Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

SAÇ EKTİRECEKLERE ÖNERİLER

-

 

Yeni saçlara sahip olurken bu noktalara dikkat edin.

1Erkeklerin %20’si ergenliklerinin sonlarına doğru genetik saç dökülmesi sorunu ile karşılaşır. Pek çok erkek ise bu durumla ergenlik sonrası ilerleyen yaşlarda yüzleşir. Erkelerde saç dökülme başlangıcı ergenlik çağında testesteron seviyelerindeki yükselme ile birlikte başlar ve genetik yatkınlık varsa devam eder. 20’li yaşların başında başlayan saç dökülmesi çok şiddetli olur ve kişinin saç çizgisinde gerileme ve şakaklarında açılmalar meydana gelir.

Saçlarınız dihiditestosteron etkisiyle dökülme evresine girdiğinizde saçlarınızın gelişimi durur, saçlarınız zayıflar ve güçsüzleşir. Saç kıllarında az uzama, kalınlığında azalma devam eder ve saçların pigment gelişimi azalır. Renkleri zaman içinde açıklaşır. Renksiz ve tüy haline gelen saçlar zaman içinde tamamen yok olur.

Kimi erkek bu durumu çok umursamazken, bazılarında ciddi psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu da hem iş hem de sosyal hayatı olumsuz yönde etkiler. Kellik probleminden kurtulmak isteyen erkeklerin en sık başvurduğu yöntem ise kuşkusuz saç ekimi. Eğer siz de saç ekimi düşünüyorsanız doğru bir cerrah ve doğru bir klinikle, kellik problemini aşabilirsiniz.

Seçtiğiniz cerrah ve kurum hakkında iyi bir araştırma yapın

Saç ekimi hayatınızın tamamını etkileyeceği için ince eleyip sık dokuyarak bir karar vermelisiniz. Çünkü saç ekimi basit hemşireler ve diğer sağlık personelleriyle yapılabilecek bir işlem değildir.

Saç ektirmek isterken saçlarınızdan olmayın!

Genellikle erken yapılan saç ekimlerinde ya da hatalı yapılan ekimler sonrasında saç foliküllerine zarar verilebilir ve kişinin kendi saçları kayba uğrayabilir. Bunların tümünü önlemek için çok tecrübeli bir cerrahla ve ekiple çalışmak son derece önemlidir.

Ektireceğiniz Greft Sayısını cerrahınızla birlikte belirleyin

Saç Ekiminde kişilerin (donor) bölge adı verilen, yani saçın ense ve kulak kısmında bulunan kısımdan saçlar alınarak, eksik olan bölgeye transfer edilir. Ancak kaç adet kök alınacağı bir cerrah tarafındna belirlenir. Kişinin o bölgedeki saç sıklığına göre bu sayı değişmektedir. Bu da kimi zaman kişinin hayal ettiğinden daha seyrek bir ekim yaptırmasına neden olmaktadır. Donor bölgedeki saçlar ne kadar sıksa, saç ekiminin başarısı ona oranlara artacaktır.

Saç ektirdikten sonra yapmanız gerekenler

 • Kirli, tozlu ve dumanlı ortamlardan kesinlikle uzak durulmalıdır.
 • Ağır işler yapılmamalı ve stresten uzak durulmalıdır.
 • Saç derisini sıkmayacak şekilde rahat bir şapka kullanılmalıdır. Şapka ev ortamında çıkarılmalı ve saç derisinin nefes almasına izin verilmelidir. Oksijen saç derisinin iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.
 • Saç derisine hiçbir kimyasal ürün uygulanmamalıdır. Yalnızca doktorun verdiği ürünler veya ilaçlar kullanılmalıdır.
 • İlk 3 günlük sürenin bitiminde saç ekimi operasyonu geçirmiş kişiler için özel olarak üretilen şampuanlar ile saçlar her gün yıkanmalıdır.
 • Yıkama işlemi esnasında ürün 1 veya 2 kez kullanılmalı ve saç derisine çok hassas hareketlerle uygulanmalıdır.
 • Saçları kurutma işlemi sırasında havlu ile saçın nemi yavaş hareketlerle alınmalıdır.
 • Gerekmediği sürece fön makinası kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde ılık ayarda ve saç derisine çok fazla yakınlaştırılmadan kullanılmalıdır.
 • Özellikle ilk bir haftalık süreç içerisinde baş bölgesine gelebilecek darbelerden korunmak gerekmektedir.
 • Uyku esnasında başın üst kısmına yani saç derisine yastık temas etmemelidir.
 • Alkol ve sigara iyileşme sürecini oldukça olumsuz yönde etkileyeceği için özellikle ilk 1 hafta kullanılmamalıdır.
 • Sportif faaliyetlerden ve yorucu işlerden uzak durulmalıdır.

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com