Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

OFİSTE AŞK ZAMANI

-

 

Barlarda vaktinizi boşa harcamayın. İnternet sohbetlerine ara verin. Haftanın beş günü etrafınız uygun adaylarla çevrili. Onlar sizin iş arkadaşlarınız ve içlerinden biri sevgiliniz olabilir.

İş yeri aşklarına hoş geldiniz. CareerBuilder sitesinin geçtiğimiz yıl yaptığı bir araştırmaya göre, çalışan kesimin yüzde 40’ı ofis içinde flört ettiklerini açıkladı. Ve beş kişiden biri, patronuyla birlikte olduğunu itiraf etti.

Stanford Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Michael Rosenfeld’e göre, ofisler sürekli flört eden ve hareketli bir cinsel yaşam arayan, yani ‘ikinci ergenlik’lerini yaşayan genç bekarlarla dolu. Bu ofisler aşk macerası için de harika bir ortam.

Bir düşünün. Barda kadınlara asılırken mi cinsel cazibeniz daha yüksektir, yoksa iş yerinde PowerPoint sunumu yaparken mi? Ofis, en etkileyici göründüğünüz yerdir. İş yeri kazanma beceriniz, beyin gücünüz ve hırsınızla gösteriş yapabileceğiniz yerdir. Ama hemen ofiste aşk denizine dalmayın. İş yerinde aşk yaşamanın yazılı olmayan kuralları var. Bu kuralları sizin için araştırdık.

 

1

KURAL 1 –  İŞ ARKADAŞLARINIZ SİZİ DIŞLAYABİLİR

Grant, Amanda’yla tanıştığında 23 yaşındaydı ve Yahoo’da en alt basamaktan işe başlamıştı. Amanda ise 29 yaşında, kızıl saçlı, kulağının arkasında kalem taşıyan, siyahlar içinde bir kadındı. Grant hemen ona hayran olmuştu. Kadın ise onun amiriydi. DePaul Üniversitesi İletişim Bölümü’nden Prof. Dr. Sean Horan’a göre, üstleriyle birlikte olan kişilere iş arkadaşları daha az güveniyor ve daha sık yalan söylüyor. İnsanlar haksız yere güç elde ettiklerini düşünüyor.
Grant’in ya da kariyerinin şansına, Amanda onunla hiç ilgilenmedi. Ama Grant yeni bir departmana geçince, sık sık birlikte takılmaya başladılar. Birlikte öğle yemekleri yiyorlardı ve çıkışta arkadaşlarıyla birlikte bir şeyler içmeye gidiyorlardı. Hatta kankalık müessesesine dâhil olmuş gibi, Grant yeni bir eve taşınırken bir süre Amanda’nın oturma odasındaki kanepede uyudu. Sonra bir akşam, evde verdikleri bir partiden sonra ikisi aniden öpüşmeye başladı. Grant ertesi sabah Amanda’nın yatağında uyandı ve hemen oradan sıvıştı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler