Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ONU MUTLU EDİN

-

 

Nasıl mı? tabii ki unutulmaz bir sevgililer günü yaşatarak  women’s health dergisinin internet sitesinde 347 kadına “ideal sevgililer günü nasıl olmalı?” diye sorduk. işte yanıtlar… 

Tuzağa düşmeyin
“Sevgilimize bazen ufak oyunlar oynarız. Ona Sevgililer Günü’nü zorla kutlatıyor olmamak için o günü önemsemediğimizi söyleriz. Oysa her kadın, Sevgililer Günü’ne özel bir şeyler yapmak ister. En önemsemez görünen bile.” Selin, 31

Çabaladığınızı hissetsin
“Şu ana kadar aldığım en güzel Sevgililer Günü hediyesi, bir zarfın içinden çıkan iki uçak biletiydi. Sevgilim yurt dışında bir tatil ayarlamış ve tüm vize işlemlerini haberim olmadan halletmişti. Hediyenin en güzel tarafıysa, benim için emek harcamış olmasıydı.” Didem, 29

Ona özel bir gün yaşatın
“Etrafta onlarca çiftin Sevgililer Günü’nü kutladığı kalabalık restoranlarda kendimi ister istemez sıradan hissederim. Hayalimdeki Sevgililer Günü’nde, erkek arkadaşım beni evine çağırıp, kendi elleriyle yemek hazırlar.” Işıl, 26

İç çamaşırı alırken dikkat
“Eğer ilişkinin henüz başlarındaysak ve yatakta birbirimizi yeterince keşfetmediysek, Sevgililer Günü hediyesi olarak seksi bir iç çamaşırı abartılı bir seçenek olacaktır. Eğer bir seneden daha kısa bir süredir beraberseniz, iç çamaşırının yerine başka bir hediye düşünseniz daha iyi olur.” Gamze, 30

Güne erken başlayın
“Eski erkek arkadaşım, Sevgililer Günü’nün sabahında ben uyurken, bana kendi elleriyle frambuaz ve çilekli krep hazırlamıştı. Ofise gittiğimde masamın üzerinde ondan gelen bir çiçek duruyordu. Sevgililer Günü kutlamasını tüm güne yayması çok hoşuma gitmişti.” Özge, 32

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler