Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SAĞLIK İÇİN SEKS

-

 

seks_saglik

Seks herkesin en sevdiği egzersiz. Herkes daha fazlasını hak ediyor ve istiyor! Hepinizin farkında olduğu “malum” faydalarından ve keyfinden ziyade, düzenli olarak seks yapmak uzun vadede sağlığınız için çok ama çok önemli. Ömrünüzü biraz olsun uzatmak, hastalıklardan uzak durmak ve hatta sağlıklı kalori kaybı için şu ipuçlarına bir göz atın.

Gözlerinizi bardaki o sarışına kilitlemek elbette ki kalp atışlarınızı hızlandırıyor, fakat onunla yatağa girmek -egonuz da dahil olmak üzere- size çok ama çok iyi hissettiriyor. Journal of Cardiology haftada iki kezden fazla seks yapma şansı bulan erkeklerin, ayda bir kez seks yapan erkeklere nazaran, kalp hastalığı risklerini %45 oranında geride bıraktıklarını ortaya koymuş. Seks kalbe yararlı; her anlamda.

West of Scotland Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma stree yol açan hormonların dengelenmesi konusunda, seks minimum bir haftalık bir yardım sağlıyor. Çünkü düzenli seks yaşamı olanların kan basınçları daha kolay ve hızlı bir biçimde normale dönebiliyor ve bu da zorlu durumlar karşısında metanetlerini korumalarını kolaylaştırıyor.

Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü 30000 yetişkin erkek üzerinde yaptığı araştırmada haftada 5 kez boşalan erkeklerin, %33 oranda daha düşük prostat kanseri riski taşıdığını ortaya koymuş.

Haftadan ikiden fazla seks ilişkinizin yanı sıra bağışıklık sisteminizi de kuvvetlendiriyor. Vücudun bakterilere karşı kullandığı hemoglobin proteinlerini %30 oranında artıran düzenli seks hayatı sizi rahatsızlıklardan koruyor. Sadece koruyor, yani hasta iken düzenli seks hayatını ilke edinmek çok da bir şey değiştirmiyor; ona da dikkat.

Seks yapmak fenetilamin üretimini artırıyor; bu, iştahınızı açan doğal bir amfetamin. Yani seks sonrası “aç” olduğunuz tek şey yine seks oluyor. Ayrıca 30 dakikalık bir seks maratonu tam olarak 200 kalori yakmanıza sebep oluyor. Bu bile yeterli değil mi?

Royal Edinburgh Hastanesi’nde yapılan bir araştırma aktif bir seks hayatına sahip olan erkeklerin, olduklarından neredeyse yedi yaş daha genç görünebildiklerini ortaya koymuş. Seks teninize anti-inflamatuar molekülleri yığıyor ve bu moleküller daha diri -ve hatta daha yakışıklı- görünmenize yol açıyor. Ne kadar seks, o kadar cazibe.

 

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler