Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Protez saçın bakımı nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

 

Erkeklerde protez saçın bakımı nasıl olur? Nelere dikkat etmek gerekir. Detaylar haberimizde…

Saç, bir erkeğin belki de en öneli aksesuarıdır. Ancak aynı şekilde, saç dökülmesi de erkeklerde en yaygın problemler arasında yer almaktadır. Günümüz teknolojisi ile saç dökülmesi; geciktirilebilecek, önlenebilecek ya da tedavi edilebilecek bir problem haline gelmiştir. Dişlerde olduğu gibi, saçlarda da protez saç tedavisi mümkündür. Protez saç ile birlikte hasta, imajını ve kaybettiği saçlarını geri kazanmaktadır.

Erkeklerde saç dökülmesinin pek çok farklı nedeni olabilir ve her yaşta başlayabilir. Stres, besin yetersizliği, yaşam tarzı alışkanlıkları ve saç bakımında kullanılan kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı, saç dökülmesine neden olabilir. Protez saçlar; ağrısız, kolay ve hızlı bir işlemdir. Kişiye özel hazırlanan bir tedavi şekli olan protez saçlar, hayallerinizdeki saçlara sahip olmanız en kolay ve en hızlı yoludur. Saç ekimi gibi çeşitli tedavi seçenekleri mevcut olsa da; bu tip yöntemler mevcut saçlarınıza ve kafa derinize zarar verebilir. Protez saçlar bütçeniz için en uygun seçenektir.

Protez saçların avantajları

Protez saçlar sayesinde, birçok kişi saçlarına kavuşur. Kendinizi seviyorsanız ve saçınızın sizin için en önemli aksesuar olduğunu düşünüyorsanız, siz de protez saçları tercih edebilirsiniz.
· Protez saçların herhangi bir yan etkisi yoktur ve zararlı değildir,
· Gözenekli ve hava geçirgendir, bu sayede saçlar uzamaya devam etmektedir,
· Alt kısmı, insan derisi ile uyumludur,
· Saçın dipleri görülebilir,
· İnsanın saçından kopyalanan bir sistem olduğu için, doğal bir görünüm yaratmaktadır,
· Siz söylemediğiniz sürece kimse fark etmeyecektir,
· Kuaförde boyatabilir ya da şekillendirebilirsiniz,
· Denize ya da havuza girebilir ve spor yapabilirsiniz,
· Minimum 10 yıl boyunca daha genç görünmenizi sağlayacaktır,
· Çok kısa sürede, çok daha parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

Protez saç bakımı

Protez saç bakımı oldukça önemlidir ve bakımının, özenli ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Protez saçların bakımının iyi yapılması; bu saçları daha uzun bir süre kullanmanızı sağlayacaktır. Protez saçlar söz konusu olduğunda; gerçek sürecin bakım ile birlikte başladığını söylemek mümkündür. Özellikle, bakım için kullanılan ürünlerin kalitesi, protez saçın kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir.

Her yaştan herkese uygulanabilir

Protez saç yaptırmak için belirli bir yaş aralığı yoktur ve kadın ve erkek herkes yaptırabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamayı yaptıracak kişinin herhangi bir cilt probleminin olmaması gerektiğidir.

Günlük yaşamı etkilemez

Protez saç uygulamaları, hastanın günlük yaşamını etkilememektedir. Uygulama sonrasında kişi, günlük aktivitelerine, sosyal ve iş hayatına anında geri dönebilir. Uygulama sonrasında denize girebilir, banyo yapabilir ve hatta ekstrem sporlar yapabilirsiniz. Saçlarınızı tarayabilir, şekillendirebilir, solaryuma girebilirsiniz.

Protezin kalitesi önemlidir

Protez saç uygulamalarında; cildin temiz kalması ve derinin rahat nefes alabilmesi için, kullanılan protezin hava ve su geçiriyor olması gerekmektedir. Bu aşamada, kişiye özel uygulamaların yapılması ve hazır ürünlerin tercih edilmemesi önemlidir. Ayrıca, protezin yapıştırılması sırasında kullanılan yapıştırıcının kalitesi de oldukça önemlidir. Bu solüsyonun kalitesi, hastanın sağlığı açısından çok önemlidir. Kalitesiz bir solüsyon, tahrişe ya da cilt problemlerine neden olabilir.

Kozmetik ürünlerin kalitesi önemlidir

Protez saç uygulaması yaptırdıktan sonra, normal hayatınızda kullandığınız saç bakım ürünlerini ve şekillendiricileri kullanmaya devam edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kullandığınız ürünlerin içindeki maddeler ve kaliteleridir. Kalitesi düşük ve çok fazla kimyasal madde içeren kozmetik ürünler; kendi saçlarınıza olduğu gibi, protez saçlara da zarar vermektedir. Bu tip ürünler; protez saçların kırılmasına neden olabilir, yıpratabilir ve bunun sonucunda da saçlar kötü görünebilir.

Protez saç fiyatları

Protez saç fiyatları, uygulamanın yapılacağı merkeze ve şehre göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, hazır bir ürün mü yoksa kişiye özel planlanmış bir ürünün mü kullanılacağı da protez saç fiyatlarını etkilemektedir. Genel olarak 600-1500 USD arasında değişen protez saç fiyatları, ürün kalitesi düştükçe 300 USD’ye kadar düşebilmektedir.

Kaynak :

https://hairhotel.com.tr/protez-sac/protez-sacin-bakimi

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Men’s Health Egzersizi: Total Body Shredder

-

Editör :

Kayakçılardan ilham alan bu egzersiz bütün vücudunu çalıştıracak.

 

 

Devamı

ERKEK AKLI

Torschlusspanik nedir?

Umut Doğan Yıldız

-

Torschlusspanik terimini daha önce duymadıysanız yazımızı okuyun.

Pazar akşamları anksiyete ve dehşet arası o his yavaşça içinize süzülür. Cuma akşamı bitmesi gereken çizelgeyi hala bitirmediniz. Ya da cumartesi günkü partiden sonra temizlik yapmadınız. Ya da köpeğinize banyo yaptırmadınız veya kendinize… Üstelik gece yarısına beş dakikanız var.

Bizim genelde deyimlerimizle ifade ettiğimiz hisleri Almanların tek bir kelimeyle anlatmak gibi esrarengiz bir yeteneği var; bu dehşet anına

Torschlusspanik diyorlar. Kelimenin doğrudan çevirisiyle, “kapı kapalı paniği”. Aslında bu, orta çağlarda gece çökmeden önce kale kapılarından güvenli bir şekilde geçememe korkusunu anlatıyor. Modern kullanımıyla, eyleme geçmek, başarmak, size sunulan veya kafanızda belirlediğiniz son teslim tarihlerine yetişmek için zamanınızın kalmamasından duyduğunuz korkuyu anlatıyor. Torschlusspanik, gereğinden fazla hırslı hazırlanmış haftasonu ev işleri listesi gibi önemsiz nedenlerle veya diyelim ki önemli bir toplantıya hazırlanmak için bir saatten az vaktiniz varken sohbet etmek için odanıza gelip gitmek bilmeyen patronunuzun sürpriz ziyaretiyle tetiklenebilir. Sıklıkla, bu hisle dolmanız için gereken tek şey, erteleme ve de eylemsizlikten doğan bir suçluluk duygusudur. (“Bu kadar karmaşık bir projeyi son dakikaya bırakmamalıydın!”) Veya daha büyük ölçekte, dikey bir kıyaslamayla, siz henüz hangi ipleri kullanacağınızı anlamaya çalışırken kendinizi neredeyse dağın zirvesinde olduğunu düşündüğünüz biriyle karşılaştırmanızdır.

Zamanınızın kalmadığına dair korkunuz ister kısa süreli ister daha büyük olsun, bu duyguyu geçersiz kılmanın yolları mevcut:

BU SAAT

Raporunuzu bitirmek, “acil” e-postalara cevap vermek ve haftalık halı saha etkinliğinize oyuncu bulmak için son bir saatiniz varsa, aynı anda üç görevle mücadele etmek akıllıca görünebilir. Ancak çalışmalar tersini kanıtlıyor: Birden çok görevi aynı anda yürütmeye çalışmak dikkat aralığınızı azaltır, stresi artırır ve her görevin daha uzun sürmesine yol açar. Bu nedenle, Duke Üniversitesi Fuqua School of Business’tan “multitasking”, yani çoklu görev yürütmeyi araştıran Jordan Etkin, işi basit tutmanızı söylüyor. Son teslim sürelerinize 60 dakika veya daha kısa zaman kaldığında:

1- YAPILACAKLAR LİSTENİZİ KIRPIN

Çok başarılı kişiler öncelik sırası konusunda acımasızdır, diyor Etkin: “Bir an durup düşünün, neyin en önemli olduğunu anlayın ve bunun üzerine çalışın.”

2- BU SAATE FARKLI AÇIDAN BAKIN

Duke araştırmacıları, sınava çalışan öğrencilerin bir saati 60 dakika olarak düşündüğünde saatin onlara daha uzun geldiğini, daha verimli hissettiklerini ve konunun daha ilgi çekici olduğunu düşündüklerini keşfetti.

3- ON YAVAŞ NEFES ALIN

Herkesin size stresli hissettiğinizde “karnınızdan nefes almanızı” söylediğini biliyoruz. Bu yanlış bir bilgi değil: Çok sayıda çalışma, derin nefeslerin sinir sisteminin stres treninde bir fren gibi çalışan kısmını etkinleştirerek işleri tamamlamak için yeterince odaklanmanıza yardımcı olduğunu gösteriyor. Diğer bir deyişle, bu nefesler baskı altında olduğunuzda daha az “Bunu başaramam” endişesiyle dolmanızı ve bir şeylerin üstesinden gelmekte daha başarılı olmanızı sağlıyor.

BUGÜN

Şimdi, elinizde 24 saat var. Kum saatinin üst kısmında hala kum varmış gibi hissetmenin püf noktası, meşgul olmayı yüceltmeyi bırakmaktır. Kültürümüz eyleme değer verir, bu nedenle öğle yemeği arası boyunca çalışmak daha verimli ve daha az suçlu hissetmemizi sağlar. Ancak sonu gelmeyen çalışma, bizi daha verimsiz kılar. Bunun yerine:

90 DAKİKALIK ARALIKLARLA ÇALIŞIN

“İnsanlar doğrusal bir şekilde çalışmak üzere programlanmamıştır,” diyor performans danışmanlığı firması Energy Project’in yönetici müdürü Andrew Deutscher. “Dalgalar gibi aralıklı vuruşlara göre yapılmışız.” Bu nedenle her 90 dakikada bir işten uzaklaşın; bunu yapan kişilerin odaklanma seviyesi, bir mola veren veya hiç mola vermeyen kişilerinkine kıyasla yüzde 28 daha yüksek.

DOĞANIN YARDIMINA İZİN VERİN

Doğal bir manzara yakalayın. 40 saniye boyunca çimenlik bir çatı katına bakan bir grup öğrenci, boş bir beton çatı katına bakanlara kıyasla daha yüksek konsantrasyona sahipti ve dikkat testinde daha az hata yaptı.

NEYİ GÖRMEZDEN GELECEĞİNİZİ BİLİN

Başkan Dwight D. Eisenhower, gece çökmeden işleri halletmek için “Eisenhower Kutusu” olarak bilinen yöntemi kullandı. Deneyin: Dört kutu çizin, iki tanesi diğer iki kutunun üstünde olsun. Her birine şunlardan birini yazın: Acil ve önemli günlük görevler, önemli ancak acil olmayan işler, acil ancak önemli olmayan işler, ne acil ne de önemli olanlar. Neyi göz ardı edeceğinize, daha sonraya bırakacağınıza, devredeceğinize veya hemen yapacağınıza karar vermek için kullanın.

BU YIL/BU ÖMÜR

Bu satırlar belki de aklınızdan geçmiştir: Ne çabuk mart geldi! Bir aile ya da girişim sermayesi şirketi kurmadan, karşı kültür devrim başlatmadan bu yaşa nasıl geldim? (Twitter’da 10.000 takipçiye bile hala ulaşamadım.) Bu, yapacak çok fazla şeyiniz olmasının verdiği geçici panikten daha derin bir düzeyde korku. Bu, kendi beklentilerinizi karşılayamamaktan kaynaklı anksiyetenin, bunlara ulaşmak için yeterince vaktinizin olmadığı hissiyle birleşmesidir. Bu hisle dolduğunuzda nefes alın ve:

DAHA BÜYÜK SORULAR SORUN

Sormanız gereken soru, hepsini nasıl bir araya sıkıştıracağınız değil, kendiniz için belirlediğiniz tüm o şeyleri neden yapmanız gerektiğini düşündüğünüz, diyor Austin, Texas Üniversitesinden Raj Raghunathan. İş unvanları ve kazanılan derecelerden oluşan bir hayat yerine, anlamlı bir yaşamın ne olduğunu yeniden düşünmenizi söylüyor.

DAHA ÇOK DIŞARI ÇIKIN

Arkadaşlarıyla haftada bir kereden daha fazla buluşan kişiler, hiç arkadaşı olmayan veya yılda yalnızca birkaç kez bir araya gelenlere kıyasla hayatlarından yüzde 27 daha memnun olmaya eğilimlidir.

AŞIRI DÜŞÜNMEYİN

Yapabileceğimiz şeylere dair pişmanlıklar da Torschlusspanik’i tetikleyebilir. Bunlar, yapmamız gereken şeylere dair (arkadaşınızın oğlunun düğününe gitmek gibi) pişmanlıklarımızdan daha uzun süre peşimizi bırakmamaya meyillidir, diyor Cornell psikoloğu Tom Gilovich. Bu nedenle, ekstra zaman harcayarak “ya öyle olsaydı” ve “keşke şunu yapsaydım” gibi şeylerle kendinizi yiyip bitirmeyi bırakın ve düşünmeden işe girişin. Sonuçta, kapı kapanıyor. Ancak geçmek için hala zaman var.

Devamı

ERKEK AKLI

Dambılla Sumo Squat ve bekleme

-

Editör :

Dambılla sumo squat hareketi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, videomuzu izleyin.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com