Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Stresten nasıl kurtulunur?

Umut Doğan Yıldız

-

 

Çalışanlar üzerinde yapılan bir araştırmada, 10 kişiden birinin kendini her zaman stresli hissettiğini buldu. Peki stresten nasıl kurtulunur?

Eğer pazartesi sendromunuz cuma akşamı saat 6’ya kadar sürüyorsa, yalnız değilsiniz. Her ne kadar kanepenin üzerine yığılmış bir şekilde geçirilen akşamlar bu stresi bastırmak için ideal bir yol gibi görünse de, en son araştırmalar daha aktif olmanız gerektiğini söylüyor.Art Therapy’de yayımlanan bu çalışma, çömlek çarkında harcanan 45 dakikanın kanınızdaki stres hormonu kortizol seviyelerini (katılımcıların yüzde 75’inde görülen) düşürerek hassas mental sağlığı yenileme gücü olduğunu buldu. Uzmanlar, günümüzün “her zaman aktif” sosyal medya ve e-mail kültüründe, sanatsal faaliyetlerin önemli bir çıkış noktası olduğuna inanıyor. Basitçe önümüze konanlara karşılık vermektense orijinal bir şeyler üretme ihtimali, mental stresi uzaklaştırıyor. Daha düşük anksiyetenin fiziksel faydalarından zaten haberdarız. Fakat yaratıcı olmanın sadece negatiflere hitap etmekten daha kapsamlı avantajları da var. Farklı raporların iddiasına göre, bir zanaat öğrenmek demans riskinizi yüzde 45’e kadar düşürebiliyor çünkü yaratıcı işler, yaşlandıkça sağlıklı bir merkezi sinir sistemini korumak için hayati önem taşıyan yeni nöronların üretimini teşvik ediyor. Dahası, eğer bir gün Demi Moore’a rastlayacak olursanız, konuşacak bir konunuz olur.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

Popüler