Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ONUN DÜN GECE SEVİŞTİĞİNE DAİR 5 İŞARET

-

 

seks_5

Arkadaşlarınızın ya da “onun” bu -gizli olduğuna inandıkları- beş işaretini takip edin ve onların cinsel hayatının seyrine şahit olun!

Diyelim ki arkadaşınız birilerinden çok hoşlandı, hatta aşık oldu ve bir şekilde karşı taraf da bu duruma meyilli gibi. İzlemesi çok heyecanlı ve zevkli olan bu sürecin ne gibi noktalara vardığını, nasıl bir süreçten geçtiğini görmek size de ilham ve tecrübe sağlayacak. “O geceden” sonra arkadaşınızın ortalıkta ıslık çalarak gezinmesi ya da etrafa gülücükler saçması, vesaire… Bunlar hepsi işaret!

Peki ya kadınlar? Barda gördüğünüz, iş yerinde zaman geçirdiğiniz, spor salonunda flört ettiğiniz kadınların geçen gece seviştiklerine dair işaretler, Hollywood filmlerindeki gibi ısırıklar, dağınık saçlar falan değiller; yanılmayın. Evet, kadınları okumak da zordur; fakat bu beş ipucu çok şey anlatıyor.

 

Daha çok ilginizi çeker

Cinsel yaşamı daha da aktifleşen kadınların vücutları daha fazla feromon salgılar ve koku duyunuzu harekete geçirir ve karşı cins olarak uyarılırsınız. Biyoloji ve antropoloji bunu emrediyor. Yani özetle o yanınızda durdukça nefes almanız bile sizi uyarır hale gelir ve motor çalışmaya başlar! Motorunuza kulak verin!

 

Daha mutlu hisseder

Colorado Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma cinsel aktivite sıklığının kişilerin “mutluluk farkındalığını” artırdığını söylüyor; yani kişiler “Ah ne de mutluyum!” demeye başlıyor ve daha da mutlu oluyor! 15.000’den fazla deneğin üzerinde yapılan araştırma, haftada iki, üç ya da daha fazla seks yapan insanların diğerlerine göre %55 daha mutlu olduklarını ortaya koyuyor. İşin ilginci diğer insanların -muhtemelen- sizin kadar seks yapmamış olduğunu bilmek sizi daha da mutlu ediyor!

Normalden daha güzel görünüyordur

“Seks esnasında vücudunuz pek çok değişim geçirir” diyor Minnesota Tıp Fakültesi’nin cinsellik uzmanı Bean Robinson. “Kas tansiyonunuz ve kan akışınız hızlanır evvela. Bu da hormonal dengenizin yani toplamda sağlığınızın düzelmesi için en gerekli olan şeydir.” Yani özetle “yüzüne renk gelir”! Her şeyden önce, kan yürümüş ve kızarmış yanaklar, zaten erkek algısı için bir çeşit çekicilik sembolüdür; bu bile ilginizi çekecektir!

İyi uyumuştur

Orgazm yaşayan kadınlar, seks sonrası %30’luk bir prolaktin hormonu artışı yaşarlar. İşin ilginci bunu ertesi günün öğleninde de yaşarlar. Bu ne demek? Prolaktin derin uykunun hormonudur. Prolaktin varsa vücudumuzda, huzurlu ve mışıl mışıl uyuruz. Öğleden sonra bastıran uyku ve hemen akabindeki “canlanma” önceki geceki macera hakkında bir ipucudur.

Daha az “muhtaçtır”

“İnsanlar bağlılığa muhtaçtır” diyor Robinson, “Cinsel aktivite oksitosin salgılamamıza neden olur ve bu hormon insanları birbirlerine yakınlaştırır.” Bu bağlanma hissi evrimsel bir süreç ile bugüne kadar gelen, kadınların sosyal yaşamda tutunabilmeleri için gereken gücü kendilerinde bulmalarını sağlayan ve “tohumlarını” güvende hissetmelerine yol açan hormondur. Bu bağlılık hissi onları daha rahat kılar. Her türlü ilişkide. Bir kadının en büyük ihtiyaçlarından biri de işte bu histir.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler