Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

SADECE CAN SIKMAYA YARAYAN 6 İLTİFAT

-

 

iltifatBizim daha güvenli önerilerimizi deneyebilirsiniz…

Başlığımızda söylediğimiz gibi, erkekler henüz iltifat mevzusunu tam olarak çözebilmiş durumda değiller. Bir kadını övdüğünüzü düşünüp işleri aslında berbat ediyor olabilirsiniz. Sizin için sıkça yapılan hataları derledik ki söyledikleriniz hakaretamiz, rahatsız edici ya da boş laf olmasın.

1) “Seninle kendimi hiç kasmıyorum.”

Yani aslında söylemek istediğiniz kendinizi onun yanında rahat hissediyor olduğunuz. Fakat “What Women Really Like In A Man” kitabının yazarı, ilişki koçu Stella Belmar’a göre bu aynı zamanda onun için çaba harcamadığınızı, istemediğinizi de hissettirebilir. Romantik bir yemek ya da temiz iç çamaşırları gibi.

Bunu tercih edebilirsiniz: “Kendimi yanındayken rahat hissediyorum.” Direkt ve içten olun, çok daha iyi olacaktır.

2) “Çok cool birisin. Nasıl yalnız olduğunu anlamıyorum!”

Bu söylediğiniz hakkında 3 nokta var: 1) Çok fazla kullanılmış. 2) Ters tepecektir 3) Bu sözü ilk eden adam büyük ihtimalle yumruğu yemiştir. İlişki danışmanı ve psikoterapist Chantal Gagnon’a göre aslında şöyle demiş oluyorsunuz: “Çok cool görünüyorsun fakat erkekleri senden uzaklaştırın bu gizli sıkıntı ne acaba?” Sözü retorik olarak kullanmış olsanız bile karşınızdaki insanın savunma mekanizmalarını devreye sokmuş ve aslında onun neden yalnız olduğunu açıklamasını istermiş pozisyonuna düşüyorsunuz. Bu bir kadının uğraşmak istediği bir durum değil, hele ki bir randevuda.

Bunu tercih edebilirsiniz:
“Şunlardan dolayı çok cool birisin.” ‘Şunların’ ne olduğuna siz karar vereceksiniz fakat spesifik olmalısınız. Gagnon’a göre genel iltifatlar samimiyetsiz duracaktır.

3) “Beraber olduğum kadınlardan daha farklısın.”

Bir dakika; ne anlamda farklı? Gagnon’a göre bu cümle onun daha mı güzel, daha mı çirkin, daha mı akıllı,  daha mı aptal olduğunu düşündürmesinin yanında eski beraberliklerinizi aşağıladığınız hissi de yaratacaktır. Tatsız değil mi? Birçok kadın zaten hayatınıza girmiş başka kadınlarla ilgili merak, sıkıntı hissedecek hatta kafasına karşılaştırabilecektir bile. Bunu arttırmanın anlamı yok.

Bunu tercih edebilirsiniz: “…ların çok hoşuma gidiyor.” Boşluğu siz dolduracaksınız, ona özel birşeyler olmalı ve karşılaştırmaya gerek duyulmamalı.

4) “Bu fotoğrafta harika görünüyorsun.”

Yanlış hamle. Gagnon’a göre karşınızdaki kişi fotoğraftaki kadını beğendiğinizi ama kendisini beğenmediğinizi düşünebilir, hatta kendisini şimdiki haliyle kıyaslayabilir. Sonuçta kadınlardan bahsediyoruz! Eğer bunu sosyal medyada tanışma cümlesi olarak attıysanız cevap alamayabilirsiniz. Biraz sığ durabilir çünkü insanlar internet üzerinden tanışırken zaten fotoğraflar üzerinden izlenim yakaladıkları için bunu vurgulamak özellikle baskı yaratacaktır.

Bunu tercih edebilirsiniz: “Çok güzel bir fotoğrafmış.” Eğer onu gerçekten tanıyorsanız ise: “Her zaman çok güzel görünüyorsun.”

5) “Evlenilecek kadınsın!”

Ciddi mevzulara girmeden önce edilebilecek bu tarz sözler karşı tarafta beklentiden ziyade sıkıntı yaratacaktır. Aceleci olmak kimsenin hoşuna gitmez. Ve ne derseniz diyin biraz da yargılayıcı duracaktır çünkü şu anlama da gelecektir: “Kafamdaki kriterlere uyuyorsun.” Ya uymayan birşeyler çıkarsa, ki çıkacak?

Bunu tercih edebilirsiniz: “Seninle mutluyum.” Basit, sakin, ucu açık…

6) “Harika görünüyorsun”

Yahu hiç mi iltifat edemeyeceğiz? Tabi ki hayır. Ama yarım yamalak yapmaktansa hiç yapmamak daha iyi bile olabilir. Onu beğendiğinizi yalnızca söylemek değil hissettirmek, yaşamak durumundayız. Klişeye kaçmak sinir bozucu veya sıkıcı olabilir.

Bunu tercih edebilirsiniz:“Bu elbise sana çok yakışmış.” Eğer bir ilk randevudan bahsediyorsak fiziksel iltifatları sonraya bırakın, önce iltifat edilecek bir kişiliği, aklı ve tarzı var.

SEKS & İLİŞKİLER

Çıplak bir kadına asla söylenmeyecek 5 şey

-

Editör :

Çıplak bir kadına asla söylememeniz gereken şeyleri, konunun uzmanından öğrendik.

Aşk zor bir mesele, özellikle de seks kısmı. Bazen işleri düzeltmek, kolaylaştırmak için zor diyaloglara girmek mümkün. Eğer ince olmayı başarabilirseniz, zaten sorun yok. Philadelphia’da bir seks terapisti olarak çalışan Dr. Arlene Goldman şöyle açıklıyor: “Hassas konuların içinden çıkabilmek için kelime hazinenizi geliştirmelisiniz. Bu partnerinizi mutlu edebilmenin kapılarını açacaktır.” Journal of Couple & Relationship Therapy’de yayınlanan bir araştırmanın sonuçları iletişimin bir çiftin mutluluğunda en önemli şey olduğunu açıklıyor, hatta seksten bile önemli! Onun için ağzınızı açıp, pişman olacağınız şeyler söylemeden önce bir duraksamak iyi olacaktır. Uzmanlara bu diyalogları nasıl rahatlatabileceğinizin ipuçlarını sorduk.

“ŞİMDİ DEĞİL, TEŞEKKÜRLER. KİTAP OKUMAK İSTİYORUM.”

Yorgun olmaya tabi ki hakkımız var ama bu duruma sizin de şaşırdığınızı fark etmesini sağlamak önemli. Prof. Dr. Finkel’a göre şunu deneyebilirsiniz: “Bunu söylediğime inanamıyorum ama gerçekten çok yorgunum.” İleriye dair bir sinyal verirseniz de iyi olacaktır. Örneği ertesi sabah ona ne isterse yapacağınızı söyleyin. Goldman’a göre “Güven telkin etmek önemlidir.” Eğer ilginizi kaybetmediğinizi hissederse sıkıntı da olmayacaktır.

“BU ORGAZM BANA GERÇEKÇİ GELMEDİ, NUMARA MIYDI?”

Northwestern University’de sosyal psikoloji çalışan Prof. Dr. Eli Finkel “Onu sakın suçlamayın.” diyor. Bu konuşmayı yatak odasının dışarısına taşıyın. Konuyu normal bir sohbette oraya geldiği zaman şöyle diyebilirsiniz: “Benimle orgazm taklidi yapmana hiç gerek yok, ilişkimizde herşey gerçek olsun istiyorum.” Karşılıklı saygıyı yakaladığınız zaman problem de çözülmüş olur.

“CİNSEL HASTALIKLAR İÇİN BİR TEST OLDUKTAN SONRA SEVİŞMEK BENİM İÇİN DAHA DA KEYİFLİ OLACAK.”

Bu mesajı şöyle alacaktır: “Hastalığın olmasından şüpheleniyorum!” Bu hiç de hoş bir durum değil. İşleri tersine çevirin. Onun sağlığı için kendiniz test olmak istediğinizi söyleyin ve size katılıp katılmak istemediğini sorun. Goldman’a göre eğer ikinizin beraber yapacağı birşey olarak görürse kendisini güvende hissedecektir.

“BUNUN İYİ HİSSETTİRMESİ Mİ GEREKİYORDU? PEK HOŞLANMADIM”

Bunu söylerseniz berbat görüneceksiniz. Goldman gelişmenin peşinde olduğunuzun hissettirmeniz gerektiğini söylüyor. Ona sorun: “Yatakta neyi daha fazla ya da az yapmak istersin?” Hem kendi performansınız açısından bilgilenmiş olacaksınız, hem de o size anlatmaya başladığı zaman kulak kesileceksiniz. Bir püf noktası: Bu konuşmayı iltifatların arasına sıkıştırırsanız işler kolaylaşır.

“SENİNLE DENEMEK İSTEDİĞİM ÇOK DEĞİŞİK BİRŞEY VAR”

Tebrikler, şimdi daha da temkinli olacak! Eğer lafa “Biraz garip bir istek biliyorum ama…” diye başlarsanız, Goldman’a göre partneriniz sıkıntı duyacaktır. Olayı ilginç kılmak önemli, daha akıllıca yaklaşılabilir. Örneğin: “Bağlanmak bana çok ilginç geliyor, sen ne düşünüyorsun?” Onu evet ya da hayır cevaplarına sıkıştırmaktansa, sohbet haline getirip ona zaman sağlamak daha doğru olacaktır. Böylelikle yaşamak istediğiniz şeyi ona dayatmak değil paylaşmak istediğinizi hissettirmiş olursunuz.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Hastalıklardan penisinizi koruyun

Umut Doğan Yıldız

-

Klamidya, bel soğukluğu ve frengi gibi hastalıklara karşı penisinizi koruyun. Tavsiyelerimize kulak verin

Koltuğa oturun. Telefonunuzu alın. Doktorunuzla veya bir laboratuvarla iletişime geçerek cinsel yolla bulaşan hastalıklara (STD) karşı test yaptırmak istediğinizi söyleyin. Randevunuzu alın ve teste girip sonuçları bekleyin.

Sonucunuz nasıl?

2016 yılı en kötü alanlarda rekorlar kırdı: CDC’nin rakamlarına göre, iki milyondan fazla vakayla klamidya, bel soğukluğu ve frengi oranları tüm zamanların en yükseğiydi. “Cinsel açıdan aktifseniz yılda bir kez STD testi yaptırmalısınız,” diyor Orlando Health’ten ürolog Dr. Jamin Brahmmbhatt. (Her partnerden sonra test yaptırmak daha da iyidir.)
“Belirtilere sahip değilseniz iyi olduğunuzu varsaymayın. Her erkek idrar yapma anında yanma, akıntı veya acı gibi semptomlara sahip olmayacaktır.” Bu da doktora gidip testi bir an önce yaptırmanızı kaçınılmaz kılar. “Şu anda birkaç yüz lira harcamaktan hoşlanmayabilirsiniz,” diyor Dr. Brahmbhatt, “ancak idrar yolunda yaralar, kronik acı ve üreme sorunları gibi problemlerden kaçınıyorsunuz.”

İnce ayar

Kondom takın. Havalı kondom şirketleri oturduğunuz yerden sipariş verebileceğiniz güzel ambalajlı ürünleriyle oyunu değiştiriyor. Kondomlar, sadece bir doğum kontrol yöntemi olarak değil, cinsel yolla bulaşan çok sayıda hastalıktan koruyan bir seçenek olarak önemini her geçen gün daha da çok gösteriyor.

Sıradan kondomlar sizi mutlu etmiyor ve istediğiniz hissi veremiyorsa farklı markaların sunduğu çok ince, geciktiricili, ekstra zevk veren ve daha birçok çeşitte kondoma bir şans verebilirsiniz. Farklı aromalardaki kondomları ise partnerinizin de çok seveceğini garanti edebiliriz.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Testosteron seviyesi nasıl artar?

-

Editör :

Erkek için en zor görev, kadınların cazibesine yenilmemek.

Testosteron, kilo kaybetmeye çalışırken önemli bir rol oynar. Ancak çoğu düşük yağlı diyet testosteron seviyesini de düşürür. Kısacası yağ kaybederken kas da kaybedersiniz. Diyetisyen Serkan Tutar’ın verdiği bu mönüler, kas yapmak ve zayıflamak için ihtiyacınız olan testosteron seviyesini sağlayacak yüksek miktarda protein ve yağ içeriyor. Ancak sıkı çalışmayı unutmayın, zira tek başına diyet yapmak bu konuda işe yaramıyor.

Fit erkek testi!

 

MÖNÜ 1: KIRMIZI ETİN GÜCÜ

Kahvaltı
• 1 adet peynirli-domatesli gözleme
• Ara öğün
• 2–3 adet çikolatalı diyet bisküvi
• 1 kutu light süt

Öğle
• 1 porsiyon dana etli veya karidesli noodle
• 1 şişe maden suyu

Ara öğün
• 1 kupa kremalı kahve
• 1 adet kurabiye

Akşam
• 1 kâse çorba
• 4-5 adet ızgara tavuk kanadı
• Bulgur pilavı
• Çoban salata

Ara öğün
• 1 kupa bol tarçınlı ılık süt

Neden?
Testosteron seviyesini hiçbir şey kırmızı et kadar artıramaz. Sığır eti, testosteron ve kas yapımı potansiyelini en uygun değere çıkaran protein ve çinko açısından zengindir.

MÖNÜ 2: PROTEİN DEPOLAYIN

Kahvaltı
• 2 dilim yulaf ekmeği
• 1 dilim yarım yağlı peynir
• 1 adet haşlanmış yumurta
• 1 su bardağı taze sıkılmış meyve suyu
• Söğüş sebze
Ara öğün
• Bir avuç badem

Öğle
• Peynirli pizza (orta boy)
• Diyet asitli içecek

Ara öğün
• 1 porsiyon enginar

Akşam
• Körili tavuk salatası
• Sebzeli makarna
• 1 kutu probiyotik yoğurt
• 3 dilim yulaf ekmeği

Ara öğün
• 1 su bardağı light süt

Neden?
Protein alımınız ne kadar düşük olursa, vücudunuz testosteronu kullanmaktan o kadar uzaklaşır. 90 kilogramağırlığındaki bir erkek, her kilosu için 2 gram protein almasında fayda var.

MÖNÜ 3: AFRODİZYAK ETKİSİ

Kahvaltı
• 1 adet peynirli sandviç
• Yarım avuç yeşil zeytin
• 1 adet haşlanmış yumurta
• Taze sıkılmış meyve suyu

Ara öğün
• Fındıklı çikolata (40 gram)

Öğle
• 100 gram yağsız tavuk (üzerine 1 tatlı kaşığı hardal)
• Yarım porsiyon makarna
• Brüksel lahanası
• 1 kâse yoğurt
• 2 dilim tam buğday ekmeği

Ara öğün
• 1 kâse meyve salatası

Akşam
• 1 kâse çorba
• Yoğurtlu ıspanak
• 3 dilim yulaflı ekmek
Ara öğün
• 3–4 adet ceviz

Neden?
Burnunuzu kapatın ve Brüksel lahanasının östrojen engelleyici faydalarından yararlanın. Ayrıca çikolatanın testosteronu artırıcı etkisi olduğu düşünülüyor. Çünkü çikolata mutluluk hormonu olarak adlandırılan serotoninin vücutta artmasına neden oluyor. Mönüde bulunan hardal ise afrodizyak etkisine sahip olmasının yanında E ve C vitamini bakımından da zengin bir kaynak.

MÖNÜ 4: KORTİZOLÜ ENGELLEYİN

Kahvaltı
• Şekersiz çay
• 1 adet karışık tahıllı simit
• 2 dilim eritme peynir
• Söğüş sebze

Ara öğün
• 10 adet fındık

Öğle
• Penne makarna
• Sezar salata
• 1 su bardağı ayran
• 1 dilim tam buğday ekmeği

Ara öğün
• 1 su bardağı karışık meyve suyu

Akşam
• 1 adet ızgara çipura
• Yeşillik salata
• 1–2 dilim kızarmış ekmek

Ara öğün
• 1 fincan yeşil çay
• 2–3 adet diyet bisküvi

Neden?
Makarnanızın sosuna sarımsak eklemeyi unutmayın. Çünkü sarımsak testosteron seviyesini artırır ve testosteronun hareketini sınırlayıp kas dokusunu yıkan bir hormon olan kortizolü engeller.

MÖNÜ 5: İYİ YAĞLARI TERCİH EDİN

Kahvaltı
• 1 adet beyaz peynirli omlet
• 1 tatlı kaşığı tereyağı
• 1 tatlı kaşığı bal
• 1 kupa şekersiz çay
• 2–3 dilim çok tahıllı ekmek

Ara öğün
• 1 dilim kek

Öğle
• 1 porsiyon domatesli makarna
• Mevsim salatası
• 1 kutu ayran

Ara öğün
• 4 adet kuru kayısı
• 2–3 adet tam ceviz
Akşam
• 1 porsiyon somon veya ızgara karides
• 1 porsiyon avokado salatası
• 4–6 kaşık zeytinyağlı sebzelerden seçmeler
• 1 kadeh şarap
Ara öğün
• Yarım avuç kaju fıstık veya 1 su bardağı patlamış mısır

Neden?
Düşük yağlı diyetler aynı zamanda düşük testosteron anlamına gelir. ‘Journal of Sports Medicine’ dergisi fazla yağ alımının testosteronu artırdığını gösteriyor. Ancak amacınız zayıflamaksa iyi yağlara sadık kalmalısınız. Bu yüzden de diyetiniz doymamış yağ ve omega 3’ler ile zengin avokado ve somon içeriyor.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com