Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SEVGİLİYLE ALMAN USÜLÜ

-

 

İşten çıkarıldım. Kız arkadaşıma hesapları ayrı ödememiz gerektiğini nasıl söylemeliyim?

Komşu kızı yanıtlıyor:

Neyse ki direkt olarak söylemek zorunda değilsiniz. İş durumunuz hakkında açıkça konuşun ama sakın kendinizi acındırmayın ya da özür dilemeyin.

Bu durumda muhtemelen anlayışlı olacak ve bir yere gittiğinizde hesabı ayırmayı kendisi teklif edecektir. Eğer bu şekilde davranırsa sıradaki adım, harika yemekler yiyip ikinizin de banka hesabını tüketmeyecek mekânlar bulmak. Hem bu sayede arada sırada tüm hesabı siz ödeyerek onun gönlünü de almış olursunuz. Ancak ne yazık ki bazı kadınlar, bu kötü günlerinize rağmen duyarlı davranmayıp hesabı sizin ödemenizi bekleyebilir. Eğer böyle bir ilişkiye sahipseniz, bence kendinize daha iyi bir akşam yemeği partneri aramaya başlayın.

Sanırım bir arkadaşım bana kur yapıyor ancak benim hiç ilgimi çekmiyor. Onu nasıl geri çevirebilirim?
Siz de normal insanlardan birisiniz ve ‘Evlilikteki 7 yıl” sözü bir film adı değil. Tamamen gerçek. İlişkilerin ilerleyen yılları her zaman problemlidir ve panik olacak hiçbir durum yok. Çünkü uzun süreli ilişkilerde heyecanı sürdürmek kolay olmasa da imkânsız değil. Eğer evliliğinizi bitirmek istemiyorsanız, tekrar eşinize odaklanmayı deneyin. Rutinlerinizi kırın, baş başa kaldığınız anlar yaratın. Beraber yapacağınız aktiviteler yaratmaya çalışın ve aranızdaki bağı güçlendirin. Mesela her cuma gecesini sinema günü yapın ya da hafta içi beraber bir gün dans kurslarına katılın.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler