Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ORGAZM OLMASINI MI İSTİYORSUNUZ? ŞAKA YAPIN!

-

 

komikOnu tatlı tatlı gıdıklamanın daha ötesi!

Gülmek en iyi afrodizyak olabilir: Evolutionary Psychology’de yayınlanan araştırmaya göre kadınlar iyi bir mizah duygusuna sahip erkeklerle daha çok ve daha istekli sevişiyor. Ayrıca bu partnerlerle daha fazla orgazm olduklarını söylüyorlar.

Araştırmacılardan Dr. Gordon G. Gallup’a göre “Mizah duygusu zeka için iyi bir gösterge.” Evrim boyunca daha zeki erkeklerle üreyen dişiler gelişmekte daha şanslı oldukları için kadınlar bu erkekleri tercih etmeye yatkın olabilirler diyor Gallup. Bu kadınların komik erkeklerle seks yapmakta daha istekli ve girişken olmalarının da bir açıklaması olabilir.

Bu tabi ki bir yandan da gösteriş meselesi! Gallup’a göre “Kadınlar komik erkekleri daha fazla özgüvenli görüyorlar.”

Peki şakalarımız onları nasıl zevk veriyor? Gallup şöyle açıklıyor: “Bence özellikle kadınlarda orgazm ciddi anlamda bir psişik bileşene sahip. Seks partnerleri bu bileşenlere temas edebildikleri ölçüde daha da gelişebiliyor. Bu sonuçta daha sık ve daha güçlü orgazmlar demek oluyor.”

Komiklik katsayınızı artırmak için şunu göz önüne alın: Personality and Individual Differences’de yayınlanan araştırma oyun seven innsanların ‘katılımcı mizah’ denen komedi türünü kullanma eğiliminde olduğunu göstermekte. Bu araştırmacı Dr. Arnie Cann’e göre insanları aşağılamak, yermek yerine saldırgan olmayan, kapsayıcı kucaklayıcı bir mizah.

Tipik bir şaka ortak bir deneyimi ya da garip bir durumu gözlemleme sonucu ortaya çıkar. Mizah duygusunun gelişkinliği hem sizi, hem partnerinizi daha mutlu, olumlu bir ilişkiye taşıyabilir.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler