Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ONU İLK BAKIŞTA ETKİLEYİN

-

 

Kadınlar, dikkat ettikleri beş noktayı açıklıyor. bakalım siz testi geçebilecek misiniz?

İlk tanışmadan itibaren sevgili adaylarınız size kafasında sürekli puan verir. Men’s Health, bu sınavlardan yüz akıyla çıkmanızı sağlamak için tam 1000 kadının katıldığı bir araştırma yaptı. İşte dikkatlice okumanız gereken ipuçları.

Yüzde 73

Tırnakları bakımlı olmayan erkeklerle beraber olmayı tercih etmeyen kadınların oranı.

Kadınlar, kendilerine dokunma ihtimali olan ellerin bakımlı olmasını istiyor. Artık parmak uzunluğuyla penis uzunluğu arasında bir bağ olmadığını iyi biliyorlar ama elleriniz kadınlar için önemli bir kıstas. Büyüklükleri ne olursa olsun!

Testi geçmek için

Uzmanlar haftada üç yumurta yenilmesini öneriyor. Yumurtada bulunan biyotin (güzellik vitamini olarak adlandırılan B7), vücudun keratin üretimini hızlandırıyor. Bu da tırnakların daha güçlü olmasını sağlıyor. Ayrıca biyotin, saç dökülmesine karşı da faydalıdır.

Yüzde 90

Sararmış dişlerin ilk buluşmayı son buluşmaya çevirdiğini söyleyen kadınların oranı.

Gece harika geçiyor. Aranızdaki elektrik inkar edilemez boyutta. Her dediğinize gülüyor. O güldükçe siz gülüyorsunuz. Buraya kadar her şey güzel. Ancak gülüşünüz, bakımsız dişlerinizi açığa çıkarıyorsa, o gecenin daha fazla uzamasını umut etmeyin. “Undercover Sex Signals” kitabının yazarı Leil Lowndes “Sararmış dişler, bir kadının karşısındaki erkeği öpmesinin önüne geçen en büyük engeldir” diyor.

Testi geçmek için

Ev tipi diş beyazlatıcılarını kullanmadan önce dikkat! Diş hekimi Aylin Canpolat, piyasada dişleri beyazlatmayı vadeden pek çok aşındırıcı macun ve sert diş fırçası olduğunu, ancak bunların yarardan çok zarar verdiğini söylüyor: “Sert diş fırçaları diş etlerine, aşındırıcı macunlarsa diş minesine hasar verir. Diş beyazlatmanın tek yolu, hekimlerin uyguladığı yöntemlerdir. Özellikle sigara sonucunda oluşan lekeleri, piyasada satılan ürünlerle ortadan kaldırmanızın imkanı yoktur.”

Yüzde 60

İlk buluşmada nasıl bir ayakkabı giyidiğinize bakan kadınların oranı.

“How to Attract Anyone, Anytime, Anyplace” kitabının yazarı Susan Rabin “Kadınların, dikkat ettiği şey pahalı bir ayakkabı giyip giymediğiniz değil, ayakkabınızın genel olarak kıyafetinize uyup uymadığı” diyor.

Testi geçmek için

Uyum söz konusuysa altın kural, ayakkabılarınızın pantolonunuzla değil, kemerinizle uyum sağlaması. Yani siyah ayakkabılar, siyah kemer ister. Kuralı bir adım ileri taşımak için, taktığınız aksesuvarları da kemer tokasına uyumlu hale getirebilirsiniz. “Saatimle kemer tokamın uyumlu olduğunu kim fark edecek ki?” diye düşünüyorsanız, kadınları tanımıyorsunuz demektir. Onlar her ayrıntıyı fark eder.

Yüzde 97

Erkeklerin gecenin sonunu planlamasını istediğini söyleyen kadınların oranı.

Aklınızdaki planı iyi biliyoruz. Kastettiğimiz elbette o değil. “Dating, Mating and Manhandling” kitabının yazarı Lauren Frances, bu durumu şöyle açıklıyor: “Bir kadın onun için yaptığınız planlara bakarak, sizi ne kadar heyecanlandırdığına karar vermeye çalışır. Eğer o gece için kapsamlı bir plan yapmadıysanız, onu ciddiye almadığınızı düşünür.”

Testi geçmek için

Lauren Frances bu konuda “Erkekler genelde son dakikada plan yapmayı sever. Ancak konu ilk buluşmaysa maçın sadece ilk dakikalarını değil, 90 dakikasını düşünerek plan geliştirmelisiniz” diyor. Yemek sonrası nereye gideceğinizi önceden düşünün. İçki içip müzik mi dinleyeceksiniz, yoksa dans mı edeceksiniz? Birkaç alternatif mekan aklınızda olsun. Alternatifleriniz çok olursa beğenmediği takdirde ona hemen farklı bir öneri sunabilirsiniz.

Yüzde 90

Erkeklerin serseri gibi otomobil kullanmasından etkilenmeyen kadınların oranı.

“Fast And Furious” serisinin yedinci filmi için anlaşma yapılmış olması sizi yanıltmasın. Gerçek hayatta öyle otomobil kullanırsanız, sizin hikayenizin ismi “Hızlı ve Yalnız” olur. Lauren Frances “Kadınlar, otomobilinize karşı tavrınızla onlara karşı tavrınız arasında bir paralellik kurmaya meyillidir” diyor.

Testi geçmek için

Yapmanız gereken şey, her zaman yaptıklarınızdan uzak durmak! Yani karşınızdaki otomobil yeşil ışık yandığı anda hareket etmiyorsa kornaya basmayın. Çevre yolunda önünüze çıkan her araca makas atmaya çalışmayın. Lauren Frances’a göre erkeklerin en büyük sorunu, yolu kaybettiklerinde bunu inkar etmeleri: “Erkekler, yol sormayı bir güçsüzlük göstergesi olarak algılar. Oysaki yanınızdaki kadını en kısa sürede gideceğiniz yere götürmenin sizin o geceki asli göreviniz olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız” diyor. Yol sormak gururunuza dokunuyorsa ve şehrin sokaklarına çok hâkim değilseniz en azından araç içi navigasyon sistemine güvenin. Ya da en temizi, hiçbir riski almamak için onu evinden taksiyle alın.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler