Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

RANDEVUYU KAPIN

-

 

Aşk hayatınız romantik komedi klişelerine mi döndü? Heyecana mı ihtiyacınız var? İlacınız bizde.

Hayatınızı özetleyelim. Gole dönüşmeyen serbest vuruşlar gibi evden işe değişmeyen bir rutin. Aşk hayatınız da bu kadar sıkıcı mı? Cevabınız “Aynen öyle” ise arkaya yaslanıp ters giden şeyleri gözden geçirmenin vakti geldi de geçiyor bile. Zira aşk hayatınız sıkıcı değil, hızlı trenler gibi heyecan dolu olmalı. Birkaç ufak tüyoya ihtiyaç duyuyorsunuz sadece. O halde yazımızı okumaya başlayın ve hayatınıza heyecan katın.

ADIM 1 – KAYBEDENLER KULÜBÜNDEN AYRILIN

Şimdi biraz dedektiflik becerilerinizi gösterin. Washington Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Pepper Schwartz durumu şu şekilde özetliyor: “Bir erkeğin hayatı tekdüze olmaya başlamışsa nedenini çözemez ve durumu kabul etmek istemez. Hızlı aşk hayatından dolayı yorgun düşenler de yeni bir kadınla tanıştıklarında kendilerinden şüphe edip daha utangaç davranıyorlar.” Bu durumda ya çok safsınız ya da sürekli aynı türden kadınlarla beraber oluyorsunuz. “İyi bir ilişki sürdüren yakın erkek arkadaşınıza danışın” diyor Prof. Dr. Schwartz. Siz bir randevudayken ondan, eşinden veya kız arkadaşından sizi gözetlemesini isteyin. Böylece dışarıdan nasıl göründüğünüzü ve hatalarınızı anlayabilirsiniz.

HAREKETE GEÇİN

Prof. Dr. Schwartz samimi bir değerlendirme aldıktan hemen sonra en büyük garipliğinizi düzeltmeyi öneriyor. Eğer bu rahatsız edici bir karakter özelliğinizse bu konuda şakalar yapın. “Yardım aldığınız sürece, ortada bir şey yokmuş gibi davranmaktan da kurtulursunuz” diyor Prof. Dr. Pepper Schwartz. Sürekli aynı türden kadınlarla çıkıyorsanız, beraber olduğunuz son beş kadının karakter özelliklerini kağıda dökerek gelecekteki olası hatalardan da kurtulursunuz.

 

ADIM 2 – SÜRPRİZLERE AÇIK OLUN

Tek bir şeye bağlı kalmak, hele bir de ne istediğinizden emin değilseniz sizi mükemmel kadınla tanışmaktan alıkoyabilir. Journal of Personality and Social Psychology’de 2011 yılında yayımlanan bir araştırma, ideal olduklarını düşündüklerinde, erkekleirn kadınlarla daha romantik bağ kurabildiklerini gösteriyor. Araştırmaya katılan erkeklerin bu kadınlarla yüz yüze görüştüklerinde ve birbirlerini tanıdıklarında duygularının değiştiği gözlemlenmiş. “Changing Your Game” kitabının yazarı Prof. Dr. Christie Hartman, erkeklerin akıllarında çok sınırlı ölçülerde mükemmel kadının profilini oluşturduklarını düşünüyor: “Anlık etkileşimler olabilir ama her zaman da böyle olmak zorunda değil.”

HAREKETE GEÇİN

Prof. Dr. Hartman’ın tavsiyesi: Eğer bir kadınla ciddi düşünüyorsanız, devam etmeden önce bir randevu daha ayarlayın. Hatta daha somut gerekçeler için, kullandığınız dili ve kelimeleri bile karşılaştırın. Geçen sene Psychological Science’ta yayımlanan bir araştırma, konuşma stilleri birbirlerine yakın olan insanların romantik açıdan birbirlerine daha fazla yakınlaştıklarını gösteriyor. “Neyse ki bunun için dil bilimi konusunda yüksek lisans derecesine sahip olmanız gerekmiyor” diyor Prof. Dr. James Pennebaker.

 

ADIM 3 – RADARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

“Kız benle tanışmak istiyor” diye algılayabilir hatta bu sinyallerin ustası olduğunuzu düşünebilirsiniz. New York Eyalet Üniversitesi’nden evrim psikolojisi uzmanı Prof. Dr. Glenn Geher’in yaptığı araştırmalar, erkeklerin kadınlara göre gerçekte ortada olmayan cinsel arzuları algılamada daha başarısız olduğunu gösteriyor. “Beraber olmaya başladıktan sonra işlerin nasıl gideceğini kestirmek zordur. Kadınların ancak yarısı beraber olduktan sonra uzun süreli ilişkilere devam etmek istiyor” diyor Prof. Dr. Geher.

HAREKETE GEÇİN

İlk olarak öğrenmeniz gereken şey, sizinle randevuya çıkmak isteyip istemediğidir. Hartman’a göre işin aldatıcı tarafı, randevuya çıkmayı kabul etse bile yeterli uyumu sağlayamadıktan sonra sizi reddedebilir: “Kadınlar hızlı hareket etmez, kendilerini güvende ve rahat hissetmeleri gerekir.” Hazır olduğunu anlamak için vücut dilini kontrol edin. Eğer konuştuğunuzda omuzları sizinkiyle uyum içindeyse, göz bebekleri açılmışsa ve saçlarıyla ya da gömleğindeki düğmelerle oynuyorsa şansınız var. Ciddi bir ilişkinin planlarını kurma vakti gelmiştir. Gelecek hakkında planlarını öğrenmeye başladığınızda (bu bir konser bile olabilir) konuya girebilirsiniz. “Eğer sizden hoşlanmasaydı konser planından bile bahsetmezdi. Yoksa onunla gitmek isteyeceğinizi bilir” diyor Hartman. Yok eğer Emre Aydın konserinden bahsediyorsa, bol şans.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler