Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

PENİS BOYUNUZ HAKKINDAKİ GERÇEKLER

-

 

penis_boyu

İlk olarak “bakış açınızı” değiştirin!

Yukarıdan baktığınızı ve kadınların oradan bakmadığını unutmayın; bu açı size penis boyunuz hakkında yanlış izlenim verecektir. İkinci önemli nokta ise, doğru düzgün ölçü almak. Pek çok erkek penis boyunu küçümser fakat durum tam olarak öyle değildir. Pittsburgh Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma erkeklerin %26’sının, penis boylarının ortalamanın altına olduğuna inandıkları göstermiş. Yalnızca %5’lik bir kesim ortalamanın üzerinde olduğunu iddia etmiş. İlginç olan bir şey daha var: Saskatchewan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, penis boyu hakkında eğitim alan ve bilgilendirilen erkeklerin %86’sının penis boylarıyla ilgili endişelerinin ortadan kalktığı gözlemlenmiş. Şimdi biraz o bilgilerden bahsedelim. Evvela bir mezura ya da cetvel alıyoruz ve aşağıdaki yöntemlerle ölçüyoruz ve diğer değerlerle karşılaştırıyoruz.

“Stand By” Ölçünüz

“Küçük” halinizi ölçmek için soyunur soyunmaz hemen ölçüm yapın. Çünkü soğuk ya da sıcak bir oda büyümeyi ya da küçülmeyi getirir ve işleminizi oda koşulları sizi etkilemeden, hemen gerçekleştirmelisiniz. Ölçüm için başlangıç noktanız abdomeniniz olmalı, yani “karnınızla birleştiği” o kök nokta. Averaj ölçü 8-8,5 santimetre arasıdır. Yani -umalım ki- biraz rahatlayın.

Ereksiyon ölçünüz

Sertleşin ve hemen ölçüm yapın. Maksimum ereksiyona ulaşmaya çalışın, testislerinizin başladığı nokta ölçüm için ilk referans noktanız, unutmayın. Averaj ölçü 13 santimetre kadardır.

Erekesiyon genişliğiniz

İşte burada bir mezuraya ihtiyacınız var. Tam penis kökünüzü mezurayla çevreleyin ve oradan ölçü alın.

Ereksiyon açınız

Sırtınızı bir duvara yaslayın ve yan tarafınıza bir ayna alın. Dikey eksenin 90, yatay eksenin 180 derece olduğunu göz önünde bulundurarak, “eğiminizi”  hesaplamaya çalışın. Averaj eğim 105 derece kadardır.

 

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler