verdiğiniz bir sözü tutamadığınız için sonradan ona açıklama yapmak zorunda da kalmazsınız.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler