Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Protez saçın bakımı nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

 

Erkeklerde protez saçın bakımı nasıl olur? Nelere dikkat etmek gerekir. Detaylar haberimizde…

Saç, bir erkeğin belki de en öneli aksesuarıdır. Ancak aynı şekilde, saç dökülmesi de erkeklerde en yaygın problemler arasında yer almaktadır. Günümüz teknolojisi ile saç dökülmesi; geciktirilebilecek, önlenebilecek ya da tedavi edilebilecek bir problem haline gelmiştir. Dişlerde olduğu gibi, saçlarda da protez saç tedavisi mümkündür. Protez saç ile birlikte hasta, imajını ve kaybettiği saçlarını geri kazanmaktadır.

Erkeklerde saç dökülmesinin pek çok farklı nedeni olabilir ve her yaşta başlayabilir. Stres, besin yetersizliği, yaşam tarzı alışkanlıkları ve saç bakımında kullanılan kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı, saç dökülmesine neden olabilir. Protez saçlar; ağrısız, kolay ve hızlı bir işlemdir. Kişiye özel hazırlanan bir tedavi şekli olan protez saçlar, hayallerinizdeki saçlara sahip olmanız en kolay ve en hızlı yoludur. Saç ekimi gibi çeşitli tedavi seçenekleri mevcut olsa da; bu tip yöntemler mevcut saçlarınıza ve kafa derinize zarar verebilir. Protez saçlar bütçeniz için en uygun seçenektir.

Protez saçların avantajları

Protez saçlar sayesinde, birçok kişi saçlarına kavuşur. Kendinizi seviyorsanız ve saçınızın sizin için en önemli aksesuar olduğunu düşünüyorsanız, siz de protez saçları tercih edebilirsiniz.
· Protez saçların herhangi bir yan etkisi yoktur ve zararlı değildir,
· Gözenekli ve hava geçirgendir, bu sayede saçlar uzamaya devam etmektedir,
· Alt kısmı, insan derisi ile uyumludur,
· Saçın dipleri görülebilir,
· İnsanın saçından kopyalanan bir sistem olduğu için, doğal bir görünüm yaratmaktadır,
· Siz söylemediğiniz sürece kimse fark etmeyecektir,
· Kuaförde boyatabilir ya da şekillendirebilirsiniz,
· Denize ya da havuza girebilir ve spor yapabilirsiniz,
· Minimum 10 yıl boyunca daha genç görünmenizi sağlayacaktır,
· Çok kısa sürede, çok daha parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

Protez saç bakımı

Protez saç bakımı oldukça önemlidir ve bakımının, özenli ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Protez saçların bakımının iyi yapılması; bu saçları daha uzun bir süre kullanmanızı sağlayacaktır. Protez saçlar söz konusu olduğunda; gerçek sürecin bakım ile birlikte başladığını söylemek mümkündür. Özellikle, bakım için kullanılan ürünlerin kalitesi, protez saçın kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir.

Her yaştan herkese uygulanabilir

Protez saç yaptırmak için belirli bir yaş aralığı yoktur ve kadın ve erkek herkes yaptırabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamayı yaptıracak kişinin herhangi bir cilt probleminin olmaması gerektiğidir.

Günlük yaşamı etkilemez

Protez saç uygulamaları, hastanın günlük yaşamını etkilememektedir. Uygulama sonrasında kişi, günlük aktivitelerine, sosyal ve iş hayatına anında geri dönebilir. Uygulama sonrasında denize girebilir, banyo yapabilir ve hatta ekstrem sporlar yapabilirsiniz. Saçlarınızı tarayabilir, şekillendirebilir, solaryuma girebilirsiniz.

Protezin kalitesi önemlidir

Protez saç uygulamalarında; cildin temiz kalması ve derinin rahat nefes alabilmesi için, kullanılan protezin hava ve su geçiriyor olması gerekmektedir. Bu aşamada, kişiye özel uygulamaların yapılması ve hazır ürünlerin tercih edilmemesi önemlidir. Ayrıca, protezin yapıştırılması sırasında kullanılan yapıştırıcının kalitesi de oldukça önemlidir. Bu solüsyonun kalitesi, hastanın sağlığı açısından çok önemlidir. Kalitesiz bir solüsyon, tahrişe ya da cilt problemlerine neden olabilir.

Kozmetik ürünlerin kalitesi önemlidir

Protez saç uygulaması yaptırdıktan sonra, normal hayatınızda kullandığınız saç bakım ürünlerini ve şekillendiricileri kullanmaya devam edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kullandığınız ürünlerin içindeki maddeler ve kaliteleridir. Kalitesi düşük ve çok fazla kimyasal madde içeren kozmetik ürünler; kendi saçlarınıza olduğu gibi, protez saçlara da zarar vermektedir. Bu tip ürünler; protez saçların kırılmasına neden olabilir, yıpratabilir ve bunun sonucunda da saçlar kötü görünebilir.

Protez saç fiyatları

Protez saç fiyatları, uygulamanın yapılacağı merkeze ve şehre göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, hazır bir ürün mü yoksa kişiye özel planlanmış bir ürünün mü kullanılacağı da protez saç fiyatlarını etkilemektedir. Genel olarak 600-1500 USD arasında değişen protez saç fiyatları, ürün kalitesi düştükçe 300 USD’ye kadar düşebilmektedir.

Kaynak :

https://hairhotel.com.tr/protez-sac/protez-sacin-bakimi

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Yeni moda: Renkli koltuk altı kılı

Umut Doğan Yıldız

-

Geçtiğimiz günlerde gündeme damga vuran ‘Kıllı Ocak’ trendinden sonra şimdi de renkli koltu altı kılı popüler oldu.

Şimdilerde yeni trend ‘Unicorn Koltuk Altı Kılı‘ modası. Her geçen gün bu hareketin hayranları büyüyor.

Son zamanlarda kadınların bedenlerini sevmeleri ve kendilerini oldukları gibi kabul etmeleri konusunda birçok akım ortaya çıktı. Şimdilerde bu beden algısı kampanyalarına bir yenisi eklendi.

Bu da ‘Unicorn Koltuk Altı Kılı’ trendi olarak adlandırılıyor. Bu trend ünlü saç stilisti Caitlin Ford’un bir müşterisi için yaptığı ‘gökkuşağı koltuk altı’ adıyla birlikte çok sayıda kişiye ulaştı ve bir akım haline geldi.

Daha önce ortaya çıkan ‘Kıllı Ocak‘ akımına yeni bir dokunuş yapan bu hareketle birlikte, koltuk altları renkleniyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Game of Thrones’un Sansa’sı: Dizi boyunca saçlarımı yıkamadım

Umut Doğan Yıldız

-

Game of Thrones’un Sansa’sı Sophie Turner, dizi boyunca saçlarımı yıkamadığını itiraf etti.

Game of Thrones dizisinde Sansa Stark karakterine hayat veren Sophie Turner, dizi çekimleri boyunca hiç saçlarını yıkamadığını söyledi.

InStyle dergisine konuşan 22 yaşındaki İngiliz oyuncu, “Beşinci sezon boyunca benden saçlarımı yıkamamamı söylediler. Bu gerçekten iğrenç bir şeydi” açıklamasında bulundu.

İlk sezonlarda saçlarını yıkamasına izin verildiğini çünkü o sezonlarda bakımlı olması gerektiğini söyleyen Turner, saçını yıkamadığı sezonun gerçekten bir felaket olduğunu söyledi.

Game of Thrones’ta yapay kar yağdırılan sahnelerde, kar makinasından çıkar yapay karların saçlarına yapıştığını da ekleyen ünlü oyuncu, bu durumdan hiç hoşlanmadını da ekledi.

Bu konuyla ilgili ünlü oyuncu rahatsızlığını dile getirmiş ve saçlarının bir süre yıkanmasına izin verilmiş ve peruk takması kararlaştırılmış.

Game of Thrones dizisi ne zaman başlayacak?

Sekizinci ve final sezonu dört gözle beklenen  Game of Thrones dizisinin 14 Nisan’da başlayacağı açıklandı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dede Korkut Chronicles çok yakında Google Play Store’da

Umut Doğan Yıldız

-

Türkiye’nin ilk VR aksiyon macera oyunu,  Dede Korkut Chronicles çok yakında Google Play Store’da yerini alacak.

2017 yılının Kasım ayında Türkiye’nin ilk VR oyunu olma özelliğini taşıyan Kayıp Efsaneler’i yayınlayarak ilklere imza atan Bond Game Studio ekibi, kısa süre önce Oculus Store’da yerini alan yeni VR oyunları Dede Korkut Chronicles ile bir ilke daha imza attı. Samsung Gear VR kullanıcıları için yayınlanan ve Türkiye’nin ilk kapsamlı VR aksiyon macera oyunu olan Dede Korkut Chronicles, Samsung’un da desteğiyle oyunseverlere hikaye tabanlı eşsiz bir deneyim sunuyor.

Orta Asya’nın Masalsı Coğrafyasından Sanal Gerçeklik Dünyasına

2018 yılının son günlerinde UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi’ne alınan Dede Korkut Destanı, dünya çapında adından bahsettirir hale gelmişken, Bond Game Studio Ekibi yayınlandıkları VR oyunla bu mutluluğu ikiye katlıyor.

Oğuz Türklerinin bilinen en eski epik destanı Dede Korkut Hikayeleri’nden ilham alarak, 8 farklı dilde hazırlanan Dede Korkut Chronicles, toplam 12 hikaye arasından Oğuz halkına musallat olan Tepegöz ile kahramanımız Basat’ın destansı mücadelesini konu edinerek tüm dünyadaki oyunseverlerle buluşturuyor.

Daha önce de kültürel öğelerin yer aldığı karakter ve temaları global oyun dünyasına başarılı bir şekilde taşıyan Bond Game Studio ekibi, “Kayıp Efsaneler” puzzle oyununda Hacivat ile Karagöz gibi iki ikonik karakteri ele alarak oyunseverlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştı.

Gerçekçi Oyun Dinamikleri ile Sınırları Zorlayan VR Deneyimi

VR teknolojisinin kullanıcılar ve geliştiriciler için sağladığı özgürlük alanın sınırlarını zorlamaktan çekinmeyen Dede Korkut Chronicles, kullanıcılara sanal gerçeklik bağlamında eşsiz bir deneyim vadediyor. Tek bir anlatıcıyla değil, oyundaki tüm karakterlerle diyalog halinde olarak bir masalı yaşayacağınız oyunda, Gear VR kumandasıyla el becerilerinizi de en üst seviyede test etme şansı yakalayacaksınız.

Orta Asya’nın büyülü coğrafyasında Basat karakterine bürünerek Oğuz halkını Tepegöz’ün lanetinden kurtarmaya çalışırken size eşlik edecek olan peri kızıyla birlikte kılıç, kalkan ve arbalet kullanma deneyimi yaşarken bir yandan zorlu bölüm sonu canavarlarıyla mücadele edeceksiniz.

Global normları göz önünde bulundurarak grafik kalitesinden de ödün vermeyen Dede Korkut Chronicles, mobil cihazların işletim sistemlerinin sınırlarını adeta sonuna kadar zorlamaya geliyor diyebiliriz.

Samsung Desteği ile Geliştirilen İlk Türk VR Aksiyon Macera Oyunu

Bond Dijital ajansının bünyesinde kurulan Bond Game Studio, tamamen türk yazılımcı ve tasarımcılardan oluşan bir oyun yapım stüdyosu. Yenilikçi ve dinamik yapısıyla yeni nesil oyun platformlarında yer alacak oyunlar geliştirmek için bir araya gelen ekip, yeni trendlerin peşinden gitmek ve henüz yapılmamış işler ortaya çıkarmak için tüm yeteneklerini ortaya koyuyor.

Türkiye’de mobil cihaz pazarının lideri Samsung’un desteğiyle geliştirilen VR aksiyon macera oyunu Dede Korkut Chronicles, Oculus Go ve Samsung Gear VR mobil platformlarından kullanıcılara sunulmuş durumda. Oyunun yayınlandığı günden itibaren Oculus Store’da öne çıkanlar arasında yer alması, Bond Game Studio ekibinin ilerleyen zamanlarda daha iyi üretimler yapması için kuvvetli bir motivasyon kaynağı oluşturuyor.

Şirinler’in İkonikleşmiş Sesi Nur Subaşı’nın Seslendirdiği Son Oyun

Sesiyle pek çok esere hayat veren ünlü tiyatro ve seslendirme sanatçısı Nur Subaşı’nı birçoğumuz Şirinler’den hatırlıyoruz. 80’ler kuşağı çocuklarının favori çizgi filmi Şirinler’in jeneriğini seslendiren sanatçı, “İyi bir çocuk olursanız, belki Şirinleri bile görebilirsiniz” sözüyle bir nesilin aklına kazınmıştı.

Dede Korkut karakterinin konsept çalışmaları sırasında seslendirme için ilk isim olarak Nur Subaşı’nı düşünen Bond Game Studio ekibi, keyifli bir çalışma sürecinin ardından büyük bir deneyime ortak olduklarının da altını çiziyor. Ünlü sanatçının oyun henüz yayınlanmadan hayata veda etmesiyle beraber, ekip için önemli bir yere sahip olan Dede Korkut Chronicles kendisine ithaf ediliyor.

Merak Uyandıran Kazak Ezgileri: Kamazhai Türküsü

Dede Korkut Chronicles henüz yayınlanmadan önce tanıtım videosu ile büyük bir yankı uyandırmayı başarmış, bu başarının büyük bir payı da içinde yer alan Kazak türküsünün büyüleyici ezgilerine bağlanmıştı.

Orta Asya bölgesinde geçen oyunda kullanılacak müziklerde, bu bölgeye yönelik ezgiler arasında yapılan ciddi bir araştırma sonucunda Kamazhai türküsüne ulaşılıyor. Dinleyen herkesin tüylerini diken diken eden bu eski Kazak türküsü oyunda kullanılmak üzere yeniden düzenlenerek ses sanatçısı Sinem Güngör vasıtasıyla tekrar seslendirildi. Oyunseverler ve müzikseverler için çok yakın zamanda Youtube kanalında oyun içi sahnelerden oluşan bir klip daha yayınlanacak.

Dede Korkut Chronicles Çok Yakında Mobil Platformda

Yakın zamanda oyunun mobil versiyonunun Google Play Store platformunda yayınlanacağının müjdesini veren Bond Game Studio ekibi, bununla birlikte yeni VR oyunlar üretmeye devam edeceğini de belirtti. Böylelikle Kayıp Efsaneler ile başlayıp Dede Korkut Chronicles ile devam eden bu öncü yaklaşımın, geleceğin oyun oynama alışkanlıklarını tamamen değiştirecek olan VR deneyiminde, başka yerli üreticiler için de örnek olması bekleniyor.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com