Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

ŞIKLIK KAVRAMI DEĞİŞİYOR

-

 

Dockers Global Dizayn Başkanı Doug Conklyn ile erkek modasının bugününü ve geleceğini konuştuk.

1Erkeklerin bugünkü moda algısını 10 yıl öncesiyle kıyaslarsak, sizce en temel değişimler nedir?

Bence erkek giyimindeki en büyük değişim, giderek artan “casual” olma durumu. Kendi adıma konuşmam gerekirse, ben hâlâ zarif ve iyi dikimli takımlara bayılırım ve bunlardan gardırobumda fazlasıyla var. Fakat bunları giyecek ortamların giderek azaldığını fark ediyorum. 30 yıl önce Dockers kurulduğunda, casual çizgi ütülü bir khaki pantolon, lacivert bir blazer ve boyalı bir çift ayakkabı demekti. Bu görünüm bugün oldukça abiye sayılıyor. Özellikle iş yerlerinde ne giyilmesi gerektiği konusunda, gözlerimiz giderek daha casual görünümlere alışıyor. Kısacası daha önce casual olarak gördüğümüz şey, bugün bizler için şık anlamına geliyor.

Yeni bir koleksiyon yaratırken rahatlık, stil, fonksiyon gibi kavramların önem sırası nasıl oluyor?

Yeni sezon hazırlıklarına başladığımızda ilk yaptığımız şey, Kaliforniya’daki mirasımıza dönerek ilham almak. Örneğin, 2016 İlkbahar tasarımları, Kaliforniya’daki Catalina Island ve Palm Springs’ten esinlenmişti. Bu spesifik mekânlar sezondaki renk, doku, kumaş ve silüet seçimlerimizi etkiliyor. Buradan hareketle müşterilerimize ve satışlara yönelik bilgileri denkleme ekliyoruz ve onları rahatlık ve fonksiyon odaklı bir biçimde kombinliyoruz. Müşterilerimizin rahatlık ve görünüme büyük önem verdiğinin farkındayız. Bu iki talebe cevap vermek Dockers mirasının büyük bir parçası.

2016’da erkek modasının temel karakteristiği ne olacak? Bunlar yeni sezonda Dockers tasarımlarına nasıl yansıyacak?

Bu aralar rahatlık konusuna her şeyden daha fazla kafayı takmış durumdayız. Spor ve outdoor markalarının rahatlık ve teknoloji alanında sunduğu imkânlar, erkeklerin artık günlük giyimlerinde de benzer bir performansı talep eder hale gelmelerine neden oldu. Müşterilerimiz hakkında iki şeyi çok net biliyoruz; rahat ve şık olmak istiyorlar. Dockers tam bu noktada konuya müdahil oluyor. Bizler erkeklerin özel anlarında sadece iyi görünmesini sağlamaya odaklanmıyoruz, tasarladığımız her parçada rahatlığı da arıyoruz.

Yeni koleksiyonlarda klasik Dockers stilinin yanı sıra önemli değişiklikler de var mı?

Müşterilerimizin hayat tarzına odaklanmaya ve baştan ayağa bir bütün olarak koleksiyonlar sunmaya devam ediyoruz. Benim için en heyecan verici şeylerden biri ise, khaki’lerin genç kuşak tarafından da benimsenmesi. Babam ve benim zamanımızda  khaki demek, Oxford gömleklerle, loafer’larla ve blazer’larla giyilen taba rengi ve ciddi görünümlü bir pantolon demekti. Benim 16 yaşındaki oğlumun ise bugün khaki denilince aklına gökkuşağının tüm renkleri, skinny bir tarz, tişört ve spor ayakkabıları geliyor. Khaki pantolonların nasıl ve nerede giyileceğine yönelik kalıplar dramatik şekilde değişiyor.

3Klasik Dockers görünümünü değiştirmeden yenilik yaratmak zor mu?

Klasik Dockers görünümü de müşterilerimizin beğenileri ile birlikte evrilmeye devam ediyor. Müşterilerimizle kalıcı stil fikrini paylaşmayı seviyoruz. Diğer bir deyişle, trendleri kovalamak yerine, erkeklerin uzun yıllar boyunca içinde kendini özgüvenli hissedeceği stili yaratıyoruz. Fakat bence klasik, sıkıcı anlamına gelmek zorunda değil. Klasiklerden esinleniyoruz ama kesim, kumaş, renk ve stildeki yeniliklerle, bugünün tüketicisi için uygun olacak ürünleri yaratmaya odaklanıyoruz.

Sizce insanlar yeni sezonda Dockers’ı neden tercih edecek? 

Bence bunun pek çok nedeni var. Birçok bedene hitap eden farklı fitlerimizden streç kumaşlarımızın sağladığı rahatlığa, geniş renk skalasından farklı stillere ve son olarak, tüm bunlarla harika giden türlü türlü gömlekler ve aksesuarlara kadar, kelimenin tam manasıyla herkes için her duruma uygun parçaların tümü bu sezon Dockers’ta olacak.

Bu yıl Dockers 30’uncu yaşını kutluyor.  Markanın değişmeyen özellikleri neler?

Var olan hemen her türlü erkek kıyafetini hazırlamamıza rağmen, en çok pantolonlarımızla biliniyoruz. Yıllar içinde zevkler ve giyim kuralları değişse de, Dockers her zaman erkeklerin mükemmel görünmesini sağladı. Son olarak, kalite, değer ve rahatlık her zaman sunduğumuz her ürünün anahtar bileşeni olmayı sürdürecek.

30’uncu yaşınız için özel bir etkinlik planladınız mı veya farklı bir koleksiyon hazırlıyor musunuz?

Evet, 30. Yıl Kapsül Koleksiyonu’muzla çok gurur duyuyorum. Bu, Dockers’ın ünlü renk ve kumaşları ile hazırlanmış, sınırlı sayıda üretilmiş bir klasik erkek giyim koleksiyonu. İşe harika khaki keteni ile başladım. Pantolonlar, gömlekler, ayakkabılar, kemerler, dış giyim tasarımları, süveterler ve valizler yarattım. Hepsi de denizcilik, askeriye ve klasik Amerikan tarzından esinlendi. Bu benim klasik khaki ve klasik erkek giyimini kutlama yöntemimdi. Prototipler gelmeye başladığında satıcılarımız o kadar heyecanlandı ki, bu tasarımları sınırlı sayıda üreterek, tüm dünyadaki
özel lokasyonlarda satışa sunma kararı aldık.

Dockers stili Türk erkeğine ne kadar uyuyor?

Dünyayı dolaşıp müşterilerimizle iletişime geçtikçe, Dockers erkeklerinin birbirine ne kadar benzediğini daha çok fark ediyorum. Bazı erkekler biraz daha slim kesimler tercih edebilir, bu nedenle geniş birkesim portfolyosu sunuyoruz. Ama hepsi kalıcı stili, kaliteli detayları ve o sağlam duruşu takdir ediyor.  Dockers, Kaliforniya’nın casual yaşam tarzından esinlenen bir marka ama tüm dünyadaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını da son derece ciddiye alıyor.

2

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com