Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Stresten nasıl kurtulunur?

-

 

Çalışanlar üzerinde yapılan bir araştırmada, 10 kişiden birinin kendini her zaman stresli hissettiğini buldu. Peki stresten nasıl kurtulunur?

Eğer pazartesi sendromunuz cuma akşamı saat 6’ya kadar sürüyorsa, yalnız değilsiniz. Her ne kadar kanepenin üzerine yığılmış bir şekilde geçirilen akşamlar bu stresi bastırmak için ideal bir yol gibi görünse de, en son araştırmalar daha aktif olmanız gerektiğini söylüyor.Art Therapy’de yayımlanan bu çalışma, çömlek çarkında harcanan 45 dakikanın kanınızdaki stres hormonu kortizol seviyelerini (katılımcıların yüzde 75’inde görülen) düşürerek hassas mental sağlığı yenileme gücü olduğunu buldu. Uzmanlar, günümüzün “her zaman aktif” sosyal medya ve e-mail kültüründe, sanatsal faaliyetlerin önemli bir çıkış noktası olduğuna inanıyor. Basitçe önümüze konanlara karşılık vermektense orijinal bir şeyler üretme ihtimali, mental stresi uzaklaştırıyor. Daha düşük anksiyetenin fiziksel faydalarından zaten haberdarız. Fakat yaratıcı olmanın sadece negatiflere hitap etmekten daha kapsamlı avantajları da var. Farklı raporların iddiasına göre, bir zanaat öğrenmek demans riskinizi yüzde 45’e kadar düşürebiliyor çünkü yaratıcı işler, yaşlandıkça sağlıklı bir merkezi sinir sistemini korumak için hayati önem taşıyan yeni nöronların üretimini teşvik ediyor. Dahası, eğer bir gün Demi Moore’a rastlayacak olursanız, konuşacak bir konunuz olur.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Dambılla Sumo Squat ve bekleme

-

Editör :

Dambılla sumo squat hareketi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, videomuzu izleyin.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Köpeklerin yüz kasları üzgün görünmek için evrimleşmiş

-

Köpeklerin üzgün bakışları için gereken kasların evrim sonucunda ortaya çıktığı bulundu.

Köpeklerin masum ya da üzgün bakışlarının insanların ilgisini çekmek için yapıldığı ve evrim sonucunda ortaya çıktığı bulundu.

ABD Bilim Akademisi’nin yayın organı PNAS’ta yayınlanan araştırma, köpeklerin özellikle kaş kısmında bulunan ve köpeklerin üzgün ya da masum görünmesini sağlayan bu kasların köpeklerin atalarında bulunmadığını, bu kasların zaman içinde insanlara sevimli görünmek için oluştuğunu ortaya koydu.

Devamı

ERKEK AKLI

Whatsapp’tan yanlış kişiye fotoğraf gönderimine son

-

Güncellenerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğiyle gönderilen görsellerin doğru kişiye gitmesini hedefliyor.

Artık bir görseli paylaşırken, alıcı isimlerini görebilmek mümkün olacak ve böylelikle gönderilen mesajın doğru kişiye gittiğinden emin olunabilecek.

Özellik şu anda yalnızca beta kullanıcılarına açık. WhatsApp’ın bu özelliği yakın zamanda diğer kullanıcılara da açacağı söyleniyor.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com