Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SEKSE GİDEN 5 GARANTİLİ YOL

-

 

Yeni tanıştığınız birini akşam eve götürmek, kulağınıza çılgın projeden daha mı çılgın geliyor? Seks hayatınızı ‘idare eder’den çıkartacak 5 maddeli formülü uygulayın.

1 İyi öpüşmek bir sanattır

İyi öpüşmenin sizi doğrudan yatağa götüreceği geçen yıllar içinde değişmeyen gerçeklerden biri… Journal of Evolutionary Psychology’de yapılan araştırma, kadınların üçte ikisinin kötü öpüşen bir erkeğin yatakta da kötü olduğunu düşündüğünü gösteriyor. Yapmanız gereken basit: Hızlı davranmayın. Araştırmalar, erkeklerin kadınlara göre daha çok dillerini kullandıklarını ve daha ıslak öpüşmeyi tercih ettiklerini gösterse de siz sakinliğinizi bozmayın. Kadınlar tarafından ‘iyi öpüşen biri’ olarak tanımlanmanız için yapmanız gereken üç şey var: Öpüşmeyi siz başlatmalısınız. Nefesiniz güzel kokmalı. Öpüşürken ona önemsendiğini hissettirmelisiniz.

2 Doğru dokunuşlar

Önce dirseğiyle bileği arasını okşayın. Evet, kulağa biraz fazla spesifik gelebilir. Ancak Journal of Natural Science’ta yayımlanan bir makaleye göre kadınların kollarının iç kısımlarında, dirsekleri ile bilekleri arasında kalan kısımdaki sinirlere ‘c-tactile’ adı veriliyor. (Bunlar aynı şekilde diz ve ayak bileği, kulak ve şakak arasında da bulunuyor.) Dr. Hakan Olausson’a göre bu sinirler, beynin zevk ve tahrik bölümlerini oluşturan limbik sisteme doğrudan sinyal gönderilmesini sağlıyor. (Anlayın işte. Bu bölge, “Seni önemsiyorum” mesajıyla birlikte onu tahrik etmenin ‘kısa yol tuşu.’)

3 Yerinde iltifatlar

İltifatlarınızı cömertçe savurmayın. Doğru zamanda, doğru kelimeleri kullanın. ABD’li ilişki terapisti Dr. Chris Fariello “Konuşurken hangi yönlerini öne çıkardığına dikkat edin. Ona dokunduğunuzda verdiği tepkileri iyi gözlemleyin. Bu, size hassas olduğu karakteristik ve fiziksel özellikleri hakkında anlaşılır ipuçları verecektir. Örneğin göğüsleri konusunda hassassa ve ona ‘Göğüslerin çok güzel’ derseniz, doğrudan ‘Göğüslerin çok küçük’ olarak anlayacaktır. Onun yerine ‘Göğüslerin bu kıyafetle çok çekici görünüyor’ gibi dolaylı anlatımları tercih edin” diyor.

4 Komiksen çekicisin

Bir başka garantili seks yolu ise ona yatak dışında komik olduğunuzu göstermenizden geçiyor. Journal of Psychology dergisi, komik olan erkeklerin kadınlar karşısında yüzde 25 daha fazla şansının olduğunu söylüyor. Kadınlar kendilerini güldüren erkekleri ‘zeki’ olarak kabul ediyor. Kısacası komik olmak, partner olarak tercih edilmenizde yüzde 31 avantajlı bir rol oynuyor. İllaki Cem Yılmaz olmanıza gerek yok. Nelere güldüğünü iyi gözlemleyin. Yüz yüze beceremiyorsanız internet üzerinden gönderilen komik videolara ve yazılara da sığınabilirsiniz.

5 Ortamı doğru kurun

Klişeyi biliyorsunuz. Onu egzotik bir yere götürün ve unutulmaz bir gece yaşamayı garantileyin. Deneyimlerimize göre bu doğru, ancak biraz pahalı. Aslında burada önemli nokta gidilen yer değil, gidilen yerde kendisini nasıl hissettiği. ABD’de yayımlanan Journal of  Tourism Management dergisinin araştırmasına göre çift olarak bilinmeyen bir yerde misafir psikolojisinde olmak, ateşli bir gece için gerekli ortamı hazırlamaya yetiyor. Grup gezileri yerine daha baş başa kalacağınız, sakin ve butik yerleri tercih edin. Başbaşa geçireceğiniz butik bir dağ tatili için en uygun ayın Kasım olduğunu unutmayın.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler