Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ÖLMEDEN ÖNCE YAPMANIZ GEREKEN 4 TEMEL ŞEY

-

 

Her şey keyif için yapılmaz. Bazı yeteneklerinizi geliştirmek sizi daha iyi bir insan kılar.

İLK YARDIMI ÖĞRENİN

Ölmeden önce hayat kurtarmak istemez misiniz? Bir kursa katılarak ilk yardım konusunda uzmanlaşın. Ayrıca, vücudunuzu en kötü senaryoya hazır tutmak için düzenli olarak spor yapın. Eğer fitseniz, kötü bir durumda doktorların işini kolaylaştırmış olursunuz.

ORGAN BAĞIŞI

Binlerce insan geçirdikleri kazalardan ve sağlık sorunlarından sonra kendilerine uygun organlar bulamadıkları için hayata veda etmek zorunda kalıyor. Bu konuda siz bir şeyler yapın. Bunu yapmak belki öldükten sonra sevdiğiniz birinin bile hayatını kurtarmaya yarayabilir.

BİR GELENEK GELİŞTİRİN

Missouri Extension Üniversitesi’nde çalışan insan gelişimi uzmanı Maude Kelly “Aileniz ve sevdiklerinizle sürekli devam eden geleneksel bir aktivite yaratmak, sizi onlara daha yakınlaştırır” diyor. Hem belki bu gelenek sizden sonra da devam eder.

ÇOCUKLARI DÜŞÜNÜN

Ülkemizde imkânı olmayan çocukların eğitimlerini alabilmesi için birçok yardım kampanyası düzenleniyor. Siz de imkânlarınız dâhilinde bunlara destek verin. Yıllar boyu kırdığınız sabah derslerini de bu şekilde telafi etmiş olursunuz.

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler