Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

SU ŞİŞESİ NASIL TEMİZLENİR?

-

 

Egzersizlerinde yanınızdan ayırmadığınız su şişesini bakteri yuvası olmaktan nasıl kurtarabilirsiniz?

1

Unutmak hiç de zor değil; fakat her antrenmanınızda yanınızda bulunan su şişesi mutlaka temiz olmalı. Üstelik üstünkörü yıkamanız da yeterli olmayacak. Hatta bu özensiz yıkamalar, bakterilerin büyümesi için en elverişli zemini oluşturuyor.

O halde su şişesinin hijyenini sağlayabilmek için ne gibi adımlar izlemeniz gerekli?

1- Sadece elde yıkanıp yıkanmadığını kontrol edin

Bazı şişeler bulaşık makinesinde yıkanabilir yapıdadır. O yüzden, öncelikle su şişesinin makinede yıkanabilir olup olmadığını öğrenmeniz gerek. Eğer makinede yıkamakta bir sorun yoksa, her bir parçasını ayırarak makinede yıkayabilirsiniz. Su şişesini ve parçalarını makinenin en üst bölmesine koymalısınız. Böylece sıcak sudan etkilenip büzüşmesini de önlemiş olursunuz.

2- Her kullanımdan sonra mutlaka yıkayın

Su şişeni spor salonuna götürüyor, bisiklet kullanırken yanında tutuyor ya da onunla birlikte koşuyorsunuz. Kullanımın hemen ardından da ‘nasıl olsa bir şey olmaz’ diyerek bir sonraki antrenmanınızda kullanmak üzere temizlemeden bir kenara koyuyorsunuz. Halbuki her kullanımdan sonra su şişeni iyice temizlemeniz gerek. Yoksa her yudumda vücudunuza tonlarca bakteri almış olursunuz.

3- Ovalayın

Eğer şişeniz sadece elde yıkanabilir yapıdaysa, deterjanlı su yöntemini kullanmanız gerek. Suyun sıcak ve köpüklü olduğundan emin olun. Su şişesinin içerisine ulaşabilecek ve kapak çevresini iyice temizleyebilecek sünger ya da fırçalar kullanabilirsiniz.

4- Sirkeden faydalanın

Eğer işleri bir adım öteye taşımak istiyorsanız, su şişesinin içerisine 5’te 1 oranında sirke ve geri kalanına da su ekleyin; tüm gece bekletin. Sonrasında yukarıdaki işlem ile temizleyin. Bu işlemi haftada bir uygulayabilirsiniz.

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler