Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SEVGİLİNİZ SİZDEN NE SAKLIYOR?

-

 

700’den fazla Women’s Health okuru kirli çamaşırlarını ortaya döktü. İşte kadınların en çok sakladıkları sırlar. 

Sır 1

Sizi aldattı

Ne zaman endişelenmeli? Eğer günlük programı çok düzensizse, daha çok yalnız zaman geçirmek istiyorsa, sizi çevresinde görmeyi pek istemiyorsa ya da sizinle artık flört etmiyorsa. Kadınlar bir ilişkiden duygusal olarak vazgeçmeye başlamışlarsa aldatırlar. Artık gitmeye hazır oldukları hissini pekiştirirler.

Nasıl davranmalı? Sizden uzaklaşmış olması sizi aldattığı anlamına gelmez. O yüzden hemen suçlamalara başlamayın, yoksa sarsılan güvenini onaramazsınız. En güzeli eskisi gibi olmadığınızı söylemek ve kendi eksiklerinizi görmek. Problemleriniz hakkında oturup ciddi ciddi konuşma konusunda kararlı olduğunuzu görürse kendininkileri de sayacaktır. Konuşurken ‘biz’ ve ‘bizim’ gibi kelimeler kullanın, zira Psychology and Aging dergisinin araştırmasına göre, bu şekilde davranan çiftler uzlaşmak konusunda sürekli ‘sen’ ve ‘ben’ diyen çiftlerden daha başarılı. Eğer sizi aldatmıyorsa ve ilişkinizi düzeltmek istiyorsanız, tüm yanlışları ortaya çıkarabilir ve sorunları beraberce çözebilirsiniz. 

 

Sır 2

Size söylemeden eski sevgilisiyle konuşuyor 

Ne zaman endişelenmeli? Bu ilk kez sizin başınıza gelmiyor, zira problem gerçekten çok sık yaşanan bir şey. Aslına bakarsanız CyberPsychology& Behavior dergisine göre insanların yüzde 75’i eski cinsel partnerini Facebook’taki “arkadaş” listesine eklemiş halde. Ancak asıl sorun, eski sevgilisine sizin duymanızı ya da görmenizi istemeyeceğiniz şeyler (örneğin cinsellikle ilgili şeyler) söylemesi. Böyle bir durumun habercisi olacak işaretlere dikkat edin: Siz odaya girdiğinizde internette hemen başka bir pencere açması ya da hepten bilgisayarı kapaması gibi.

Nasıl davranmalı? Öncelikle sakın bilgisayarını karıştırmayın, bu onu daha çok korkutur ve daha çok sırra sebep olur. Onun yerine eski sevgililerinizin size ulaşmaya çalıştığı her an nasıl davrandığınızı ona söyleyin ve verdiğiniz cevapları da gösterin. Kısacası sizin sakladığınız hiçbir şey olmazsa onun da olmaz.

 

Sır 3 

Başka erkekleri arzuluyor

Bazen seks sırasında başka erkekleri düşünüyor.

Seks sırasında her zaman başka erkekleri düşünüyor.

Sadece sizi düşünüyor.

Ne zaman endişelenmeli? Asla. “Seks sırasında başka insanları düşünmek tamamen normal bir durumdur” diyor psikolog Dr. Lori Buckley. “Bu erotizmi ve daha fazla uyarılmayı sağlamak için iyi bir yoldur. Kesinlikle başka birine bir şeyler hissettiğini göstermez.”

Nasıl davranmalı? Hiçbir şey yapmayın. Ancak aklının gerçekten sizde olmadığını düşünüyorsanız, ışıkları açın. ‘Nasıl Harika Bir Sevgili Olunur’ kitabının yazarı Lou Paget, “Sizi görmezse sizi düşünemez. Işıkları açmak göz teması kurmanızı ve dikkatini size odaklamasını sağlar” diyor. Dahası çoğu kadın, vücudu hakkında kendini rahat hissetmez ve bu da size çok daha fazla ilgi göstermesine yol açar. (Son bir tüyo: İltifat konusunda cömert olun.) 

 

Sır 4 

Onu heyecanlandırmıyorsunuz

Ne zaman endişelenmeli Eğer seks sırasında daha az aktif ya da daha az heyecanlı hale gelmişse bir probleminiz olabilir. Kadınların yüzde 42’si sevgililerin bazen çekici gelmediğini, yüzde 3’ü ise sevgililerini hiç beğenmediklerini söylüyor. Peki sorun ne olabilir?

Yatakta beceriksiz

Fiziksel olarak çekici gelmiyor

Çok bencil

Hijyen sorunları var

Ereksiyonu devam ettiremiyor

Penisi küçük

Diğer

Nasıl davranmalı? Coşku dolu o ilk günlerden sonra bir şeylerin değiştiği kesin. Neyi farklı yaptığınıza dair bir liste oluşturun (gerçekten değil, aklınızdan): daha az spor yapmak, çok içmek, sürekli yemek, daha az konuşmak, ön sevişmeyi henüz icat edilmemiş varsaymak. Şimdi de bu maddeleri tek tek düzeltin. Kadınların ortak fikri şu: “Erkeklerin bazı pis alışkanlıkları var ve bunların aynısı kadınlarda olsaydı, yanımıza bile yaklaşmazlardı.”

 

Sır 5 

Daha fazla para kazanmanızı istiyor 

Ne zaman endişelenmeli Hemen önyargılı davranıp zengin bir koca avcısı olduğunu düşünemeyin. Family and Consumer Sciences Research Journal dergisine göre, kadınların yüzde 40’ı paraya çok değer veriyor ve eşlerinin mali durumlarından şikayet ediyor. Bir kadının maddiyatçı olması eşinin de maddi konulardaki tatminini etkileyebilir.

Nasıl davranmalı? Kim daha fazla kazanmak istemez ki? Çoğu kadın bu konuda realist davranmayı bilir. Kazandığı paranın ikinizi de mutlu edebileceğini ve önemli olanın onun mutluluğu olduğunu gösterin. Sahip olmak istediği üç şeyi ya da gitmek istediği üç yeri sorun. Daha sonra bunları yapmanıza imkan verecek mali bir tablo çıkarın. Eğer Bali adaları çok pahalı geliyorsa ufak bir Yunan adasına gidebilirsiniz.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler