Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

PARTNERİNİZİN GÜVENİNİ KAZANMAK İÇİN SİNSİ (AMA HAKİKİ) YOL

-

 

payEğer bunu doğru yapabilirseniz, size bütün sırlarını açacaktır.

Onun sır kutusunu açmak için öncelikle bir şakayla başlayın. İngiltere’de gerçekleştirilen yeni araştırmaya göre insanlar güldükleri zaman kendi hayatlarındaki özel detayları daha rahat paylaşabiliyorlar.

Araştırmada, stand up videoları izletilen katılımcılar odadaki bir grup yabancı insana, bir golf tanıtım videosu ya da doğa belgeseli izleyenlere kıyasla çok daha mahrem bilgiler verebiliyorlar.

Tabi ki gülmek sizi iyi bir ruh durumuna sokacaktır. Fakat neden herkesten saklamaya özen gösterdiğimiz bilgileri başka insanlara açma olanağı yaratıyor?

University College London’da Bilişsel Nörobilim konusunda çalışan, araştırmacılardan Dr. Alan Gray açıklıyor: “Her gülüşümüzde beynimiz endorfin salgılar ve aslında o kadar fazla şey paylaşmadığımız hissini yaşarız.” Sonuçta kendimizi kırılgan bir pozisyona soktuğumuzun farkında olmayız.

“Ayrıca güldüğümüz zaman dikkatimizi kendimizden başka şeylere veririz. Başka şeyler düşünmeye başlayarak, size garip ve sevimsiz gelen şeyler hakkında daha az endişeye düşeriz.”

Geçmiş araştırmalar insanların ne kadar samimi ilişkiler kurarlarsa, o kadar samimi konuşabileceklerini söylüyor. Yani siz de onu güldürürseniz, kendisini size daha yakın hissedecektir.

Komik olmayı başaramıyor musunuz? O zaman onu iyi bir komedi filmine, ya da bir stand up gösterisine götürün. Kısa zamanda size açılacaktır.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler