Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

Sekse konsantre olmak!

Umut Doğan Yıldız

-

 

Yatakta fazla düşünmek, modunuzu mu düşürüyor? Sekse konsantre olmayı öğrenmelisiniz. Nasıl mı?

Seksi düşününce, akla ilk olarak cinsel organlar geliyor. Oysa yeni araştırmalar, cinsel hazzın ve tabii hayal kırıklığının yaklaşık bir metre daha yukarıda, beynimizde olduğunu gösteriyor. Kanada’daki British Columbia Üniversitesi’nden psikolog Dr. Lori Brotto, “Gün boyu zihnimizi aynı anda birçok işle uğraşması için eğitiyoruz. Ama seks, beyin ve beden arasında tam bir iletişim gerektirir. Odadaki ya da aklınızdaki şeyler dikkatinizi dağıtabilir ve eğer aklınız başka yerdeyse cinsel uyarılara yanıt vermek zorlaşır” diyor. Peki Dr. Brotto’nun araştırmaları ne gösteriyor? Beyninizin ve cinsel organlarınızın orgazma ulaştıracak şekilde uyumlu çalışması mümkün!

Orgazm ve beyin arasındaki ilişki

Yatakta o an harika şeyler yaşansa bile aciliyet hissi erotizmi tamamen öldürebilir: Yakın mıyım? Olacak mı? “Elusive Orgasm” kitabının yazarı Dr. Vivienne Cass, “Bu konuda efor sarf etmek için kendini gerdiğin anda dikkatin dağılacaktır. Orgazma yaklaştıkça anksiyete ve cinsel duyguları durdurma ihtimalin artacak” diyor. Ayrıca fazla sabırsızlandığını fark ettiğinde diğer düşünceleri durdurmak için kendi kendine “Sadece yaşamakta olduğumdan zevk almak benim için iyi bir şey” diye tekrarlamanızı tavsiye ediyor. Eğer içsel diyaloğunuzda “olmalıyım” ve “yapmalıyım” gibi ifadeler kendini göstermeye başlarsa şu soruyu sorun: “Orgazm olmam için gerçekten bir baskı var mı, yoksa bu bir hayal ürünü mü?” Bu ağırlıktan kurtulmak, orgazma ulaşmanızı sağlayabilir.

Yatak odası yogası

Yoga ve seksin esnek bacaklar dışında bir ortak yanı daha var. Dansçı duruşunu tam olarak yapmak gibi orgazma ulaşmak da tamamen o ona ulaştığında daha kolay oluyor. Dr. Brotto, kadınların düşük arzu seviyesinin incelendiği bir araştırmada, sadece 4 seans dikkat meditasyonunun cinsel ilişki sırasında kendi kendini yargılamayı engelleyerek tahrik olmayı kolaylaştırdığını gördü. Dr. Brotto, bunu “İnsan, o an yaşanmakta olan hislere yoğunlaştığı zaman bunu nasıl analiz etmez ya da bunlarla ilgili endişelenmez” diye açıklıyor. Peki bunu başarmak nasıl mümkün? En basit yöntem, nefesinizi takip etmek ya da kendinize ‘Ne hissediyorum?’ diye sormak. Dr. Brotto’nun tavsiyesi şöyle: “Fiziksel hislere yoğunlaşın: Partnerinin nefes alışı, hareket eden bedenlerin sesi…”

Kendi hikayeni anlat

Bazen avare bir zihnin çözümü, onu dizginlemek değil serbest bırakmaktır. Dr. Brotto, “Fantazi kurmak, konsantrasyonunuzu devam ettirmeyi sağlayabilir. Seks sırasında bir imaj, bir hatıra ya da bir hikaye düşünmen yatakta cinsel bir karşılık bulabilir” diyor. Partnerinin sana yapmakta olduğu şeyi kelimelere dökün, zira fantaziyi ne kadar somutlaştırırsanız kendini o kadar kaybedersiniz.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler