Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

PENİSİNİZİ KORUMANIN 12 YOLU

-

 

penisSpermlerinizi koruyun, testosteron seviyelerinizi sağlıklı tutun ve ereksiyonlarınızın güçlü kalmasını yumurta ve diğer 11 yol ile sağlayarak penisinizi koruyun. 

Yumurta kırın

Geceyi sert kapatmak için güne yumurtayla başlayın. Dr Paul Lachance’e göre yumurtada bulunan B vitamini seks dürtüleriniz ve ereksiyon gücünüz için elzemdir fakat stres gibi faktörler vitamin seviyelerinizi düşürebilir. Ofise gitmeden önce 2 yumurta çırpın.

Soya’ya hayır

Hipsterlar ne derse desin soya sütü inek sütünün yerini tutmuyor. Harvard’da gerçekleştirilen bir araştırmaya göre soya tüketen erkeklerin sperm sayıları normalden 41 ml daha az. Bu da mısır gevreğinize döktüğünüz soyanın spermlerinizden çok şey çalabileceğini gösteriyor.

Cam tercihi

Tupperwareleri, plastik kapları bir kenara bırakın. Reproductive Toxicology’de yayınlanan bir araştırmaya göre plastiklerde bulunan BPA maddesine maruz kalmak sperm yoğunlaşmasını %23 oranında düşürebiliyor. Yemeklerinizi cam kaplarda yemeyi tercih edin. Dışarıda yiyeceğiniz yemek kaplarına da dikkat etmeye çalışın.

Boşken kaldırın

Squat rack’e yaklaşmadan önce bir pitstop verin. Uro Center of New York’in çalışmalarına göre, çalışmaya başlamadan tuvalete gitmek, idrarın testislere itilmesini engelliyor. Aksi durumlar  epididymitis’e yol açıp ağrılı şişkinlikler yaratabiliyor. Bizim büyütmeye çalıştığımız şey bu değil!

Dinamik ikili

Penis fonksiyonları ilgili hapların %99’u işlevsiz de olsa Fertility and Sterility’in araştırmasına göre çinko ve folat ikilisi sağlıklı sperm yüzdelerinizi arttırabilir.

Maviyi seçin

Akşam yemeğinden sonra peynir tabağına saldırın. Journal of Applied Physiology’in araştırmasına göre rokfor testosteron seviyelerinizi ve seks dürtülerinizi arttıracak.

Diyabete dikkat

Şeker hastalığı bacak aranızı hissizleştirebilir. Diabetes Voice erkek hastaların %58’inin iktidarsız olduğunu belirtiyor. Nişastalı karbonhidratları brokoli ve ıspanakla değiştirerek şeker seviyelerinizi kontrol altında tutun.

Alkolü yavaşlatın

Bar’da bir tane daha bira teklif edildiğinde iyi düşünün. Gecede 10 bira içmek testosteron seviyelerinizi %23 oranında düşürebilir ve sizi akşamdan kalmalık geçince dahi sertleşme bozukluğuyla karşı karşıya bırakabilir.

Gece Wi-fi’ları

Gece yarısı lap top kullanımı uyku döngüleriniz dışında başka şeylere de zarar verebilir. Human Reproduction’ın araştırmasına göre lap toplar skrotal sıcaklığı 2.5°C arttırabiliyor ve bu da doğurganlığı azaltıyor. İşten sonra log out olun ve bilgisayarda uzak kalın. Yapacak daha güzel şeyler var.

Solo takılın

Porno yıldızlarıyla olan yalnız görüşmeleriniz pelvik taban kaslarını çalıştırır ve daha sert ereksiyonlar yaratır. Bu hem partneriniz, hem sizin için iyi. Ayrıca internet geçmişinizi temizlemek için de iyi bir bahane.

C Vitamini gücü

Testis kanserinden korunmanız için market rafları sizin eczanenizdir. Havuçlarda bulunan beta-karoten muhteşem anti kanser etkileri yaratabiliyor. Kek şeklinde ne kadar etkili olduğu ise test edilmedi!

Bırakın gitsin 

Kamu spotlarını unutun bu gerçekler sizi emin olun korkutacak! Boston University’de gerçekleştirilen araştırma sigara içen insanlarda bulunan kan damarı hasarlarının ereksiyonları baskın bir şekilde kısalttığını ortaya koyuyor.

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler