Connect with us

SEKS & İLİŞKİLER

Seks için en uygun zaman

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Seks için en uygun zaman hangisi diye mi düşünüyorsunuz? Öğleden sonrası kaçamaklarına düşkünseniz şanslısınız. Öğleden sonra saat üç, bunu yapmak için en ideal zaman.

Hormon uzmanı Alisa Vitti’ye göre, partnerimizin isteklerine en çok uyum sağladığımız zaman bu. Erkekler en iyi performanslarını sabah erken saatlerde ve öğlene doğru gösterse de (gece boyunca üretilen testosteron uyarıcıdır) östrojen seviyemiz öğleden sonra tavan yaparak bizi duygusal olarak daha duyarlı yapar. Kadınlar için ise o saatler kortizol seviyelerinin en yüksek olduğu zamandır ve bu da enerji patlamasına ve zihinsel olarak uyanık olmaya yol
açar. Kısacası bu saatler, her iki taraf için de harika bir fırsattır.

Mümkün olan en iyi seks için, diyor Alisa, ovülasyon döneminden 10 gün sonrasını deneyin. “Kadınların östrojen ve testosteron seviyeleri şaha kalkar ve bu da arzularını adeta göğe çıkartır.”

Devamı
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

Published

on

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler