Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

PATRONUNUZA NASIL KENDİNİZİ DİNLETİRSİNİZ?

-

 

patronEğer parlak fikirleriniz sağır kulaklarla karşı karşıya kalıyorsa yazımıza göz atmalısınız.

Eğer patronunuz fikirlerinize önem vermeyip, geçiştiriyorsa, sorun sizin fikirlerinizde olmayabilir.

Yeni araştırmaya göre patron kendi işini yapamadığını düşünüyor olabilir. University of Southern California’da gerçekleştirilen araştırmaya göre kendine güveni olmayan yöneticiler, çalışanlarını tehdit olarak algılayıp, onların fikirlerine kulak vermiyor olabilirler.

Araştırmacılar büyük bir petrol şirketinin yöneticileriyle gerçekleştirdikleri çalışma, kendini yetersiz gören yöneticilerin çalışanlarından da fayda sağlamakta zorlandıklarını gösteriyor.

Başka bir araştırmada ise, bilim adamları katılımcıların yarısına kendilerini güvensiz hissettirdikten sonra bir yönetici olabilecekleri senaryoda nasıl davranacaklarını sorgulamış. Güvensiz patronlar sadece çalışanların tavsiyelerini göz ardı etmekle kalmamış, fikir belirten insanlara da düşük değerlendirmeler vermiş durumda.

Çalışmada da bulunan Dr. Nathanael Fast’e göre “Güvensiz patronlar iş için çalışanlarına bağlı olmayı zaaf olarak görüp, kendi işlerini yapamadıklarını düşünebiliyorlar.”

Fakat geri bildirimlere açık olmamak hem çalışan motivasyonunu hem de yönetici etkinliğini azaltıyor.

Peki iyi fikirlerinizin hak ettiği karşılığı bulmasını nasıl sağlayacaksınız? Fast’e göre “Patronunuzun egosunu hırpalamayacak bir şekilde konuşmalısınız. Tavsiyelerinizin insanların önündense, özel alanlarda olması gerektiğine dikkat edin. Yapıcı bir eleştiride bulunmadan önce patronunuza iyi giden şeyleri bildirmeyi unutmayın. Tavsiye edeceğiniz şeyin patronunuzun bir hatasından kaynaklandığını direkt olarak hissettirmeyeme çalışıp, usulünce açıklayın.”

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler