Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

SON DAKİKADA PLAJ VÜCUDUNUZU ŞİŞİRİN

FITNESS

SON DAKİKADA PLAJ VÜCUDUNUZU ŞİŞİRİN

-

 

Plaj vücudunuzu şişirmek için tavsiyelerimize kulak verin.

Kabul edin: Plaja gitmeden aynaya bakıyorsunuz. Hadi sizi en iyi görüntünüze hazırlayalım. Ünlülerin antrenörü Joe Dowdell’in bu antrenmanı, birkaç dakikada daha dik durmanızı (ve yürümenizi) sağlayacak postüral hareketleri,
gösterişli kaslarınızı (göğüs, biceps) şişirecek yüksek tekrarlı egzersizlerle buluşturuyor. Bu antrenmanı bir döngü halinde yapın, hareketler arasında 15 saniye dinlenin. Her tur sonrası 60 saniye dinlenin ve en az 2 tur yapmaya çalışın. (Dowdell’den daha fazla antrenman istiyorsanız sayfa 92’deki 28 günlük antrenmanına göz atın.)

POSTÜRÜNÜZÜ GELİŞTİRİN

Single-leg glute bridge Sırtüstü uzanın, ayaklarınız yerde düz dursun, dizleriniz yukarıda olsun. Sol ayağınızı yerden kaldırıp sol bacağınızı uzatın. Bu başlangıç pozisyonudur. Şimdi kalça kaslarınızı sıkın ve gövdenizi yerden kaldırın, üst bacaklarınızı gövdenizle aynı hizada tutmaya çalışın. 1 saniye sıkın, ardından 2 saniye içinde gövdenizi başlangıç konumuna indirin. Bu 1 tekrardır, her bacak için 12 tekrar yapın.

GÖĞSÜNÜZÜ ŞİŞİRİN

Tempo pushups Şınav pozisyonunda başlayın, kollarınız omuz genişliğinden biraz daha açık, merkez bölgeniz sıkı olsun. Göğsünüzü yere 2 saniye içinde 2-3 cm kalana dek indirin. Başlangıç pozisyonuna da 2 saniyede dönün. Bu 1 tekrardır, 20 tekrar yapın.

SEKSİ BİR SIRT KAZANIN

Chin-up Kollarınız omuz genişliğinde açık bir şekilde barı alttan tutuş ile kavrayarak asılın. Merkez bölgenizi sıkı tutun, kürek kemiklerinizi birbirine yaklaştırıp göğsünüzü bara doğru çekin. Başlangıç konumuna 2 saniyede dönün. Bu 1 tekrardır, 10 ila 12 tekrar yapın.

BICEPS KASLARINIZI BÜYÜTÜN

Resistance-band curl Orta-yüksek gerilimli bir direnç bandının merkezinde durun ve iki ucunu ellerinizle tutun, avuçlarınız öne dönük olsun. Üst kolunuzu yere dik tutarak curl hareketiyle direnç bandını yukarı doğru çekin, bu hareketi 2 saniyede yapın. Başlangıç konumuna da 2 saniyede dönün. Bu 1 tekrardır, 12 ila 15 tekrar yapın.

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

FITNESS

Yüklenmeme haftası nedir?

-

Yüklenmeme (deloading),” onarımın ve iyileşmenin desteklenmesi için antrenmanlarınızın gücünün ve yoğunluğunun azaltılması demektir.

Biraz yorgunuz, değil mi? Sizi suçlamıyoruz. Yaz bedenini korumak için harcadığınız onca efor oldukça yorucu olabilir. Geceler günlerden uzunken ayağınızı gazdan çekmek ve tempoyu hafifletmek için doğru zaman olabilir.

Güç ve kondisyon koçu Sam Pepys, “Uygun bir şekilde dinlenmeden vücudunuzun güç üretme kabiliyeti engellenir ve sonuç alamamaya başlarsınız,” diyor. Kaslarınız iyi hissetse bile, ağırlık çalışmak vücudunuzdaki çoklu fonksiyonlardan sorumlu olan merkezi sinir sisteminize (CNS) zarar verir. CNS’niz yıpranmışsa, enerjinizi toplamakta ve günlük yaşamınızda odaklanmakta güçlük çekersiniz.

Her beşinci haftada bir yüklenmeme haftası yapın. Zamanlamanızı ofis partileri sezonuna göre ayarlayabilirsiniz: “Geceleri geç saatlerde eve alkollü dönüp ertesi gün yorucu antrenmanlar yapmak tükenmişliğe giden en kısa yoldur,” diyor Pepys. Tamamen bırakmadan nasıl yavaşlayacağınızdan emin değil misiniz? İpuçlarımız (sağda) işinizi kolaylaştıracaktır.

Yüklenmeme tembellik için bir bahane değil. Pepys’in adımlarını takip edin ve sonuçlarını görün.

AZALTIN

Standart bir antrenman haftasında genellikle kaldırdığınız ağırlıkları ve tekrarları yüzde 50 oranında azaltın.

SAKİN OLUN

Yüksek yoğunluklu antrenmandan vazgeçip sürekli ve sabit kardiyo için maksimum kalp atış hızınızın yüzde 70’ini hedefleyen bir antrenman yapın.

YENİ ŞEYLER DENEYİN

Bu haftayı jimnastik veya yoga gibi farklı idmanları denemek için bir fırsat olarak kullanın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com