Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Spor kıyafetleri nasıl yıkanmalı?

SPOR

Spor kıyafetleri nasıl yıkanmalı?

-

 

Spor kıyafetleri nasıl yıkanır, spor kıyafetleri neden bu kadar pahalı? Spor kıyafetleri konusunda bilmeniz gerekenler!

Bütçenizin önemli bir bölümünü feda ettiğiniz spor kıyafetlerinizin uzun süre dayanmasını istiyorsanız önerilerimize kulak verin. Öncelikle bu pahalı kıyafetlerin temizliğine dikkat etmeniz gerekiyor. 

Bir numaralı kural: Giydikten sonra mümkün olan en kısa sürede bütün her şeyi yıkayın. Kaliteli spor kıyafetleri, 50 yıkamada bile size yeniymiş hissi vereceği için işin ucuzuna kaçmadan aldığınız kıyafetleri yıkamaktan korkmayın. Ama yine de onları korumak için klasik deterjanlar yerine spor kıyafetleri için özel hazırlanmış ya da bitkisel deterjanları ve sabun formüllü bebekler için üretilmiş deterjanları tercih edin. Bu tarz temizleyicilerin içinde yoğun kimyasallar olmadığı için kumaşa çok zarar vermeyeceklerdir. Eşit oranda beyaz sirke ve karbonat karışımı hazırlayarak dakendi deterjanınızı üretebilirsiniz.

Men’s Health yeni spotify listesi!

Spor kıyafetleri günlük kıyafetlerden daha pahalılar

Cep yakan spor giysilerinin etiketlerinde göremediğimiz birçok detay gizli. Philadelphia’dan Tekstil Mühendisi Mark Sunderland, pahalı markaların giyim teknolojilerine daha çok ar-ge yatırımı yaptığını, bunu da genelde kumaşın kalitesi veya egzersiz esnasındaki rahatlığıyla hissettiğimizi söylüyor. Journal of Experimental Social Psychology dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre rahat ve özellikle spor yapmanızı destekleyen, spor üretilmiş bir kıyafetle spora başlamak sizi hem motive ediyor hem de yüksek performans sağlıyor.

Spor Psikolojisi Danışmanı Adam Naylor ise, “Spor giysilerinin içinde iyi hissetmeniz güveninizi, enerjinizi ve motivasyonunuzu arttırır. Bu da daha iyi bir antrenman çıkarmanızı sağlar” diyor.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com