Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

REKABETİ BİTİRİN

-

 

Kafasındaki ve kalbindekinin sadece siz olduğundan emin olun.

Malum, eski küller tekrar alevlenebilir. Ancak bu tekrar ateş alma süreci, kız arkadaşınızın ne kadar uzun bir ilişki yaşadığına ya da arada geçen sürede kaç tane partnere sahip olduğuna bağlı değil. Önemli olan kız arkadaşınızın önceki ilişkisindeki sorunları tamamen çözmesi ve duygusal bağlarını koparmış olması. Bakın bakalım bunu başarabilmiş mi?

Eski ilişkisinin ciddiyetine bakın

Unutmayın ki, hayatları ne kadar çok birbirinin içine girmişse, kız arkadaşınızın hayatına devam edebilmesi de o kadar zor olacaktır. Zira birlikte yaşamak, aynı sabah ritüellerini paylaşmak, faturaları beraber ödemek, market alışverişini birlikte yapmak bir ilişki adına çok fazla anlam ifade eder. Bu durumda ayrılık, yolların ayrılmasından ziyade tüm hayat tarzının kökünden silinip atılması anlamına gelir. Ona yeniden normale dönmesi ve kendi ritüellerinizi oluşturmak için biraz zaman tanıyın. Ancak uyaralım, fazla bağlanmadan önce, size geçici bir ilişki olarak bakıp bakmadığından emin olun. Bunun için en az 6 ay beklemek şart. Evet uzun bir 6 ay olacak.

Son durumu analiz edin

İşte size oldukça basit ve düz mantık bir analiz: Eğer ayrıldığı erkek arkadaşıyla baş başa vakit geçirmeye devam ediyorsa, bu demektir ki, aralarındaki duygusal bağ hala mevcut. Hele de sizi en sevdiği yere götürüp, eski erkek arkadaşıyla karşılaştığında çok şaşırmış gibi davranıyorsa, aman dikkat! Karşısındakini kıskandırmak için sizi kullanıyor olabilir. Tabi işlerin daha karışık olduğu bir durum daha var: Aynı iş yerinde çalışmaları. Ancak olumlu düşünmekte fayda var, zira birbirlerine karşı hislerinden asla emin olamayacağınız bu durum size aynı zamanda bir garanti verir: Her gün görmek zorunda kaldığı eski erkek arkadaşını özleme ihtimali doğal olarak ortadan kalkar. Son olarak eğer eski sevgilisinden köşe bucak kaçmaya çalışıyorsa, hala bir takım iyi veya kötü hatıraları bastırmaya çalışıyor olabilir.

Ne düşündüğünü öğrenin

Uçlar her zaman tehlikelidir. Eğer onu göklere çıkarıyor ya da yerin dibine sokuyorsa dikkatli olmanızda fayda var. Unutmayın ki, aşk ya da nefret gibi yoğun duygular çözülememiş bir çatışmayı ve aralarında hala duygusal bir bağın olduğunu işaret eder. Bu da doğal olarak onun hayatına devam etmesini engelleyecektir. Bırakın yaşadığı tüm şeylerin geçmişte kaldığını ve kendisinin artık farklı bir insan olduğunu fark etsin.

Geçmişini reddetmesini istemeyin

İnsanların geçmişlerini reddederek yaşamaları çok sağlıksızdır. Siz de sanki daha önce kimseyle birlikte olmamış gibi davranması için ısrar etmeyi bırakın. Odasındaki eski eşyalara gelince; her akşam eski sevgilisinin tişörtlerini koklamadığı ya da resmine bakıp ağlamadığı sürece emin olun çok zararsızdır.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler