Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

NIKE, MARATON REKORU KIRMAYI AMAÇLAYAN BREAKING2 PROJESİNİ TANITTI

-

 

Nike, inovasyon temelli ürünleri ve her zaman kendini geçmeye dayalı spor anlayışını duyurduğu Breaking2 projesi ile maraton rekorunu 2 saatin altına indirmeyi hedefliyor. 3 özel atlet ve onlara eşlik eden biyomekanik, koçluk, tasarım, mühendislik, malzeme geliştirme, beslenme, spor psikolojisi ve fizyoloji alanında uzman bir takımdan oluşan Breaking2, koşu tarihini yeniden yazmaya hazırlanıyor.

1

Tüm cesur hayaller gibi Breaking2’nin de güçlü bir hedefi var: İki saatin altında bir maraton koşabilmek. Birçok kişi bu zamanın imkansız olduğunu düşünüyor. Bunun için erkeklerde maraton dünya rekoru olan 2:02:57 süresini yüzde 3 oranında azaltmak gerekiyor. Bu meydan okumada Nike, atletlere imkansızı başarma ve sporun geleceğini hayal etme fırsatı sunuyor.

Maraton süresini iki saatin altına indirebilmek için Nike, farklı alanlardaki uzman bilim adamlarından ve profesyonel atletlerden oluşan bir takım oluşturdu. Breaking2 adındaki takım ile Nike, imkansıza ulaşmaya hazırlanıyor.

HEDEF

1954’te, Sir Roger Bannister ilk kez dört dakikada bir mil koşmayı başardı. Bannister, sadece bir rekor kırmadı, aynı zamanda atletlerin neler yapabileceklerini yeniden tanımladı ve onlara ilham verdi. Bu harika hikaye, insanların imkansız bir hedefe olan inançlarının gerçeğe dönüşebileceğini kanıtlıyor. Nike’ın kurucu ortağı ve efsanevi koşu koçu  Bill Bowerman’ın söylediği gibi “Koşmanın asıl amacı yarışı kazanmak değil, insanın sınırlarını test etmesidir.” Breaking2 da temelinde bir maratondan daha fazlasını kapsıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

ERKEK AKLI

Dambılla Sumo Squat ve bekleme

-

Editör :

Dambılla sumo squat hareketi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, videomuzu izleyin.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Remax7Tepe Gurur Kaynağı Olmaya Devam Ediyor!

Umut Doğan Yıldız

-

İlham veren kariyer öyküsüyle tanınan, Remax7Tepe’nin kurucusu Hasan Can, aldığı ödüllerle gençlere rol model olmaya devam ediyor.

2002 yılından beri yatırımcılara ve kurumsal firmalara gayrimenkul hizmetleri sunan Hasan Can, elde ettiği başarılarla Türk gayrimenkul sektörünü uluslararası arenada zirveye taşıyor.

Avrupa’da Circle of Legends Award’ı kazanan ilk Gayrimenkul Danışmanı olan Hasan Can; Hall of Fame , Lifetime Achievement, Top 100 Global Individuals Commercial Commissions ve Diamond Club ödüllerinin ilk ve son 12 yıldır daimi sahibidir.

“Firmalar sosyal sorumluluk bilinci hakkında daha duyarlı olmak zorunda. Yeni nesillerin ülkemiz adına daha başarılı olması için sosyal sorumluluk bilinci ve duyarlılığının arttırılması ve desteklenmesi çok önemli. Sosyal sorumluluk projeleri, iş hayatının belki de “hayata” en doğrudan temas eden parçası. “ olduğu fikrini savunan Hasan Can ve kurucusu olduğu Remax7Tepe, sosyal sorumluluk bilinci yüksek ve duyarlı gayrimenkul danışman kadrosuyla; lüks konut , ticari gayrimenkul ve arsa / arazi alanında, profesyonel anlayışla kurumsal firmalara ve kişiye özel hizmet veriyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com