Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

SPOTIFY, YILIN EN ÇOK DİNLENEN ANTRENMAN ŞARKILARINI DERLEDİ

-

 

Umarız yeni yılda antrenman yaparken daha hareketli şarkılar bulabiliriz.

rihanna-drake

Spotify, spor salonunda dinlenen en popüler sanatçıları, şarkıları ve playlistleri ortaya çıkarmak adına kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıklarını analiz etti. Öyle görünüyor ki, listelerin başında en çok Drake, Rihanna, Kanye West ve Eminem gibi sanatçıların hakimiyeti bulunuyor. Ayrıca, dinlenilen müzikler sandığınız gibi çeşitli de değil. Yani, homojen bir yapıya sahip.

Calvin Harris, The Weeknd,The Chainsmokers, Beyoncé, Sia ve David Guetta gibi isimler de antrenman playlistlerinde sıkça tercih edilen isimlerden.

Bu playlistlerde dinlenme oranına göre sıralama şöyle oluşmuş:

 1.    Drake
 2.    Eminem
 3.    Kanye West
 4.    Rihanna
 5.    Calvin Harris
 6.    The Weeknd
 7.    The Chainsmokers
 8.    Beyoncé
 9.    Sia
 10.    David Guetta

Yayımlanan listede en çok dinlenilen şarkılar ise şöyle:

 1. Eminem – “‘Till I Collapse”
 2. Kanye West – “POWER”
 3. Drake – “Jumpman”
 4. The Chainsmokers – “Closer”
 5. Calvin Harris – “This is What You Came For”
 6. Rihanna – “Work”
 7. Sia – “Cheap Thrills”
 8. The Weeknd – “Starboy”
 9. Beyoncé – “7/11”
 10. David Guetta – “Hey Mama”

Bir başka ilginç veri ise antrenman playlistlerinin sayısı ile ilgili. Spotify’de bu yıl yaklaşık 25 milyon antrenman playlisti oluşturulmuş.

Spotify’ın yayımladığı bir başka liste ise en çok antrenman playlistine sahip ülkeler ile ilgili. Elde edilen sonuçlara göre en üst sıralarda Norveç,  İzlanda ve İsveç bulunuyor. Listelerde hangi şarkılara yer verildiğini incelemedik; fakat bolca ABBA ve Bjork olduğu kesindir…Sıkıcı mı? Antrenman yapmak için tabii ki sıkıcı.

 

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler