Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

“SEVGİLİM YATAKTA ÇOK SES ÇIKARIYOR!”

-

 

Seks, randevular, aşk, şehvet ve ilişkiler. Komşu kızı Gizem Tönbek sorularınızı cevaplıyor.

1Ev arkadaşlarımla birlikte yaşıyorum ve sevgilim yatakta çok ses çıkarıyor. Uyarsam mı?

Neden? Sessiz film mi çekiyorsunuz? Orgazm çığlıkları kadın için gecenin en güzel kısmıdır, bence senin için de öyle. İnsanlara saygından bunu yapmak istiyorsun, biliyorum ama uyarırsan çok utanır. Arkadaşlarından şikayet gelmediği sürece, sessiz moda geçmek için bir neden yok bence. Yine de onlarla sorun yaşamak istemiyorsan, odaya çekildiğinizde müziğin sesini açabilirsin. Veya performansınızı onun evine saklayın.

Beni porno izleyip mastürbasyon yaparken yakaladı ve surat yapıyor. Gönlünü nasıl alabilirim?

Bir dahaki sefere kapıyı kilitleyeceğini söyle. Emin ol, mastürbasyon yaptığını zaten biliyor. Sonuçta günde onlarca kez sevişmiyorsanız, gayet sağlıklı bir ihtiyaç. Yine de sevgilini yaparken yakalamak tuhaf bir durum. Şimdi çözmen gereken sorun şu: Onu çok sevdiğini biliyor ama aynı zamanda deli gibi arzuluyor musun? Göstermek için ara sıra onu şaşırt. Belinden yakala, duvara yapıştır ve her yerini öp. Asıl tercihinin her zaman gerçek seksten (ve tabii ondan) yana olduğunu göster.

Yeni tanıştığım kadınlardan ilk randevuda bir türlü hoşlanamıyorum. Neyi yanlış yapıyorum?

Dur, tahmin edeyim. En son okuduğu kitaptan veya müzik zevkinden çok, bikinili selfie’leri ilgini çekiyor. Tinder gibi uygulamalarda bir insanı olduğu gibi tanımak çok zor. O yüzden, buluşmadan önce ne gibi ortak noktalarınız olduğunu öğrenmeye çalışmanda fayda var. Veya sırf fotoğrafların öne çıkmadığı Match ve OkCupid gibi uygulamaları dene. Bu tür oyunlardan vazgeçip, arkadaşlarından sana uygun birini ayarlamalarını da isteyebilirsin. Arkadaş ortamında tanıştığında, doğru insan olup olmadığını gözlemleme şansın daha yüksek olur. Altın kuralı unutma: En iyi ilk randevu, randevu olduğunu hissettirmeyendir.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler