Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

NIKE AIR SOCK RACER 31 YIL SONRA HALA SIRA DIŞI

-

 

İlk kez 1986 yılında maraton ayakkabısı olarak piyasaya sürülen bağcıksız Nike Air Sock Racer, hiç şüphesiz zamanının ilerisinde bir ayakkabıydı ve koşuya ek olarak sporun her dalını etkileyecek Nike yeniliklerinin yolunu açmıştı. Ayakkabıdaki dört yönde esneme özelliği ve iki destekleyici bant Nike Flyknit teknolojisinin habercisi olurken, ayağın şekliyle uyumlu kalıbı da Nike Free’nin tasarımına zemin hazırladı. O zamanın ayakkabılarında ağırlıklı olarak naylon, süet ve kauçuğun kullanıldığını düşünürsek, Nike Air Sock Racer kesinlikle çok farklıydı.

Ne rahatlıktan ne de performanstan ödün veren tasarımcı Bruce Kilgore, poliüretan köpük tabanı tam boy Nike Air üniteye sahip orta tabanla birleştirdi. Ayakkabıda kullanılan iddialı siyah-sarı renk kombinasyonu daha da iddialı bir reklamla birleşince, ayakkabının kayda değer bir kültürel önem kazanmasını sağladı. Sock Racer bir koşu ayakkabısına dönüşürken “Still Crazy After All These Years” (“Bunca Yıl Sonra Hala Çılgın”) gibi reklam sloganları kullanıldı. 2014’te “Genealogy of Free” koleksiyonu için HTM versiyonu üretilen ayakkabı, böylece tarihe adını Nike Free teknolojisinin habercisi olarak yazdırmış oldu.

Bugün Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit, orijinal ayakkabının yeniliklerini günümüze taşıyor. Yüzeyde ilk kez kullanılan Nike Flyknit teknolojisi sayesinde ayakkabı daha fazla nefes alabiliyor, ayağa daha fazla uyum sağlıyor ve çok farklı renklerin kullanılmasına izin veriyor. Orijinal ayakkabıda da bulunan tokalarda biraz daha kalın bantlar tercih ediliyor; bu bantlardan biri ayağın çok fazla öne gitmesini engellerken diğeri orta kısımda ve yanlarda destek sağlıyor. Bilek kısmında, Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit ile aynı şekilde çizgili bir desen bulunuyor. Daha da hafifleşen Nike Ultra dış tabanda çift yoğunluklu köpük, Nike Free tasarımından esinlenilen tırtıklar ve topuktaki hava ünitesi göze çarpıyor.

 

Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit 27 Nisan’dan itibaren www.nike.com üzerinden satışa sunulacak.

Sayfalar: 1 2 3

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler