Bizi Takip Edin

FITNESS

NIKE MOTION ADAPT BRA İLE HER EGZERSİZE UYUM SAĞLAYAN TEKNOLOJİ

-

 

Sporcuların ihtiyaçlarının hiç olmadığı kadar farklılaşıp zorlaştığının farkında olan Nike, rahatlıktan sıfır ödün verirken sporcuların farklı egzersizlerindeki ihtiyaçlarını karşılamak üzere tam uyum sağlayan bir bra geliştirdi. her antrenmana uyum sağlayan Nike Motion Adapt Bra, özel teknolojisiyle vücut dinlenme halindeyken esnemeyle uyum sağlıyor, çarpma etkisi altındayken koruyucu bir katmana dönüşen yepyeni bir malzeme sunuyor.

Yoga duruşlarıyla başlayıp koşu veya zıplamanın da olduğu güç egzersizleriyle devam edilen, farklı aşamalarda güç gerektiren egzersizlerin aynı antrenmanlar içinde yapıldığı durumlarda her etap için farklı destek seviyesindeki bir bra’ya ihtiyaç vardır. Bunun için geliştirilen Nike Motion Adapt Bra ile hızlı hareket etmeye başlanıldığı zaman bra’nın malzemesi daha destekleyici hale geliyor, vücudu sıkıca sarıp sabitliyor. Bra aynı zamanda emniyet kemeri sistemine benzer bir çalışmayla hızın azaldığı zamanlarda ise yeniden gevşiyor.

Nike Motion Adapt Bra’da yer alan yüksek düzeyli destek sunan yeni malzeme, branın tam altında yer alırken, bra’nın yarışçı sırtında file panel, ön kısımda en çok terleyen bölgelerde ise delikler bulunarak havalandırma ve nefes alabilirlik sağlıyor. Destek konusunda tam not almanın yanı sıra, Nike Motion Adapt Bra, ürünü test edenlerce “gelmiş geçmiş en rahat bra” olarak tanımlandı; bu, yüksek destekli bra kullanımları için çok nadir kullanılan bir tanımlama.

Nike Sutyen ve Yenilik Tasarım Direktörü Nicole Rendone bu yeni bra’yı şöyle açıklıyor: “Son derece esnek ve yumuşak olan bu malzeme, vücudunuzun şekline uyum sağlıyor ve siz düşük yoğunluklu bir aktivite yaparken sizinle birlikte hareket ediyor. Bra’nın ön kısmını çok yavaşça çektiğinizde, uyumlu kumaşın elinizle birlikte hareket ettiğini görürsünüz. Ama çok hızlı ve kuvvetli bir şekilde çekerseniz kumaş sabitleşerek, hatta neredeyse sertleşerek hareketinize direnç gösterir. İşte bu özellik, yani yüksek hızlı hareketlerde bra’nın hareket etmemesi, vücudun desteklenmesi açısından en büyük avantaj.”

Nike’ın yeni sezon bra koleksiyonunda Nike Motion Adapt Bra’nın yanı sıra 15 model daha bulunuyor. Bunların arasında tamamen yeni olan 9 tanesi, her sporcunun ihtiyaçlarını karşılayacak uyum, destek ve stili sunuyor.

FITNESS

Spor yapmak için en uygun zaman?

Umut Doğan Yıldız

-

Egzersizden etkili sonuç almak için hangi zaman aralıklarıyla yapmak gerekiyor? Spor yapmak için en uygun zaman nedir?

Egzersiz zamanlaması, birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bilimsel araştırmalarda sabah saatlerinde yapılan egzersizlerin daha fazla metabolizma hızlandırdığı, diğer saatlere nazaran gün içinde daha enerjik hissettirdiği ve gece uykusunun kalitesini arttırdığı yönünde bulgulara ulaşılmış. Vücudu dinlendirme açısından, üç aylık programlarda ortalama iki haftalık dinlenme süreci olur. Bu süreç, kişinin hem egzersizden kopmaması hem de psikolojik ve metabolik yenilenmesi için optimal olarak kabul görür. Haftada dört gün aktif egzersiz yapmak ise genel olarak yeterlidir.

Devamı

FITNESS

Brittany Perille Yobe kimdir?

Umut Doğan Yıldız

-

Fitness eğitmeni Brittany Perille Yobe, en fit kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu oldu.

Brittany Perille Yobe kimdir?

Kişisel fitness antrenörü olan Brittany Perille Yobe 1989 doğumlu ve California’da yaşıyor. Ünlü fitness fenomeninin en ünlü özelliği ise fotoğrafların hemen hemen hepsinde yüzünü saklaması.

 

      

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Giving this all I got 😤 Who else absolutely loves training shoulders 🙋🏼‍♀️😍? Here is the first part of my lift 👇🏼 . Db Single Arm Lateral Lift- pushing myself with 25 lbs. Using a little more momentum that I would if I stayed at 20 lbs but I will get a grip on the control in a couple weeks 😓. Db Rotator Cuff- wasn’t planning on doing a demo with 15 lbs because again I. WAS. DYING 🤮. My camera man @raalhanna was pushing me 👍🏻🤢. Did you catch the head shake “I can’t!” 😂🙈 BUT I apparently could because I didn’t quit and SS. It with 👇🏼 Db Lateral Lifts- my medial delts were shot by the end of my sess 😣. PART 2 coming tomorrow! *I know the “circus tits” 🤸🏻‍♀️(my husband calls them this 😂🤦🏼‍♀️) are 😳 but I want to wear my pre-preg workout tops again soo if it bothers you simply unfollow me 🤷🏼‍♀️👍🏻. #NursingMama . Click the link in my bio for the Supps I take 💪🏻 @legionath My Personal Programs-www.BrittanyPerille.com

BRITTANY PERILLE YOBE ♡ (@brittanyperilleee)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Special delivery for ya GLUTES!!🍑 👋🏻 SWIPE for Band Exercises you must be doing when you train booty! 👌🏻 🌪SUPERSET each exercise 🌪 •1st Exercise- Banded Lateral Walks •2nd Exercise-Banded Squatting Abductions •3rd Exercise- Banded Box Hip Abduction •4th Exercise- Banded Box Hip Extension •5th Exercise- Banded #4 Crossed Leg Lift Using the @THEXBANDS!!! I have tried so many different brands of resistance bands and I have FINALLY found the perfect brand to compliment my programs and style of training 😩🙌🏼. I have never had a band slip or snap. Good luck chewing through these bands Ryze👶🏼 😂🤦🏼‍♀️. I can’t even tell you how many times I have snapped bands (multiple other brands) at the gym because he 👶🏼 snuck into my gym bag and chewed on them 🤦🏼‍♀️😷 Resistance Bands Discount Code:”Brittany10” . Click the link in my bio for the Whey+ Protein I drink immediately after every single lift! Code: “Brittany10” @legionath

BRITTANY PERILLE YOBE ♡ (@brittanyperilleee)’in paylaştığı bir gönderi ()

Devamı

FITNESS

Yogi kadınlar: Claire Fountain

Umut Doğan Yıldız

-

En fit kadınlar dosyamızı yogi kadınlar alanını da kapsayacak şekilde genişlettik. İşte karşınızda instagram fenomeni bir yogi: Claire Fountain

Yoga sevenlerin ve yapanların mutlaka takip etmesi gereken Claire Fountain, instagramda hem video hem de bol bol fotoğraf paylaşıyor.

Diğer yoga yapan kadınlara kıyasya biraz hüzünlü bir tavrı olan Claire Fountain, bu tavrıyla da diğer hesaplara göre kendine bir özgünlük katıyor.

Claire Fountain’ın hesabında 194 bin takipçi bulunuyor.

         

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

#flashbackfriday. Been about it. What an interesting journey it’s been. Where were you in Aug 2016? It’s always nice to get perspective from the place of what was, what is, and what will be.

cb. / claire fountain (@cbquality)’in paylaştığı bir gönderi ()

Devamı

Popüler