Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

NOAH MILLS İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ

ERKEK AKLI

NOAH MILLS İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ

-

 

1/ Bir model olarak kendiniz için oluşturduğunuz bir stil var mı?

Aslında yok diyebilirim. Bir çok yerde bir çok farklı tarz gördüm inceledim ama kendimi iyi hissettiğim kendi tarzımı oluşturmam zaman aldı. Ama bir kez bulduğunuz zaman o tarzı sürdürmeniz en iyisi.

2/ Gardırobunuzdaki olmazsa olmaz parçalar neler?

Beyaz spor ayakkabılar, bisiklet yaka sweatshirt, siyah jean, t-shirtlerim, kolyem ve Rolex saatim.

3/ Mango’yla iş birliğiniz nasıl başladı?

Ajansım aracılığı ile Mango bana ulaştı. Projeyi çok sevdim ve hemen evet dedim.

4/ Mango erkeği olmak sizin için ne ifade ediyor?

Bence dünya insanı olmak demek; çok gezen ve kendine güvenen. Kıyafetler tarzınızı zorlamadan giyildiği zaman güzel duruyor. Mango erkeği bence kendine kıyafet tarzı yaratan birisinden çok kendi tarzını öne çıkaran bir erkek.

5/ Joseph McGuire karakteri oldukça sıkı görünüyor. Formunuzu korumak için yaptığınız bir antrenman programı var mı?

Tabii ki çok fazla spor. Şu anda çekimleri yapmıyoruz ama yine de çalışmaya devam ediyorum: ağırlık yeleği ile yürüyüşler, boks, ağırlık kaldırma… Her şeyden biraz yapıyorum.

Sabah 9’dan akşam 5’e kadar çalışmadığım için şanslıyım. Bu sayede her gün hareketli bir şeyler yapabiliyorum. Ama bir taraftan da yaşlanıyorum o yüzden yediklerime dikkat edip, düzenli spor yapmam gerekiyor.

6/ Özel bir beslenme programı izliyor musunuz?

Los Angeles’a çok özgü bir davranış olduğunun farkındayım ama son zamanlarda et ve süt ürünleri yemeği bıraktım. Çok spor yapıyordum ama buna rağmen çok iyi hissetmiyordum. Şimdi ise çok daha fazla kilo verdim, hala spor yapıyorum ve kendimi çok enerjik hissediyorum!

7/ Bu zamana kadar canlandırdığınız karakterlerden kendinize en yakın hangisini görüyorsunuz?

Aslında hiç birini kendime fazla yakın hissetmedim. The Brave’deki McGuire karakteri sayesinde çok özgürlüğe sahibim bu yüzden kendi kişiliğimden ona biraz da olsun katmayı başardım.

8/ Yeni başlamış model ve oyunculara bir tavsiye verseniz bu ne olurdu?

Ayaklarınız yere bassın ve bu işi ne kadar süre yapmak istediğinize ya da bu işte ne yapmak istediğinize karar verin.

9/ Yüzünüz sizin için çok önemli olmalı. Cilt sağlığınız için nelere dikkat ediyorsunuz?

Çok bir şey yapmıyorum aslında. Günlük nemlendirmek ve düzenli temizlemek ve sörf yaparken yüzüme koruyucu sürmek benim rutinim diyebiliriz.

10/ Kariyeriniz için dönüm noktası olan bir projeniz oldu mu? 

Birçok dönüm noktam oldu ve umuyorum ki dahası olacak. Dolce & Gabanna parfümleri için yaptığımız proje büyük bir adımdı diyebiliriz. Sex and the City filmi de benim için büyük bir adımdı çünkü moda dünyasının dışında bir projeydi. Tabii ki The Brave dizisinin benim için anlamı çok büyük. Benim için yepyeni bir sektör ve bir oyunculuk projesi. Daha fazlası için çok heyecanlıyım. 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com