Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

SU ŞİŞESİ TARİHE KARIŞIYOR

-

 

ooho! su içme alışkanlığımızı toptan değiştirmek için geliyor.

Masanızda bir şişe bulundurmaktansa bir su kapsülü bulundurmaya ne dersiniz? Londra’da bulunan Skipping Rocks Laboratuvarı tarafından geliştirilen yeni bir proje, her yıl okyanus sularına ulaşan 1 milyar su şişesini tarihe gömmek için muazzam bir projeye imza attı. Geliştirdikleri ürünün adı ise ooho!

ooho!, su yosunu ekstresinden elde edilen, biyolojik olarak parçalanması mümkün ve yenilebilir bir zardan oluşan, içi su dolu bir kapsül. İsterseniz tepesini açarak içindeki suyu içebilir, isterseniz de tüm kapsülü ağzınıza atıp yiyebilirsiniz. İlk prototipinin geliştirilme hikayesi 2014 yılına kadar uzanıyor. Şimdilerde ise elde edilen destek sayesinde geniş kitlelerin kullanımına sunulması söz konusu. Verilen maddi desteğin artışı ile birlikte, ooho!’nun 2018 yılı içerisinde 18 ayrı etkinlikte kullanılması öngörülüyor. 

Skipping Rocks, RCA ve Imperial College London’dan bir grup mühendis tarafından kurulmuş. 2 yıldır üzerinde çalıştıkları bu ürün ise plastikten daha ucuz ve alkollü ya da alkolsüz içecekler ile kozmetik sektöründe de kullanılabiliyor. Dış yüzeydeki zar tatlandırılabiliyor ve boyanabiliyor.

ooho! hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler