Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

NİYE AZIYLA YETİNİYORUZ?

-

 

iliskiKorku standartlarınızı mı düşürüyor?

‘Onun ligi”nin seviyesinde olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? University of Toronto’da gerçekleştirilen yeni araştırmaya göre yalnız kalma korkusu aşk hayatınızda azla yetinmeniz sebep oluyor olabilir.

Partneri olmadan da idare edebilen insanlara kıyasla, sonsuza kadar yalnız kalacağı korkusu yaşayan insanlar, berbat ilişkilerin içinde kabaca %18 oranında daha fazla kalma oranına sahipler. Araştırmada bulunan Dr. Stephanie Spielmann’a göre aynı zamanda bu insanlar daha az çekici, kibar ve düşünceli kişilerle beraber olmaya daha teşne hareket ediyorlar.

Peki ilişkinizin sıkıntılı olduğunu nasıl anlayacaksınız? Bu kırmızı kartlar için gözlerinizi açık tutun:

Onun değişmesini bekliyorsunuz, fakat bu henüz gerçekleşmedi. NeuroLoveology kitabının yazarı Ava Cadell’e göre maalesef büyük ihtimalle de hiç gerçekleşmeyecek. Hayatınızın geri kalanını bekleyerek geçirebilirsiniz, belki de artık yol alma vakti gelmiştir diyor Cadell.

Arkadaşlarınızla onu çekiştiriyorsunuz. Spielmann’a göre katılımcıların önemli bir kısmı hali hazırda kötü ilişkiler içerisinde olduklarını söylüyorlardı. Ama aynı zamanda o ilişkilere ‘ihtiyaç’ları olduğunu da belirtmekten ya da bu durumun onların ‘yapısında’ olduğunu söylemekten geri durmuyorlar. Eğer böyle düşünüyorsanız, kendinizi oyalıyorsunuz demektir.

Partneriniz ve siz hiç benzeşmiyorsunuz, ‘Marriage Magic!’ kitabının yazarı ve Dr Karen Sherman’a göre özellikle de eğitiminiz ve ilgi duyduğunuz konular anlamında! Eğer eğitim durumunuz, akademik geçmişiniz ve sosyal alışkanlıklarınız birbirine benzemiyorsa idare ediyorsunuz demektir.

Tabi şunu da unutmayın, özgüvenli olmak demek küstahlık demek değildir, siz de mükemmel değilsiniz!

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

-

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler