Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SEKS FANTEZİSİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜN

-

 

seksEn şehvetli tutkularını gerçekleştirin. Hem de seksi ve güvenli bir yoldan.

‘Grinin 50 tonu’ etkisi de diyebilirsiniz: Kanada’da gerçekleştirilen araştırmaya göre kadınlar tahmin ettiğimizden çok daha şehvetliler!

Araştırmacılar erkek ve kadın katılımcılardan 55 tane seksüel fantezilerini anlatmalarını ve tutkularını detaylıca açıklamalarını istiyorlar. Sonuçlar: Kadınlar en çok romantizm ve cinsel itaat konularında fantezi kuruyorlar.

Kadınların fantezilerindeki en sık rastlanan 3 tema: bazı belirli lokasyonlar, eşleri ya da partnerleri ve kendi itaatkarlıklarına olan odaklanmaları. Bu fanteziler cinsel olarak domine edilmekten (%64.6), cinsel haz için bağlanmaya (%52.1) ve tokatlanmaktan ve kırbaçlanmaktan hoşlanmaya (%36.3) kadar değişkenlik gösteriyor.

Fakat şimdi koşar ayak gidip ip ve bant almanıza da gerek yok. Araştırma aynı zamanda bu fantezilere sahip kadınların yarısının bunların fantezi seviyesinde kalmasını istediğini söylüyor. The 30-Day Love Detox kitabının yazarı Dr. Wendy Walsh’a göre cinsel fanteziler ile cinsel istekler arasında çok fark var. Walsh’a göre “Kadınlar zorlandıkları cinsel birlikteliklerin fantezilerini kurabilirler ama bu gerçekleşmesini istedikleri anlamına gelmiyor.”

Peki nasıl onun cinsel fantezilerini (güvenli olanları) gerçeğe dönüştürebiliriz? Walsh’un tavsiyesi onun tutkulu isteklerini anlayabilmek için önce kendinizinkileri paylaşmak ve açmak. Size yeşil ışık yaktığı zaman, onun fantezisini yaşamasını olabildiğince kibar bir şekilde ve onun yönlendirmesiyle gerçekleştirmek.

“Bu sadece bazı alanları ona sınırlama, frenleme ve böylelikle size karşı mücadele veriyor hissi yaşaması meselesi” diyor Walsh. Onu yatağa kelepçelemek yerine, yüzyüze sevişirken kibar bir şekilde bileklerini tutmak gibi. Veya siz ona oral yaparken kalça kemikleri üzerinde ekstra baskı hissettirmek gibi.

Onu yatağın üzerine sıkıca bastırmak ve kıpır kıpır hareket etmesini tutarak önlemek, güvenli ve saygıyla ona hakim olma duygusu verir.

Eğer cinsel fantezileri böyle bir hakimiyet hissiyatını içermiyorsa, sahneyi değiştirmeyi düşünün. Seksi yatak odasının dışarısına çıkarmayı düşünün. Walsh’a göre bu ona “yeni bir oyuncak” gibi hissettirecektir. “Günün farklı bir zamanı, farklı bir ısı seviyesi ya da farklı bir ışık. Hepsi durumu değiştirecek şeylerdir.”

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler