Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SEKSİ BAĞLILIK OLMADAN YAŞAYIN

-

 

Etrafınızdaki kız arkadaşlarınızla herhangi bir bağ (tabii gözyaşı da) olmadan harika ve çılgın bir seks hayatı yaşayabilirsiniz.


Unutmayın ki seks kadınlar için de bir ihtiyaç ve onlar da bir ilişki sorumluluğu içine girmeden gönüllerini hoş etme derdine düşebiliyor. Hal böyle olduğunda onlar da çok fazla emek harcamak zorunda kalmayacakları ve sadakat gibi bağlar hissetmeyecekleri bir partner arayışına girebiliyor. Aslına bakarsanız, kimilerinin yatak arkadaşlığı olarak adlandırdıkları bu ilişki türünün biraz da modern zamanların bir ürünü olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Zira artık insanlar hayatlarının aşkını bulana ve ciddi bir ilişki yaşayana kadar cinsel hayatlarından da fedakarlıkta bulunmak istemiyor. Bu durumdaki en iyi seçeneklerse genellikle çevrenizdeki normal kız arkadaşlarınızdır. Birbirinizi yakından tanıyor olmanızın verdiği rahatlığı eğlenceli bir ilişki türüne çevirmeniz mümkün. Ancak bu durumda asıl önemli olan nokta doğru partnerlerin birbirini bulması, iki tarafın da tamamen benzer beklentiler içinde olması ve yaşananların gerçekten kimseyi mutsuz etmemesi. İşte size bu tip bir ilişkiyi başlatma, başarıyla sürdürme ve gerektiğinde sonlandırma stratejileri.

Doğru kızı bulun
Hangi kız arkadaşınızın oyuna dâhil olabileceğini ve kısa bir süre sonra olayların değişeceğini anlamak için iyi bir gözlem yapın. İyi haber şu: Aslında siz hiç farkında olmasanız da sizinle birlikte olmak isteyecek pek çok kadın mevcut. College London Üniversitesi araştırmasına göre bir kız arkadaşınızla ilişkiniz, bozulmadan ne kadar uzun sürerse onu cezbetme oranınız da o kadar çok artıyor. Zira bu arkadaşlık ortamının verdiği imkânlar sayesinde sizi potansiyel bir eş olarak izleme imkânı bulabiliyor. Bu iş için özellikle okul arkadaşlarınız ya da arada sırada beraber içmeye gittiğiniz tanıdıklarınız, yani devamlı olarak sahnede olan ancak hiçbir zaman duygusal bir ilişkiye girmediğiniz kadınlar idealdir. Alternatif olarak, eski bir sevgilinizin arkadaşlarını da oyuna dâhil edebilirsiniz. Emin olun, aralarında sizi bir kenara not etmiş olanlar olacaktır. Eğer tehlikeli sularda yüzmekten hoşlanıyorsanız, ofisteki iş arkadaşlarınızı da hedefleyebilirsiniz.
Favorimiziyse en sona sakladık: Hiç kimse çok farkında olmasa da yeni bekâr kalmış kadınlar bu iş için en uygunudur. Toronto Üniversitesi araştırmacılarına göre, uzun süreli ilişkilerden yeni çıkan kadınlar bu dönemi atlatmak ve kendilerine güvenlerini yeniden kazanmak için bağlılık gerektirmeyen gönül (ve yatak) ilişkileri içine girebiliyor. Sizin yapmanız gereken sadece o anlarda orada olmayı başarmak.

Seks bölgesine giriş yapın
Doğru randevu yerini belirlemek platonik bir ilişkiyi, heyecanlı ve karşılıklı kıvılcımların uçuştuğu bir hale dönüştürmenizi sağlar. Her zamankinden daha yakın bir arkadaşlık için onun kalp atış hızını artıracak bir plan yapın. Beraber korku filmi izleyebilir ya da lunaparkta korku tüneline girebilirsiniz. Bu sayede sizi seksten aldığına benzer bir endorfin ve heyecan artışıyla özdeşleştirecektir. Dahası bu tip randevular birbirinizin kişisel bölgelerine girmenize de izin verir. Kaliforniya Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, insanlar kendilerini tehdit altında hissettiklerinde hemen yakınlarındaki bir insanın temasına ihtiyaç duyar ve bir çift olarak hareket etme arzuları da güçlenir.

Fakat asıl vurucu hamleyi yapmak için acele etmeyin. Vücut kimyasallarınız en tepedeyken randevuyu sonlandırın, bu sayede bir sonraki randevuda istediğinizi almanız daha kolay olur.

Görüşmelere başlayın
Bir sonraki randevunuzda buluşma yerine on dakika geç gelin ve öncesinde özür dileyen mesafeli bir mesaj göndermeyi unutmayın. Bu şekilde klasik bir ilişkide olmadığınızı da göstermiş olursunuz.
Daha sonra açıkça söylemeseniz de ciddi bir ilişki istemediğinizi ve bir süre daha gelip geçici ilişkiler yaşayacağınızı söyleyin (başka bir kadınla). Bu sayede, hem neyin peşinde olduğunuzu dürüstçe göstermiş hem de onun içindeki rekabet hissini ateşlemiş olursunuz. Sonrasında da onun daha önce böyle bir ilişkisi olup olmadığını sorun. Eğer cevap ‘evet’ olursa neyin yanlış gittiğini öğrenin ve aynı hatalara düşmeyin. Cevabın ‘hayır’ olması durumundaysa, sizin de daha önceden böyle bir ilişki yaşamadığınızı ama karşılıklı olarak istek duyabileceğiniz birini bulursanız olabileceğini söyleyin. Bundan sonrası sizin kabiliyetinize kalmış…

Yatak odasında zirve yapın
Yatakta yapacağınız doğru hamleler sayesinde ikiniz de kendinizi garip hissetmeden ve pişmanlık duymadan harika bir seksi garantilemiş olursunuz. Öncelikle ellerinizi saçında gezdirin. Sinir uçlarının bu şekilde uyarılması ilkel güdülerini harekete geçirecektir. Özellikle de sinir uçlarının yoğunlaştığı saç çizgisi ve kulaklar arasında kalan bölge üzerinde yoğunlaşın. Sonrasında elinden tutup yatak odasına götürün. Neden mi? Virginia Üniversitesi’nde çekilen tomografilere göre, el ele tutuşmak partnerinizin tüm kaygıyı üzerinden atmasını sağlıyor.

Sekse başladığınızdaysa sık sık ‘bu çok garip bir durum’ cümlesini duyup durdurulmak istemiyorsanız, onun tahrik olma seviyesini sürekli yukarıda tutmalısınız. Başparmağınızla göğüs uçlarını okşayın. Zira Sheffield Üniversitesi araştırmalarına göre, bu kadınların uyarılmalarını yüzde 82 oranında artırıyor. Daha sonra da U noktasını uyarın. Orası mı nereden çıktı? Korkmayın G noktası kadar keşfi zor bir bölgeden bahsetmiyoruz.  Chicago Üniversitesi bilim insanlarına göre, kadınların orgazma ulaşmasını sağlayan bu nokta klitorisinin birkaç santimetre yukarısında ve ritmik olarak uyarılması yeterli oluyor.

Dilinizi kullanmayı unutmayın
Yatak odası dışında da! Aranızdaki şeyin ne olduğu hakkında konuşmaktan çekinmeyin. Hatta yatakta denemek istediğiniz şeyler hakkında da konuşun. Zaten bu tip bağlılığa ihtiyaç duyulmayan yatak arkadaşlıklarındaki en büyük avantaj sekste yeni fazteziler deneyemeye çekinmemektir. O yüzden rahatça en gizli fantezilerini sorun. Emin olun, bu rahatlık ilişkinizin daha uzun sürmesini de sağlayacaktır. Son olarak asla onu kırmak istemiyorsanız, erkek muhabbetleri sırasında arkadaşlarınıza özel anlarınız hakkında detaylar verip onu küçük düşürmeyin.

Bir çıkış stratejisi geliştirin
Ne kadar çok seks yaparsanız, o da o kadar sık yapmak isteyecek. Fakat siz çok sık görüşmek istemiyor ve aranızdakinin gerçek bir ilişkiye dönüşmesinden kaçınıyorsanız, iki üç haftada bir beş günlük aralar bırakın. Teksas Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre, ‘sarılma hormonu’ adı verilen oksitosin hormonu seviyesi seks yaşamadığınız sürece düşüyor. Bu yatışma dönemi onun yakınlık ve bağlanma isteğini azaltacak ve tekrar ilişkinin başındaki hale dönmesini sağlayacaktır. Buraya kadar her şey tamam da, peki ya siz onu kıskanmaya başlarsanız? Korkutucu değil mi? Bu durumda hemen ona karşı yoğun bir şeyler hissetmeye başladığınızı söyleyin. Eğer karşılıklı hisler içinde olmadığınızı düşünüyorsanız, eski arkadaşlığınıza geri dönmek istediğinizi açıkça ifade edin ve kaçamak gülüşmelerin yaşandığı flörtlerle yetinin.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler