Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

PEKİ HAMİLELİKTEN SONRA?

-

 

Eğer yeni baba olduysanız, siz biriken seksüel ihtiyacınız doğrultusunda ateşli bir boğaya dönmüşken; eşinizin biraz sabra ve romantizme ihtiyacı vardır. Onu baştan çıkarabilmeniz için aşağıdaki yöntemleri deneyin.


Neleri sevdiğini yeniden keşfedin!

Hamilelik ve emzirme, eşinizin zevk aldığı noktaların değişmesine sebep olmuş olabilir. Bu sebeple ilişki esnasında eşinizin gönderdiği sinyallere göre yol alın; eski kurallara göre değil.

Kendini seksi hissetmesini sağlayın!
Eşinize sıklıkla ne kadar seksi olduğunu ve onu ne kadar arzu ettiğinizi söylerseniz; hamilelik nedeni ile ortaya çıkan vücut çatlakları gibi kendisini kötü hissetmesine sebep olacak ayrıntıları unutmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ona seksi bir iç çamaşırı ya da bornoz almanız da işe yaracaktır.

Sabırlı olun!
Emin olun ki eşiniz de ne kadar uzun zamandır beraber olmadığınızın farkında ve hatta o da sizin kadar eski günleri özlüyor… Ancak, eşinizin şu dönemde yorgun ve değişen hormonları yüzünden sarsılmış durumda. Devamlı olarak birlikte olmayı talep etmeniz karşısında eşinizin buna cevap verememesi, kendisini daha da kötü hissettirebilir. Bu sebeple ona karşı biraz daha anlayışlı davranın ve biraz sabır gösterin.

Ona destek olun!
Bebek bakımı konusunda ona daha fazla destek olmayı deneyin. Örneğin eğer bebeğiniz, anne sütü ile beslenmeyi kesmişse; gece beslenmesi konusunda nöbeti siz devralın. Böylece eşinize uyku armağan ederek, sabah kalktığında size hoş bir sürpriz yapmasına imkân verebilirsiniz.

Romantik olun!
İlişkiye dönük isteğinizi direk olarak belli etmek yerine; eşinize dolaylı yoldan yaklaşın ve bu arada romantik olun. Mesela ona masaj yaparak hem onu rahatlatır hem de romantik bir ortam yaratabilirsiniz.

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler