Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

PENİSİNİZ İÇİN EN RİSKLİ SEKS POZİSYONU

-

 

İnanılmaz  yaygın, oldukça seksi ve şaşırtıcı şekilde tehlikeli.

1Bir yatak odası hareketi erkekliğinizi riske atabilir: Brezilya’da yapılan araştırmaya göre seks sırasında yaşanan penis kırılmalarının kabaca yarısı kadınların üstte olduğu pozisyonlarda yaşanıyor.

Doggystyle kazaları ise uzak ara ikinci sırada: %28. (Ayrıca seks dışı penis kırılma kazalarının nasıl yaşandığını merak ettiyseniz, mastürbasyon sırasında penis kırılmasının çok sık yaşandığını araştırma gösteriyor)

Penis kırığı nedir? Southern Illinois University’de ürolog olan Dr . Tobias Köhler’e göre penisimizde süngerimsi doku tüpleri vardır ve kan ile dolduklarında pişmemiş spagetti gibi dimdik olabilirler.

Eğer erekte olan penisinize çok fazla baskı uygulanırsa bu tüpler yamulmaz, patlarlar. Bu kan blokajına, bolca acı ve şişkinliğe daha da ötesinde hastanelerin acil servislerine gidişe sebep olur.

Araştırmacılara göre doktorlar eğer kırıkla hemen ilgilenmezlerse, kalıcı olarak deforme olabilir ve fonksiyon kaybedebilirsiniz.

Kadınların üstte olduğu pozisyonlarda problem şu: kadınlar hareketin sahibi olurlar ve penisiniz açıyla beraber partnerinizin içine girip çıkar. Bu bölge de sert ve kemiksi yüzeylerle doludur.

Brezilyalı araştırmacılara göre bu kırıklar penisiniz vajinanın içinden çıkıp bu sert yapılara zarar verecek şekilde çarptığında ya da partneriniz üzerinize ters bir açıda oturduğunda gerçekleşir.

Peki bu kırılma faciasından korunamaz mıyız? Araştırmaya göre kadının üstte olduğu pozisyonlar dışında neredeyse hepsinde penetrasyonun derinliği ve açısı sizin kontrolünüzde olduğu için risk daha düşüktür.

Biraz daha sakin olmak iyi olabilir. Dr. Köhler’e göre çok enerjili sevişmelerde penisinizin vajinadan kayması daha sık rastlanılabilecek bir durumdur.

Sakin ve kontrollü olmak kötü açılardan ve bu sebeple oluşan çarpışma kırıklarından korunmanızı sağlayabilir.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler