Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ONU GERÇEKTEN TANIYOR MUSUNUZ?

-

 

Yeni tanıştığınız kız ya da hayatınızın aşkı hakkında her şeyi bilmek mi istiyorsunuz? O halde yemek ve film aralarında pat diye bu soruları sorun.

Arkadaşınızın verdiği partide tanıştığınız yeni sevgilinizle birkaç randevuya çıktınız. İnternet, televizyon dizileri, güncel olaylar gibi klasik konularda hafifçe şakalaşarak vakit geçirdiniz. Şimdi onu gerçekten tanımaya çalışmanın vakti geldi. Neden yapay sohbetlerle vakit harcayasınız, değil mi? Daha derine doğru kazmalısınız.

Numaranız, psikologların kişilik ölçmek için kullandıkları bazı aletleri kullanmak olmalı. Bazı doktorlar, ‘büyük beşli’ adını verdikleri, kişilik özelliklerini gösteren beş maddelik bir listeyi kullanır: Dışadönüklük, yeni deneyimlere açıklık, yumuşaklık, vicdan ve  nevrotiklik.

Onu yeterince tanımanız için size toplam beş soru çıkardık. Bunlar, ilişkinin herhangi bir safhasında sorulabilir, sadece tanışma günlerinde değil. Zaten birlikte olduğunuz kadınla ilgili bir şeyler öğrenmeyi asla bırakmazsınız, değil mi?

1-1

TUZAK SORU 1 – Barın üstüne çıkıp dans eder misin?

Kabul ediyoruz. Bu çok fazla oldu! Onun yerine, sadece açıkça “Burayı sevdin mi?” diye sorun. Kişisel özellikler söz konusu olduğunda, dışa dönüklüğü kaçırmak zordur. Güçlü bir gülüş, rahat bir duruş ve bolca göz teması dışa dönük bir kişiliğin sinyalleridir. Fakat bu gösterge sinyaller belirsizse, Indiana Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde utangaçlık üzerine çalışmalar yapan Dr. Bernardo Carducci’ye göre bu soru karşınızdaki kadının utangaç biri mi çılgın parti kızı mı olduğunu anlamanızı sağlar. Eğer içe kapanıksa ama bunun değişmesini istediğini hissediyorsanız ABD’li psikolog Dr. Seth Meyers, şarap tadımı ya da yemek kursu gibi yabancılarla kaynaşabileceği randevular planlamanızı öneriyor: “Eğer çekingen taraftaysa ve ilk siz öne atılırsanız eşiniz de kabuğunu daha rahat kıracaktır.”

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Continue Reading
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler