Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SEN BANA FAZLA İYİSİN!

-

 

kadin2Bazı konular var ki, cins-i latifin bizden iyi olduğunu itiraf etmek zorundayız.

1/ Araba kullanmak

Tüm komedi film klişelerini haksız çıkarmak istemezdik ama kasko şirketlerinin yıllık raporlarına itiraz etmek de pek mümkün değil. Peki o halde bu işin sırrı ne? Bize göre en önemlisi şu: Direksiyon başına geçtiklerinde Hızlı ve Öfkeli filmindeymiş gibi havaya girmiyorlar.

2/ Kayak yapmak

Size ilginç bir bilgi verelim: Kadınlar birtakım gayrimeşru tıbbi nedenlere dayandırılarak Olimpiyat seviyesinde yarışmaktan men edildiler. Nedeni ise vücut ağırlıklarının daha düşük olması sayesinde tüm rekorları alt üst edebilecek olmaları.

3/ Saç uzatmak

Uzun saçlı dolaşan erkekleri üç kategori altında toplayabiliriz: emekli kaleci, eskinin hızlı çapkını, şimdinin içi geçmiş kadın avcısı ve Moğollar grubu üyesi. Erkek berberlerine gidemediği için üniseks kuaförlere yüksek meblağlar bayılmak zorunda kaldığını ve kadınlar gibi saç düzleştirme, fön çekme tarzı becerilere sahip olmadığı için bakımsız gezmek zorunda kaldığını da ekleyelim.

4/ Fikir değiştirmek

Ünlü iktisatçı J. M. Keynes’in de öne sürdüğü gibi; bu dünyada felaketlerin olmasını engelleyen, poker oyuncularını ifadesiz tutan ve insan ilişkilerinin uzun sürmesini sağlayan şey, taktiksel esnekliktir. Kadınların bu konuda bizden daha iyi oldukları kesin. Akşam çıkarken üç kez kıyafet değiştirmeleri gibi yan etkileri de yok değil tabii.

5/ Ağlamak

“Erkekler ağlamaz” klişesiyle yetişmemizden de anlaşılabileceği gibi, kadınlar gözyaşı dökme konusunda bizden daha cömert (veya cesur mu demeli?). Erkekler gönülsüzce ve çok az ağlar. Kadınlar için öyle mi? Her an, her yerde muslukları açabilirler, yeter ki bir sebepleri olsun. Üstelik üzgün olmalarına da gerek yok. Sorun ve tartışmalardan sıyrılmak, herhangi bir şeyi elde etmek ve genellikle sizi yumuşatmak için kendiliğinden akan gözyaşlarına sahipler. Önerimiz ise soğukkanlı kalmaya çalışmanız.

6/ Şeker yemek

Acı yemekler söz konusu olduğunda üstünüze rakip tanımazsınız ama sofraya profiterol geldiğinde, görünce bile dişleriniz kamaşıyor, değil mi? Siz tatlı komasına girmekten korkup uzak dururken, kadınlar çikolatalı bir tatlıyı saniyeler içinde tüketebilir.

Sayfalar: 1 2

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler