Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SİZİ KADINLAR İÇİN DAHA SEKSİ KILACAK O ÖZELLİK

-

 

muteSiz Kanye West’e bakmayın: Hope College’ın araştırmasına göre kadınlar mütevazi erkekleri, kendini beğenmişlere kıyasla çok daha fazla beğeniyorlar.

Araştırmacılar online dating sitelerinde kendilerini mütevazi veya kendini beğenmiş gösteren sahte kullanıcı profilleri yaratıyorlar. Kadınların alçakgönüllü erkekleri daha seksi bulduğu ve onlarla görüşmeye daha yatkın oldukları görülüyor.

Araştırmacılardan Dr. Daryl Van Tongeren’e göre kadınlar mütevazi olmayı, ilişkide de kendilerine iyi davranılacağını düşündükleri için önemsiyor ve haklılar: Mütevazi insanlar başka insanların ihtiyaçlarını düşünüp (örneğin sevgilileri) önemseyebiliyor.

En önemlisi de şu: Alçakgönüllülük sabit bir özellik değil. Van Tongeren’e göre biraz çaba ile geliştirmek mümkün.

İlk olarak eksikliklerinizi kabul edin. Hiç mi yok? Yakın arkadaşlarınıza ya da ailenize bir sorun, onlar size mutlaka söyleyecektir. Van Tongeren’e göre güçlü ve zayıf yönlerinize doğru şekilde bakabilmek mütevazi olmak için anahtar niteliğinde.

Sonra, bir flörtünüz varsa ona başarılarınızı anlatırken insanlardan aldığınız destekleri, ortak paylaşımları da dahil edin.

En önemlisi, ilişkinizi kendinizin önüne almaya çalışın. Örneğin partnerinizle bir tartışmayı kazanmaya çalışırken, ikiniz için de en iyi sonuç ne olacaktır diye düşünün. Bu hatalı olduğunuzu kabul etmek de olabilir, fedakarlık göstermek de olabilir.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler