Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ŞEHRİN YENİ KOŞU ADRESİ: RUNIFY

-

 

İstanbul’un en önemli koşu rotalarından biri olan Bebek’te, koşu sporuna dair her türlü ürünün bulunabileceği Runify mağazası milli atletler Ramil Guliyev ve Yasmani Copello’nun katılımıyla Nike+ Running Club’ı ağırladı. Şehirde hızla gelişen koşu kültürünü desteklemeyi amaçlayan Runify, farklı koşu seviyelerindeki atletlerin yeni buluşma noktası olarak görülüyor.

3-nike-runify-mh

İstanbul’daki koşu kulüplerinin buluşma noktası haline gelen Runify, bu yıl Amsterdam’da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 200 metrede gümüş madalya kazanan Ramil Guliyev ve son Olimpiyat Oyunları’nda 400 metre engellide bronz madalya kazanan Yasmani Copello’nun katılımıyla NRC’yi ağırladı. Organizasyonda başarı hikayelerini paylaşan milli atletler, farklı seviyelerdeki koşuculara ilham vererek şehrin gelişmekte olan koşu kültürünün öneminden bahsetti.

1-nike-runify-mh

Milli atletlerden Ramil Guliyev, ilk kez koşmaya 60 metre ile başladığını, yaptığı antrenmanlarla ideal koşu mesafesine ulaştığını ve şu anda yoğun bir şekilde gelecek yıl düzenlenecek Dünye Atletizm Şampiyonası’na hazırladığı bilgisini koşu severler ile paylaştı. İlham veren bir başarı hikayesine sahip olan Yasmani Copello ise “Çok küçük yaşlarda koşucu olmaya karar verdim. Uzun bir süre yılın her günü antrenman yaparak kendimi hazırladım ve bunun sonucunda katıldığım bütün seçmelerde birinci oldum. Başarıya ulaşmak için kararlı olmak gerekir.” dedi.

2-nike-runify-mh

Nike+ Run Club hakkında:

Farklı seviyelerdeki koşuculara, hatta hayatında hiç koşmamış amatörlere ilk koşuları için rehberlik eden, onları koşuyla tanıştıran Nike+ Run Club, iki kıtaya yayılan antrenmanlarına devam ediyor. “İlk Koşum”un yanında “Şehir Koşusu”, “Mesafe Koşusu”, “Hız Koşusu” gibi farklı hedeflere sahip antrenman türleriyle Nike, uzman koçları ile tüm koşuculara rehberlik sunuyor. “Yürüyebilirsen koşabilirsin” mottosuyla hareket eden NRC’nin tüm koşuları nike.com/istanbul adresinden takip edilebiliyor.

ERKEK AKLI

Buzul erime oranı yüzde 280 arttı

Umut Doğan Yıldız

-

Antarktika’daki buzul erime oranı, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 arttı.

Kaliforniya ve Utrecht üniversiteleri ile ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Jet İtiş Laboratuvarı’nda gerçekleştirdikleri çalışma neticesinde çarpıcı bir rapor ortaya koydular.

Antartikada buzullar ne oranda eriyor?

Science Daily’de yer alan habere göre, Kalifornia ve Utrecht üniversiteleri ile NASA Jet İtiş Laboratuvarı’nın yürüttüğü çalışmada ortaya koyulan rapor: Antartika’da bulunan buzullardaki erime oranının, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 artış gösterdiğini yönünde.

Araştırmada ortaya koyulan başka bir bilgi de 1979-2001 arasında yılda ortalama 48 milyar ton buzulun eridiği ve Antarktika’da bu kaybın, 2001-2017 aralığında senede 134 milyar tona çıktığı yönünde.

Buzulların erimesi deniz seviyesini artıracak

Bilim adamları, Antarktika’da buzulların erime seviyesindeki bu ciddi artışın 1979-2017 aralığında küresel deniz suyu seviyelerini yaklaşık bir buçuk santimetre yükselttiğini söylüyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Dizilerin başlama tarihleri açıklandı!

Umut Doğan Yıldız

-

Yeni yılda özel kanalların reklam anlaşmalarını yenilemeleri nedeniyle yerli diziler, yayına üç hafta ara veren diziler ne zaman başlayacak? İşte o tarihler!

TRT dışındaki bütün kanallar yılbaşından itibaren dizi yayınlarına üç hafta süreyle ara vermişlerdi. Çekimleri başlayan diziler ekranlara tekrar dönmeye hazırlanıyor. 

Diziler ne zaman başlayacak?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bizim Hikaye, Çukur,  Çarpışma, Yasak Elma, Kadın, Söz,  Bir Zamanlar Çukurova, Sen Anlat Karadeniz gibi diziler sezon finali gibi yaptıkları bölümleriyle yeni yıl tatiline girmişlerdi. Şimdi tekrar ekranlara dönecek olan dizilerin yayınlanma tarihleri de yavaş yavaş netleşiyor.

Diziler, 21 Ocak’tan itibaren ekrana dönmeye başlayacaklar.

Dizilerin yayın tarihleri şu şekilde:

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz:22 Ocak

Bir Zamanlar Çukurova: 24 Ocak

Yasak Elma: 21 Ocak

Çukur: 21 Ocak

Gülperi: 25 Ocak

Avlu: 24 Ocak

Sen Anlat Karadeniz: 23 Ocak

Kadın: 22 Ocak

Bizim Hikaye: 24 Ocak

Söz: 21 Ocak

Çarpışma: 24 Ocak

Erkenci Kuş: 26 Ocak

Muhteşem İkili: 24 Ocak

Arka Sokaklar: 25 Ocak

Kızım: 25 Ocak

Devamı

ERKEK AKLI

Pantolonsuz metroya binme etkinliği

Umut Doğan Yıldız

-

ABD’nin New York kentinde ”Pantolonsuz Metro Yolculuğu” etkinliğinin bu yıl 18.si düzenlendi.

Bu sene New York’ta 18.si düzenlenen ‘Pantolonsuz Metro Yolculuğu’na katılanlar soğuk havayı umursamadılar.

Improve Everywhere’ grubu tarafından düzenlenmeye başlanan ve dünyada hızla yayılıp çeşitli şehirlerde de gerçekleştirilen metroda pantolonsuz yolculuk etkinliği, bu yılda oldukça ilgi gördü.

Katılımcılar, olaydan haberi olmayan vatandaşların şaşkın bakışları arasında pantolonlarını çıkarmaya başladılar.

Video: (Rommel Tan) Instagram: @rtanphoto

İşte o görüntüler:Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com