Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

STRESE ELVEDA DEYİN

-

 

Hayat güzel olsa da içinde birçok mali, ailevi ve şahsi problemleri de barındırıyor. Eh her gün deliksiz bir uyku çekmek ve spor salonuna gitmek de pek mümkün olmadığına göre stresi azaltacak başka yöntemlere bir göz atmanızda fayda var.

Balık yağı takviyesi

Pittsburgh Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre yüksek EPA ve DHA (omega-3 asitleri) değerlerine sahip olan kişiler çok daha mutlu, daha az fevri ve daha uysal oluyor. Bu nedenle günde 400’er miligram EPA ve DHA balık yağı kapsülü takviyesi almayı deneseniz iyi edersiniz.

Küfürlü konuşmak

Araştırmalara göre küfürlü kelimeler kullanmak stresi azaltabiliyor. Tabi yalnız olduğunuz zaman kullanmak şartıyla.

Bitter çikolata

Yapılan araştırmalara göre kakaonun içinde bulunan flavanoidler kan damarlarını rahatlatıcı özelliğe sahip. Yağ oranı düşük olan bitter çikolataları tercih etmek işinize yarayacaktır.

Birkaç Diş Sarımsak

Alabama Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı sarımsağın sağlık açısından ne gibi faydalarının olduğunu araştırmaya koyuldular. Bu araştırmalara göre sarımsağın stres azaltıcı etkisi de var. Sarımsağın içindeki ana madde olan ogranosülfür allisin, anti bakteriyel özelliğe sahiptir ve bu maddenin alımı ile birlikte vücudunuz, kan damarlarını, böylece de kan akışını rahatlatan hidrojen sülfat üretir. Yemeklere birkaç diş sarımsak atmak işinizi görecektir.

Sıcak Bir Çay

University Collage London’da yapılan bir araştırmada 100 erkeğe stres verici iki iş verildi ve 75’inin bu işlere başlamadan önce çay içmeleri sağlandı. Sonuçlara göre çay içenlerin vücutlarındaki kortizol seviyeleri %47 oranında azalmıştı. Çay içmeyenlerdeki azalma ise %27 oranındaydı. O zaman bir bardak çay içmek stres hormonu olan kortizolü azaltıyor demek yanlış olmaz.

Komedi Dükkânı

Yapılan araştırmalara göre gülme ile birlikte dopak, kortizol ve epinefirin adlı stres hormonları sırasıyla %38, %39 ve %70 oranında azalıyor. Maryland Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya katılan gönüllülere komik videolar izletildiği zaman bu kişilerin kalplerine giden kan akışının %22 oranında arttığı görüldü. O zaman ne yapmalı, eğlenceden vazgeçmemeli.

Evdeki Hesap Çarşıya Uysun

Özellikle tatiller sırasında para, bir erkek için en stres verici unsurlardan biri haline gelir. Bunu nedeni ise çok basit: Tatile gitmeden önce hesap yapmaktan kaçınan erkekler hesap yapmış olanlara göre %36 oranında daha fazla para harcıyor. O zaman hem cüzdanınıza hem de kalbinize iyi davranmanızda yarar var.

Arkanıza Yaslanın

Kanadalılar tarafından yapılan bir araştırmaya göre 135 derecelik bir açıyla arkanıza yaslanarak oturmak en iyi oturma şekli. Bu şekilde oturduğunuz zaman hem kan dolaşımınızı rahatlatarak stresi azaltmış hem de bel ağrılarınızı hafifletmiş olursunuz.

Yapın Gitsin

Eşinizle öpüşmek veya ona sarılmak stres azaltıcı etkiye sahiptir çünkü bu sırada vücudunuzdaki oksitosin seviyeleri yükselir. İskoçyalılar tarafından yapılan bir araştırmaya göre de düzenli seks yapmak siniri, stresi ve kan basıncını azaltıcı etkiye sahip.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

Popüler