Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SEKS SIRASINDA NELER DÜŞÜNÜYOR?

-

 

Niyet okumaya çalışmak yerine, doğrudan 2500 kadına sevişirken akıllarından neler geçtiğini sorduk.

Seks yapan bir erkeğin düşünce balonlarını görebilsek muhtemelen şöyle cümlelere rastlardık: “Dur be oğlum, dayan, kahretsin, bekle, BEKLE!” Veya 2014 Dünya Kupası’ndan sahneler izlerdik. Malum, süreyi uzatmak için arada bir dikkati dağıtmak gerek. Öte yandan, kadınların aklından neler geçtiğine dair pek fazla bilgi sahibi değiliz. Sorsak, “Ryan Gosling’i hayal ediyorum aşkım” diyeceklerinden de şüpheliyiz. Ama çift terapisti Ian Kerner, “Seks sırasında neler düşündüğünüzü paylaştığınızda, cinsel yaşamınız daha eğlenceli hale gelebilir” diyor. Madem bu bilgi bizlere lazım, biz de Women’s Health okurlarına sorduk. İşte sevişme ortamındaki altyazılar.

1

0:45
“O tişörtle inanılmaz görünüyorsun.”
Altı seçenek sunulan WH kadınlarının yüzde 30’u, fiziksel olarak en tahrik edici özelliğin kaslı kollar olduğunu söyledi. Geniş omuzlar ise kadınların yüzde 25’ini etkilemeyi başarıyor. Peki ortaya çıkarmak için uğraştığımız karın kasları? Maalesef kadınların sadece yüzde 6’sının listesinde bir numara. O yüzden, hammer curl egzersizleri sonuç verene kadar, kollarınızı sıkıca saran tişörtler giyin (kol boşluğuna iki parmaktan fazlası girmemeli). Omuzlarınızı ve göğsünüzü genişleterek kontrast yaratacağınız reglan yaka bir tişört de giyebilirsiniz.

1:12
“Ama ağzının tadı küflü peynir gibi.”
Buluşmadan önce soğanlı Adana dürüm yemek de nedir yahu? Anketimize katılan kadınların neredeyse yarısı için, kötü ağız kokusu seksten soğutan en önemli etken. Ağzınızdaki kötü kokuyu bastırmak için alkol bazlı gargara da kullanmayın çünkü diş hekimlerine göre, bu, kokuyu daha da kötüleştiriyor. Uzmanlara göre, en iyi strateji bol su içmek ve içeriğinde çinko olan gargaraları tercih etmek. Maydanoz da çiğneyebilirsiniz. Maydanozun içindeki klorofil kokuları etkisiz hale getiriyor. Ksilitol içeren bir sakızla tükürük üretimini de artırabilirsiniz.

2:13
“Anlamadım, ‘o seksi popoma’ n’apacaksın?”
Dr. Kerner’a göre çoğu kadın, seks sırasında açık seçik şeyler söyleme baskısının orgazmı geciktirdiğini itiraf ediyor. Onların duymak istediği şey inlemeler. Psikolog Dr. Megan Fleming’e göre nedeni, erkeklerin yatakta pek ses çıkarmıyor oluşu. Bu yüzden inlemeleri duyunca kadınlar doğru bir şey yaptıklarını anlıyor. Yine de konuşmayı severim diyorsanız, fazla argo kelime kullanmasanız iyi olur. Kadınların yüzde 20’si için “Offf, inanılmaz seksisin” veya “Seninle sevişmeye bayılıyorum” gibi cümleler sihirli.

Sayfalar: 1 2 3

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

-

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler