Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SERTLEŞMEMESİNİN NEDENLERİ…

-

 

Ereksiyon(sertleşme) sorunu, bazı erkeklerin hayatlarının belli dönemlerinde kısa veya uzun süreli yaşadığı cinsel bir sorundur.

sertleşmeme

 

Bu durumu yaşayan bir erkeğin sürekli veya tekrarlayan biçimde, cinsel ilişki için yeterli sertliği sağlayamama veya sertliği sürdürememe gibi bir sorunu oluşur. Ereksiyon sorununa birçok şey neden olabilir. İşte bir erkeğin hayatını kabusa çeviren sertlik sorununun nedenleri…

Alkol

Alkol sizi ve ruhunuzu rahatlatmak yada keyifli bir vakit geçirmek için en çok başvurduğunuz yol olabilir. Fakat alkol hem vücudunuza hem de cinsel hayatınıza darbe vurabilir. Bilinmelidir ki alkol bir cinsel uyarıcı olarak görülmemelidir. Eğer sertleşme sorunu yaşıyorsanız ve alkolü çok tüketiyorsanız, tükettiğiniz miktara bir sınır getirmelisiniz.

alkol

Sigara

Sigara da sertleşme sorununu neden olan kötü alışkanlıklardan biridir. Bunun nedeni de nikotinin vücudumuzdaki bazı kan damarlarına verdiği zararla ilişkilidir. Sigara içen erkeklerin birçoğunda, penise kan akışı sağlayarak sertleşmesini sağlayan kan damarları nikotin yüzünden daralır. Bu sorunu sorunu yaşayan erkekler üzerinde yapılan çalışmalarda, problemli kişilerin yaklaşık %90’nı sigara içiyordu.

nikotin

Reçeteli ilaçlar

Bazı sağlık sorunları nedeniyle kullandığınız ilaçlar da bazen cinsel hayatınızı olumsuz etkileyebiliyor. Antidepresanlar, tansiyon ilaçları, kalp ilaçları, ağrı kesiciler ereksiyon sorunlarına neden olabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda doktorunuza mutlaka başvurmanız gerekiyor.

ilaç

Cinsel İlişki kaygıları

Araştırmalara göre ilişkisi yolunda giden erkeklerin daha az cinsel sorunları var. Fakat yeni bir ilişkiye başlayan insanlarda performans kaygısı, ya da yıllanmış bir ilişkide giderek artan ilgisizlik sertleşme sorunu yaratabiliyor. Arzu eksikliği, korku ve endişe, anlayacağınız üzere tam bir seks düşmanı. Eğer bu tür sorunlar yaşıyorsanız, ilişki danışmanlarına giderek çare arayabilirsiniz.

cinsel sorunlar

Stres

Arzu eksikliği, korku ve endişe dışında seks düşmanı olan bir başka şey varsa, o da strestir. Çünkü stres altındayken vücut adrenalin salgılamaya başlar. Bu da kan damarlarının aynı nikotinde olduğu gibi daralmasına neden olur. Daralan damarlardan penise yeteri miktarda kan ulaşamayınca, sertleşme sorunu boy gösterir. Stres gibi duygusal sorunlar, cinsel sorunlarının  %20’sini direkt olarak etkilemektedir. Eğer böyle bir sorununuz varsa eşinizle ya da partnerinizle bu sorunu mutlak konuşun.

 

stres

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler