Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

“SPOR SALONUNDA NASIL FLÖRT EDECEĞİM?”

-

 

Seks, randevular, aşk, şehvet ve ilişkiler. Komşu kızı Gizem Tönbek sorularınızı cevaplıyor.

1Spor salonunda bir kadına yaklaşmanın en iyi yolu nedir?

Aslına bakarsan bu gibi ortamlarda kadın tavlamak, single leg squat yapmaktan daha zordur. Ama benim üzerimde işe yarayan bir numarayı seninle paylaşabilirim: Ondan yardım iste. Meşgul olmadığı bir anı seç ve “Ya pardon, bu TRX bantlarının nasıl ayarlandığını biliyor musun?” minvalinden bir şeyler sor. Eğer acelesi varsa ya da sorunu pek umursamıyorsa vazgeç. Ancak çevrende oyalanıyorsa, ona hafif ve protein yüklü bir akşam yemeği ısmarlamayı teklif et. Yemeği, egzersiz ağrılarını dindiren bir masaja dönüştürmek de senin becerine kalmış.

Ofiste yeni işe başlayan afete çıkma teklifi etmek için ne kadar beklemeliyim?

Geleli iki hafta oldu. Henüz çok erken. Bu kadar çabuk asılarak onu ürkütmemelisin. Şimdilik, beraber şirket kurallarını çiğneyebileceğiniz fanteziler kurmakla yetinebilirsin. Onu tanımak için
en az birkaç hafta daha bekle ki, ilk günlerinde ona hep yardımcı olan adama karşı zaafı oluşsun. Sonra, mesai sonrası hep birlikte bir şeyler içmeye davet eden adam ol. Kısa süre sonra ikiniz
de birbirinizi yeteri kadar tanımış olacaksınız. (Kim bilir, belki de bir gün toplantı odasında ufak bir kaçamağınız bile olacak.)

Yoğun triatlon antrenmanlarım yüzünden bir kız arkadaşımdan oldum. Yenisi ise pek umursamıyor. Bu ne anlama geliyor?

Hmm, hiçbir anlama gelmiyor desem? Şunu anla, hepimiz farklıyız. Belki eski kız arkadaşın ilgine muhtaç değildi de sadece ilişkiden sıkılmıştı. Belki de şimdikinin kendi hayatı var. Anlayacağın,
antrenmana ayırdığın cumartesi günlerini mesele etmiyorsa bunu sorgulama. Bana sorarsan, o çalışmaların sana kazandırdığı sıkı kalçalardan gayet memnundur. Arada sırada onu da davet et, çünkü antrenmanlarının nasıl bir şeye benzediğini görüp, o da sana katılmak isteyebilir. Yalnız o büyük günde, yani triatlon yarışına gelip seni desteklemiyorsa iş değişir. O zaman endişelenmeye
başlayabilirsin.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler