Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

PATRONUNUZUN SİZDEN NEFRET ETTİĞİNİ ANLAMANIN 4 İNCELİĞİ

ERKEK AKLI

PATRONUNUZUN SİZDEN NEFRET ETTİĞİNİ ANLAMANIN 4 İNCELİĞİ

-

 

patronİşinizden olmak üzere misiniz? Bir göz atın.

Ofis masanızda mı yemek yiyorsunuz? Tabağa bir de sakinleştirici koyun. ‘Organizational Behavior and Human Decision Processes”de yayınlanan bir araştırmaya göre iş yerinde paranoyak olmak, iş arkadaşlarınızın sizi sevmemesine sebep olabiliyor.

Araştırmacılara göre iş arkadaşlarının kendisinden nefret ettiğini düşünen kişiler casusluk ve kulak kabartma yoluyla kendileri hakkında bilgi almaya çalışabiliyor. Bu da iş arkadaşlarını geren bir durum. Kendinizi dışlanmış olarak bulabilirsiniz.

Patronunuzla benzer bir durum da yaşamamak için dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

1) Karşısına oturduğunuzda aranızdaki kahve fincanını oynatmıyor. 

Eğer patronunuz size saygı duyuyorsa, masasında sizinle arasında olacak bir şey istemez. Bilinçdışı hareketlerle de olsa, cep telefonu, kalem, fincan gibi şeyleri aradan çekecektir. ‘Snap: Making the Most of First Impressions, Body Language, and Charisma’ kitabının yazarı ve vücut dili uzmanı Patti Wood’a göre “Eğer sizden daha önemli şeyler var ve sizinle muhatap olmayı aslında istemiyorsa aranıza bir bariyer koyacaktır.”

2) Size bakarak karşınızda duruyor.

Erkek bir patron sizi sevdiği zaman yanınızda durarak konuşacaktır. Yüz yüze olmaktansa yan yana olmak size güvendiğini gösterir. Wood’a göre “Bu erkeklerin en güvenli, rahat ve içten oldukları pozisyondur.”

3) Vücut hizasını sizden kaçırıyor.

Eğer patronunuz bir kadınsa, ofisine girdiğinizde vücut hareketlerine dikkat  edin. Wood’a göre bir insanın vücudunun pencereleri ayak parmakları, dizleri, boğazı, kalbi, ağzı, gözleri ve avuç içleridir. Eğer size güveniyorsa vücudu size göre hizalanacak, elleri masasında olacak ve ağzı hafif olacaktır.

4) Sizle sadece e-mail yoluyla iletişim kuruyor.

Eğer patronunuz telefon açıyor, mesaj atıyor ya da ofiste yanınıza uğruyorsa bunlar iyi işaretlerdir. Sizi seven bir işveren sizle bütün medya platformları üzerinden iletişim kuracaktır. Bu size sadece mail atan birine kıyasla sizinle daha ilgili olduğunu göstermekte.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com