SEYAHAT ANTRENMANLARI

Antrenman yapmak için vaktiniz olmaması artık bir bahane değil. ESPN sunucusu ve eski Amerikan futbolu oyun kurucusu Jesse Palmer’a kulak vererek üşengeçliği yenin.

Hayalinizdeki iş hem güzel gözükmeyi, hem de çılgınlar gibi abur cubur yemeyi gerektirseydi nasıl olurdu? 39 yaşındaki Jesse Palmer, bu durumla mücadele etmek zorunda kalıp başaran kişilerden. ESPN kanalında Amerikan futbolu yorumculuğu yapan Palmer, aynı zamanda Good Morning America adlı yemek programında da #EatLikeJesse hashtag’i kapsamında devasa burgerleri ve peynirli makarnaları mideye indiriyor. Üstelik bu durum diyetini yeterince sabote
etmiyormuş gibi, Food Network kanalının Holiday Baking Championship adlı kalori çılgını televizyon programını da sunuyor.

Palmer kendisini her ne kadar spora adamış olsa da, aynı zamanda yemek şirketlerinin derin dünyasında boğuşmaya devam ediyor. Amerikan futbolu oynadığı dönemdeki kilosunun 4,5 kilo altındaki fiziğini (102 kg) koruyabilmek içinse bu 50 dakikalık tüm vücut antrenmanını yapıyor.

ANTRENMAN

Palmer’in antrenman programı seyahatler için uygun olan süperset ve triset metotlarından oluşuyor. Çok sık seyahat yapıyorsanız, bulunduğunuz bölgede bir spor salonu bulun ve üç aşamadan oluşan bu antrenman programını uygulayın.

EGZERSİZLER

1. Süperset: 10 deadlift yapın ve ardından dumbbell military press yaparak ağırlıkları dizinizden yukarıya kaldırın. Toplam 5 süperset yapın ve aralarda 30 saniye dinlenin.

2. Triset 1: Önce 15 kettlebell goblet squat (1 dakikadan kısa bir sürede), ardından 100 ip atlama (1 dakikadan kısa bir sürede) ve son olarak 15 military press
yapın (1 dakikada). 12 dakika süresince toplamda 4 triset yapın ve set aralarında dinlenmeyin.

3. Triset 2: Sled’i ağırlıklarla doldurun ve 30 saniye boyunca sled’i itin. Sonra 8 tekrar close grip pull-up yapın ve son olarak 20 tekrar lying leg lift yapın. Toplamda 4 triset yapın ve aralarda 30 saniye dinlenin.

AÇLIK OYUNLARI

Palmer, bir büyük pizzayı bitirebileceğini söylüyor. Ama açlığını ufak değişikliklerle kontrol altında tutabiliyor.

Karbonhidrat açısından zengin atıştırmalar yerine protein açısından zengin olan yoğurtları tüketin.

Öğle yemeğinde tüketeceğiniz burger yerine ızgara balık ve sebze yiyin.

Pizzayı bir kenara bırakın: Hamur yerine tikka soslu tavuk ve mercimekle tüketin.

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!