Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

PATRONUNUZUN SİZDEN NEFRET ETTİĞİNİ ANLAMANIN 4 İNCELİĞİ

-

 

patronİşinizden olmak üzere misiniz? Bir göz atın.

Ofis masanızda mı yemek yiyorsunuz? Tabağa bir de sakinleştirici koyun. ‘Organizational Behavior and Human Decision Processes”de yayınlanan bir araştırmaya göre iş yerinde paranoyak olmak, iş arkadaşlarınızın sizi sevmemesine sebep olabiliyor.

Araştırmacılara göre iş arkadaşlarının kendisinden nefret ettiğini düşünen kişiler casusluk ve kulak kabartma yoluyla kendileri hakkında bilgi almaya çalışabiliyor. Bu da iş arkadaşlarını geren bir durum. Kendinizi dışlanmış olarak bulabilirsiniz.

Patronunuzla benzer bir durum da yaşamamak için dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

1) Karşısına oturduğunuzda aranızdaki kahve fincanını oynatmıyor. 

Eğer patronunuz size saygı duyuyorsa, masasında sizinle arasında olacak bir şey istemez. Bilinçdışı hareketlerle de olsa, cep telefonu, kalem, fincan gibi şeyleri aradan çekecektir. ‘Snap: Making the Most of First Impressions, Body Language, and Charisma’ kitabının yazarı ve vücut dili uzmanı Patti Wood’a göre “Eğer sizden daha önemli şeyler var ve sizinle muhatap olmayı aslında istemiyorsa aranıza bir bariyer koyacaktır.”

2) Size bakarak karşınızda duruyor.

Erkek bir patron sizi sevdiği zaman yanınızda durarak konuşacaktır. Yüz yüze olmaktansa yan yana olmak size güvendiğini gösterir. Wood’a göre “Bu erkeklerin en güvenli, rahat ve içten oldukları pozisyondur.”

3) Vücut hizasını sizden kaçırıyor.

Eğer patronunuz bir kadınsa, ofisine girdiğinizde vücut hareketlerine dikkat  edin. Wood’a göre bir insanın vücudunun pencereleri ayak parmakları, dizleri, boğazı, kalbi, ağzı, gözleri ve avuç içleridir. Eğer size güveniyorsa vücudu size göre hizalanacak, elleri masasında olacak ve ağzı hafif olacaktır.

4) Sizle sadece e-mail yoluyla iletişim kuruyor.

Eğer patronunuz telefon açıyor, mesaj atıyor ya da ofiste yanınıza uğruyorsa bunlar iyi işaretlerdir. Sizi seven bir işveren sizle bütün medya platformları üzerinden iletişim kuracaktır. Bu size sadece mail atan birine kıyasla sizinle daha ilgili olduğunu göstermekte.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler