Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

SPOTIFY’A BÜYÜK RAKİP: APPLE MUSIC

ERKEK AKLI

SPOTIFY’A BÜYÜK RAKİP: APPLE MUSIC

-

 

spotApple geçtiğimiz gün gerçekleşen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda yine kendinden uzun süre söz ettirecek duyurulara imza attı. Bunlardan biri de Spotify‘ı yakından ilgilendiren Apple Music uygulaması. Spotify’ın CEO’su her ne kadar konuya oldukça ilgisizmiş gibi yaklaşmış olsa da aslında korkması gereken bir nokta mevcut.

Apple Music uygulaması duyurulduktan sonra Spotify CEO’su Daniel Ek’in olaya tepkisi oldukça netti. “Oh ok.” diye tweet atan ve sonra tweetini silen Ek, belli ki Apple Music’i esaslı bir rakip olarak görmüyor. Ancak Daniel Ek’in henüz hesaba katmadığı şeyler olabilir.

Spotify kolay arayüzünün dışında kullanıcılara ücretsiz kullanım imkanı da sunarak Apple Music uygulamasına karşı büyük bir avantaj sağlıyor. Ancak Spotify’ın gelirleri, aylık 10 dolar (Türkiye’de 10 TL) ödeyen premium kullanıcılar tarafından sağlanıyor. Spotify’ın ücretsiz kullanım avantajı da tam bu noktada bir dezavantaja dönüşüyor zira Apple’ın uygulaması da yurt dışında 10 dolarlık bir ücrete tabi ve Spotify’a ödeme yapan kullanıcıların (ki bu 60 milyon kullanıcının sadece yüzde 15’i) Apple Music için ödeme yapma fikrine sıcak bakacağı oldukça açık. Üstelik Spotify aylık ücret aldığı ve üyeliği bıraktığında herhangi bir ceza ödemesi gibi bir zorunluluk sunmadığı için kullanıcıların Apple Music’e geçmesi çok da zorlayıcı görünmüyor. Tam da bu sebeple Apple Music uygulaması Android‘e de gelerek, Spotify abonelerini “çalmak istiyor.”

Bir diğer nokta da uygulamanın aile içi paylaşımıyla ilgili. Konuyla ilgili bir an önce harekete geçmesi gereken Spotify, aile içi paylaşımlarda beş kişilik bir aile için 29,99 dolar abonelik fiyatı sunarken Apple Music altı kişilik bir aile için tek bir aylık ödemede 14,99 dolar ücret biçiyor.

Ayrıca Apple Music uygulaması iOS 8.4 ve sonrası için telefona yüklü olarak geliyor. Yani kullanıcıların App Store’a girip uygulamayı indirmelerine gerek yok. Ellerinin altında hazır bir şekilde ödeme yapmayı bekleyen bir müzik uygulaması mevcut olacak. Üstelik Apple Music, ilk üç ay ücretsiz. Spotify’ın Apple Music’i ciddiye alıp bir an önce atılım yapması gerek gibi görünüyor. Apple Music “müzik alışkanlıklarımızı kökten değiştirir” mi bilinmez ancak yakın gelecekte Spotify kullanımını değiştirebilir.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com

    Loading RSS Feed